آرد تف و رژیم کاندیدا

تا به حال در مورد آرد تف چیزی شنیده اید؟ من هیچ کدام را نداشتم تا اینکه شروع به آزمایش آردهای بدون گلوتن کردم که می توانستم برای رژیم کاندیدا استفاده کنم. علف تف، نام گیاه شناسی اراگروستیس تف، یک غله باستانی است که می تواند در انواع شرایط آب و هوایی شدید رشد کند و آن را به یک انتخاب غلات بسیار قابل اعتماد تبدیل می کند. علف تف از اتیوپی می آید، جایی که قرن ها به عنوان علوفه و به عنوان بخشی از مصالح ساختمانی استفاده می شده است. تف کوچکترین دانه در جهان است، اما علیرغم اندازه کوچک آن، دانه ای فوق العاده همه کاره است. امروزه در اتیوپی آن را به آرد تبدیل می کنند و از آن برای تهیه نان تخت به نام injera، فرنی و به عنوان یک ماده در نوشیدنی های الکلی استفاده می کنند. در حالی که ثابت شده است که تف یک دانه قابل اعتماد است، اما در آمریکای شمالی تقریباً کشف نشده و استفاده نشده باقی مانده است.

افزایش آگاهی از شرایطی مانند بیماری سلیاک، اوتیسم، آلرژی/حساسیت به گلوتن، و کاندیدیاز، که در آن حذف گلوتن از رژیم غذایی ممکن است ضروری یا مفید باشد، آردهای غیرچسبنده مانند تف را در آمریکای شمالی مطرح کرده است. در حالی که ما به دنبال جایگزین هایی برای گندم، جو و چاودار پر از گلوتن خود هستیم، به دنبال جایگزین های مفیدی در سراسر جهان هستیم. استفاده از آرد تف به عنوان بخشی از رژیم غذایی برای درمان این بیماری‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا آرد تف در مقایسه با آردهای دیگر، چه چسبنده و چه غیرچسب، از خواص تغذیه‌ای بسیار چشمگیری برخوردار است. آرد تف سرشار از سبوس و جوانه است که آن را به منبع عالی فیبر، پروتئین و آهن تبدیل می کند. تف همچنین منبع خوبی از کلسیم است. از آنجایی که آرد تف حاوی گلوتن نیست، یک نیروگاه تغذیه ای است و کربوهیدرات کمی کمتری نسبت به سایر غلات دارد، این یک انتخاب ایده آل برای رژیم کاندیدا است که به عنوان رژیم غذایی بدون مخمر نیز شناخته می شود.

رژیم غذایی کاندیدا برای درمان کاندیدیازیس، رشد بیش از حد مخمر در سیستم روده استفاده می شود. به همین دلیل، اغلب از آن به عنوان رژیم غذایی بدون مخمر یاد می شود، زیرا هدف از بین بردن تمام غذاها و مواد حاوی مخمر و همچنین موادی که آنها را تغذیه می کند، به منظور کاهش میزان مخمر در سیستم روده است. . بزرگترین مقصرها شکر، غذاهای فرآوری شده، کربوهیدرات های سریع الاثر، سرکه و غذاهای تخمیر شده هستند. بسیاری از منابع در مورد رژیم غذایی کاندیدا نیز توصیه می کنند از غلات چسبنده مانند گندم، چاودار و جو اجتناب کنید، زیرا نه تنها هضم آنها دشوار است، که فشار بیشتری را بر سیستم گوارشی ضعیف وارد می کند، بلکه گلوتن نیز می تواند مستقیماً به مشکل مخمر کمک کند. خوراک رشد بیش از حد علائم کاندیدیازیس شامل مشکلات گوارشی، سردرگمی ذهنی، سندرم پیش از قاعدگی، افسردگی، اگزما و آکنه و غیره است.

سنگ بنای درمان کاندیدیاز رژیم غذایی کاندیدا است. رژیم کاندیدا مهمترین بخش درمان است، اما به دلیل مقدار غذایی که حذف می شود، می تواند سخت ترین بخش باشد. گزینه هایی مانند آرد تف، فرصت های جدیدی را در رژیم غذایی کاندیدا باز می کند. استفاده از آرد تف با آردهای نچسب دیگر می تواند به رژیم گیرندگان کاندیدا کمک کند تا طیف گسترده ای از غذاهای بدون مخمر را تهیه کنند. می توانید حدود یک چهارم آرد ذکر شده در دستور پخت را با آرد تفت جایگزین کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد زندگی بدون مخمر با پیروی از رژیم غذایی کاندیدا، به زندگی بدون مخمر مراجعه کنید.