آب مرغ و رژیم غذایی کاندیدا

چندین سال پخت و پز طول کشید تا متوجه ارزشی شدم که آب مرغ و آبگوشت، در واقع انواع آبگوشت و آبگوشت، به جوش می آید. چیزی که زمانی نوعی تخصص در آشپزخانه من بود، اکنون بخشی جدایی ناپذیر از لیست خرید هفتگی من است. من اغلب برای انواع غذاهای مورد علاقه خانواده ام آبگوشت مرغ و سبزیجات و آبگوشت می خرم. من هرگز درست کردن و نگهداری آن را راحت ندیدم، بنابراین به شدت به محصولات خارج از قفسه متکی هستم.

اگرچه انواع مختلفی از آبگوشت و آبگوشت در سوپرمارکت وجود دارد، اما اکثر آنها حاوی موادی هستند که برای سلامتی مضر هستند. از آنجایی که من نمی‌خواهم مواد خطرناک مصرف کنم و از رژیم کاندیدا پیروی می‌کنم، رژیمی که برای درمان کاندیدیاز استفاده می‌شود، انتخاب آب مرغ مناسب می‌تواند کار سختی باشد. کاندیدیازیس بیماری است که در آن مخمر (کاندیدا) به دلیل عوامل خارجی متعدد در بدن بیش از حد رشد می کند. این رشد بیش از حد کاندیدا می تواند باعث مشکلات سلامتی متعددی شود. اغلب اوقات، بیماران مبتلا به کاندیدیازیس سال ها بدون هیچ توضیحی برای سلامت ضعیف خود می روند. رژیم کاندیدا شکل اولیه درمان کاندیدیازیس است، اما یکی از مواد ممنوعه در رژیم غذایی، مواد نگهدارنده است و آب مرغ و آبگوشت های موجود در بازار به دلیل داشتن آنها بدنام هستند.

من متوجه شده ام که رایج ترین مواد ممنوعه استفاده شده در آبگوشت های تجاری موجود عبارتند از مونوسدیم گلوتامات (MSG)، عصاره مخمر و اسید سیتریک. هر سه این افزودنی ها برای حفظ و/یا بهبود طعم استفاده می شوند. هر سه نیز از طریق فرآیند تخمیر می گذرند، جایی که مخمر و / یا باکتری برای تبدیل ماده به شکل مناسب برای استفاده تجاری اضافه می شود، و مخمر یک ماده ممنوعه رژیم غذایی کاندیدا است. MSG، عصاره مخمر و اسید سیتریک همگی می توانند از یک منبع قند یا کربوهیدرات گرفته شوند. بسیاری از این منابع اصلی نیز از رژیم کاندیدا منع شده اند. علاوه بر این، MSG در چند دهه گذشته به دلیل مطالعات متعددی که نشان داده است باعث ایجاد طیف گسترده ای از مشکلات سلامتی می شود، مورد حمله قرار گرفته است. عصاره مخمر در واقع حاوی MSG است، بنابراین باید به برخی نگرانی ها اشاره کرد. علاوه بر سه افزودنی که قبلاً مورد بحث قرار گرفت، شکر ماده دیگری است که اغلب در آبگوشت ها و آبگوشت های موجود تجاری یافت می شود و در رژیم غذایی کاندیدا نیز ممنوع است.

بنابراین چگونه می توان یک آبگوشت یا آب مرغ بدون MSG، عصاره مخمر، اسید سیتریک، شکر یا سایر مواد نگهدارنده پیدا کرد؟ این کار آسانی نیست، اما من چند برند را پیدا کردم که برای رژیم کاندیدا مناسب هستند. به نظر می رسد که بیشتر از آبگوشت مرغ گورمت، آب مرغ ارگانیک آزاد و ارگانیک تریدر جو، و آب مرغ رایگان محدوده ارگانیک Imagine Foods همه موادی را دارند که برای رژیم کاندیدا مناسب هستند. من بیشتر از گوشت مرغ لذیذ را از Whole Foods خریدم. آب مرغ ارگانیک Imagine Foods به راحتی در بخش مواد غذایی ارگانیک اکثر سوپرمارکت ها موجود است. عصاره مرغ ارگانیک تریدر جو فقط از تریدر جو قابل خرید است. من از نام تجاری Trader Joe بیشتر استفاده می کنم زیرا ارزان ترین آن در حدود 2.29 دلار برای 32 اونس است. امیدوارم این پیشنهادات، راحتی استفاده از آب مرغ و آبگوشت موجود در بازار را بدون به خطر انداختن رژیم کاندیدا به شما ارائه دهد.