آب آلبالو قاتل فشار خون است – دکتر رویا خادمیان


توت فرنگی 1 - آب آلبالو قاتل فشار خون است

آب گیلاس قاتل فشار خون است

فشار خون بالا یکی از مهم ترین مشکلات سلامتی است که می تواند منجر به بیماری های قلبی و مغزی شود. هنگامی که فشار خون کنترل نشود، می تواند منجر به عوارضی در بدن انسان مانند بیماری قلبی و سکته شود. محققان انگلیسی اخیرا دریافتند که نوشیدن آب آلبالو اثری مشابه داروهای کاهش دهنده فشار خون دارد و می توان آن را درمان موثری برای فشار خون بالا دانست.

یکی از اولین خطوط دفاعی شما در برابر فشار خون بالا رژیم غذایی است. به طور کلی، یک رژیم غذایی مناسب فشار خون می تواند به شما کمک کند فشار خون خود را بدون عوارض جانبی داروها در سطح سالم نگه دارید. علاوه بر برخی مواد غذایی که ممکن است به کاهش فشار خون شما کمک کند، برخی از انواع نوشیدنی ها نیز وجود دارد. می توانند مفید باشند.

محققان انگلیسی اخیرا دریافتند که نوشیدن آب آلبالو اثری مشابه داروهای کاهش دهنده فشار خون دارد و می توان آن را درمان موثری برای فشار خون بالا دانست.

محققان دانشگاه نورثومبریا دریافتند افرادی که 60 میلی لیتر کنسانتره گیلاس رقیق شده با آب می نوشند، در عرض سه ساعت هفت درصد کاهش فشار خون داشتند. این مقدار برای کاهش خطر سکته مغزی تا 38 درصد یا بیماری قلبی تا 23 درصد کافی است و می تواند معجزه کند.

بسیاری از مردم در سراسر جهان فشار خون بالایی دارند که در صورت عدم درمان، خطر حمله قلبی، نارسایی قلبی، بیماری کلیوی، سکته مغزی و زوال عقل را افزایش می دهد.

بر اساس تحقیقات چند نفر و گروهی با 60 میلی لیتر کنسانتره آلبالو رقیق شده با 100 میلی لیتر آب و چند نفر با شربت معمولی با طعم آب میوه، به این نتیجه رسیدند که افرادی که کنسانتره گیلاس را به عنوان درمان فوری برای خون بالا مصرف کرده اند. فشار خون مصرف شده، حداکثر فشار خون آنها هفت درصد بیشتر از کسانی که شربت طعم دار با آب میوه مصرف می کردند کاهش یافت.

محققان بر این باورند که تأثیر آب آلبالو بر فشار خون بالا به دلیل منبع غنی این میوه از اسیدهای فنولیک – نوعی آنتی اکسیدان است که به طور طبیعی در این میوه تولید می شود. همچنین با پیگیری وضعیت افراد، محققان دریافتند که بیشترین تأثیر بر فشار خون زمانی رخ می دهد که سطح دو اسید فنولیک اسید وانیلیک و اسید پروتوکاتچوئیک در خون بیماران به اوج خود برسد.

آنها بیان کردند: بیشتر بیماری های قلبی عروقی ناشی از عوامل خطر قابل کنترل، درمان یا اصلاح است و این عوامل خطر شامل فشار خون بالا، کلسترول، چاقی، مصرف دخانیات، عدم تحرک بدنی و دیابت است.