آدنوئیدیت – علل ، علائم و درمان


بارها از من سال شده است که چرا دیگر در سفر مادری خود سهیم نیستم. صادقانه بگویم ، من بدترین بلوک نویسندگی در حرفه خود را به عنوان یک وبلاگ نویس پشت سر گذاشتم. هر چه بود ، نوشتن هیچ رضایت من را جلب نکرد. سپس چند نکته و ترفند برای غلبه بر آن امتحان کردم. من در پست خود نحوه غلبه بر محاصره نویسنده را در وبلاگم Outset به اشتراک گذاشتم. بنابراین من برگشتم و تجربیات ، سختی ها و مشکلات خود را به عنوان مادر تک شاخ و مادر سه فرزند با آخرین پست آدنوئیدیت به اشتراک گذاشتم.

آدنوئیدیت:

دخترم به سختی بیش از نیم ساعت در روز می خوابد. آنها حتی EEG ما را بررسی کردند زیرا کودک اصلاً نخوابیده بود. اما چرا؟ به تدریج ، سرماخوردگی متناوب ، آلرژی ، لوزه و درد گوش بخشی از زندگی او شد.

علائم آدنوئیدیت

سپس با پزشک گوش و حلق و بینی مشورت کردم. لحظه ای که به او نگاه کرد ، گفت او مبتلا به آدنوئیدیت است. آندوسکوپی انجام شد و عمل در کوتاه ترین زمان برطرف شد. آنقدر سریع اتفاق افتاد که نمی توانستم سرم را بپیچم.

داک به مدت سه ماه اسپری بینی را پیشنهاد کرد و سه ماه بعد جراحی خز را برنامه ریزی کرد تا ببیند آیا اسپری بینی م workثر است یا خیر. هیچ معجزه ای انتظار نمی رفت ، زیرا بینی وی 75 درصد مسدود شده بود.

مانند هر مادری ، گام بعدی من GOOGLE MATA بود که از من در زمینه آدنوئیدها “متخصص” کرد.

عجب وحی! فرزند دومم مانند یک بزرگسال خروپف می کرد. وقت آن است که آن را بررسی کنید زیرا “ADENOIDITIS ژنتیک است” و او علائم را داشت. همانطور که انتظار می رفت ، آدنوئیدهای او نیز بزرگ شده و 90 درصد از راه عبور بینی او را مسدود کردند. بچه بیچاره من رنج می برد و من حتی نمی دانستم.

بنابراین در چنین شرایطی چه باید کرد؟ اگر ژنتیکی است ، چرا من آن را نداشتم؟ یا من داشتم؟ ظاهراً من در کودکی با مشکلاتی روبرو بودم. اما من هرگز درباره آدنوئیدها نمی دانستم. بنابراین ، او مجبور بود با تبخیر مقابله کند ، زیرا فکر می کرد خس خس سینه به دلیل احتقان در قفسه سینه است. وقتی 18 ساله بودم ، به طور خودکار شفا یافتم. اگر می خواهید منتظر بمانید ، می توانید آن را نیز انجام دهید. می تواند خود به خود بهبود یابد. اما من نمی خواهم فرزندانم رنج ببرند. به همین دلیل جراحی را انتخاب کردم.

گزینه هایی برای درمان آدنوئیدکتومی:

درمان آدنوئیدیت

1. داروها

به عنوان اولین گزینه ، پزشکان آلوپاتیک آنتی بیوتیک هایی را برای درمان عفونت و کاهش اندازه غده آدنوئید تا حد امکان تجویز می کنند.
همچنین می توانید به داروهای جایگزین مانند آیورودا و هومیوپاتی اعتماد کنید.

برای فرزندانم ، از آنجا که برای همه حاملگی ها و استفاده از آنتی بیوتیک ها و عفونت های هورمونی تحت محیطی (بخیه رحم) قرار گرفته ام ، فرزندانم هرگز به داروهای جایگزین پاسخ نداده اند.

2. اسپری بینی

اگر انسداد کمتر از 50 باشد ، آدنوئیدیت در اکثر موارد با اسپری بینی قابل درمان است. متأسفانه ، مادران از بیماری و علائم آن اطلاع ندارند ، اگرچه من مادر سه فرزند بودم ، حتی 7 سال طول کشید تا به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنم. در این زمان ، آدنوئیدها بدون کمک رشد می کنند. بنابراین ، به شما پیشنهاد می کنم در صورت مشکوک بودن به علائم فرزند خود با پزشک مشورت کنید.

3. جراحی

آدنوئیدکتومی یک عمل جراحی بی اهمیت است ، اما از آنجا که فرزندان من کوچک بودند (7 و 5) ، معادل یک عمل بزرگ بود. از بیهوشی گرفته تا مراقبت های بعدی ، این یک کابوس بود. وقتی به گذشته نگاه می کردم ، فکر می کردم چگونه می توانیم از این راه عبور کنیم. کوچولوی من یک هفته با من بوده است – طولانی ترین مدت زمانی که من از زمانی که او را از بخش مراقبت های ویژه آوردم دور بودم.

گاهی اوقات پزشک پیشنهاد می کند که لوزه ها همراه با آدنوئیدها برداشته شوند. برای پسرم ، هر دو غده به طور همزمان برداشته شد. به آن آدنوئیدوتونسیلکتومی می گویند. این برای کودکان بسیار دردناک تر است.

عمل به صورت خوراکی انجام می شود. بنابراین ، هیچ برش محیطی وجود نخواهد داشت. با این حال ، دردناک است. دخترم در یکی دو روز بهبود یافت ، زیرا تنها شوهرش برداشته شد.

مراقبت های اضافی:

بهبودی پس از آدنوئیدکتومی

1. به آنها غذای سرد بدهید.

گلوی آنها بسیار حساس خواهد بود. بنابراین ، غذا باید سرد باشد ، نه تند. می توانید آب میوه به آنها بدهید ، اما مرکبات یک NO بزرگ هستند. بستنی و ماست بهترین انتخاب هستند. این زمان جشن با فرزندان من با بسته های بستنی متعدد خانوادگی بود. در عرض سه روز ، او شروع به رد بستنی کرد.

2. به آنها غذای نرم بدهید

غذا باید مانند ژله ، جو دوسر و غیره نرم باشد.
به یاد داشته باشید که غذا از مجاری تمیز شده عبور می کند.

3. غرغره کنید

غرغره کردن دردناک است و بچه ها از این کار خودداری می کنند. اما مهم نیست چقدر مقاومت می کنند یا گریه می کنند ، نباید اجازه دهید قسمت غرغره را از دست بدهند. بهبود را تسریع می کند و می توانم برای آن ضمانت کنم.

4- به آنها استراحت کافی بدهید

اگرچه آنها درد دارند ، اما آنها تمایل به بازی دارند. سعی کنید آنها را با بازی های رومیزی یا حتی اسباب بازی مشغول کنید ، زیرا باید از تعریق یا حتی آسیب جلوگیری کنیم. اسپری بینی را ادامه دهید
پزشک اسپری بینی را تجویز می کند. شما باید حداقل سه ماه یا تا زمانی که پزشک می گوید ادامه دهید.

آدنوئیدکتومی یک عمل کوچک است. این برای کودک شما بسیار دردناک خواهد بود. اما می توانید به آنها اجازه دهید با صبر و حوصله این مرحله را طی کنند.

دو فرزند من همزمان دچار این مشکل شدند. من مجبور بودم با آنها قاطع باشم. حتی گاهی اوقات وقتی آنها را مجبور به غرغره می کردم می گفتند من بدترین مادر هستم. آنها هنگام غرغره کردن درد شدیدی را تجربه خواهند کرد. اما به یاد داشته باشید که این کار برای جلوگیری از درد آینده و تسهیل بازیابی شرق است. خودتان را محکم کنید و قاطع باشید.

از همه مهمتر: آدنوئیدیت ناشی از آلرژی را می توان با جراحی درمان کرد ، اما تحریک کودک نسبت به آلرژن از بین نمی رود. فکر نکنید که فرزند من با وجود عمل بهبود نیافته است. آلرژی باید جداگانه درمان شود.

بهدیدگاهتان را بنویسید