آسپارتام – 5 عارضه جانبی رایج آسپارتام و یک جایگزین سالم

آسپارتام یک افزودنی غذایی محبوب برای جایگزینی شکر به عنوان یک شیرین کننده بدون کالری است. عمدتاً در نوشابه های رژیمی، آدامس، و هر چیز دیگری که به عنوان بدون قند/چربی تبلیغ می شود، یافت می شود. بسیار اعتیاد آور است و طعم بسیار خوبی دارد، به همین دلیل است که مردم برای ترک محصولاتی مانند کوکای رژیمی مشکل دارند. به دلیلی به آن “کک” می گویند.

خطرات آسپارتام و عوارض آن نجومی است، اما در اینجا لیست کوتاهی آورده شده است. من به شدت توصیه می کنم تحقیقات بیشتری را در مورد این ماده شیمیایی بسیار خطرناک انجام دهید که میلیون ها نفر به صورت روزانه بدون اطلاع از عوارض جانبی آن مصرف می کنند.

در اینجا 5 عارضه جانبی رایج آسپارتام آورده شده است:

• از دست دادن حافظه
• بیماری آلزایمر
• سردرد/میگرن
• افسردگی
• مشکلات خواب

عوارض جانبی بسیار بیشتری از این وجود دارد، اما بسیاری از این موارد همان چیزی است که من زمانی که محصولی حاوی آسپارتام را مصرف می کردم از آن رنج می بردم. خوشبختانه، من به اندازه کافی خوش شانس بودم که زود به آگاهی رسیدم و توانستم مصرف محصولات را با آن متوقف کنم. سخت بود، اما اعتیادم به نوشابه و آدامس را کاملا ترک کردم. اگر من بتوانم اینها را از زندگیم حذف کنم، می دانم که شما هم می توانید. من قول می دهم که مزایای آن بسیار ارزشمند است. توانایی شما برای شاد بودن و داشتن یک زندگی شگفت انگیز پر از تجربیات سرگرم کننده به داشتن سلامتی خوب بستگی دارد.

همانطور که قبلاً گفتم، این لیست بسیار کوتاهی از اثرات جانبی بلندمدت آسپارتام است، موارد بسیار بیشتری وجود دارد و من تحقیقات بیشتر را تشویق می کنم. من به شدت توصیه می کنم هرگز چیزی که حاوی آسپارتام است مصرف نکنید! به خصوص اگر باردار یا بیمار هستید. اگر به دنبال جایگزینی برای شکر هستید، من استویا را به عنوان یک جایگزین طبیعی و سالم که طعم عالی دارد، توصیه می کنم!

آسپارتام و کبد

بسیاری از مطالعات من روی کبد بوده است، و اینکه چقدر برای بدن و سلامتی ما اهمیت دارد. کبد ما آنقدر مسئول است که ما باید در مورد چگونگی حفظ سلامت آن آگاهی بیشتری داشته باشیم.

کبد ما تمام غذاهای ما را تجزیه می کند، سموم بدن را پاکسازی می کند، تمام ورودی های حسی ما را پردازش می کند و کوره حرارتی ما است. این تنها عضوی در بدن است که می تواند بازسازی شود.

فلوراید برای کبد ما بسیار سخت است، که در حال حاضر در جامعه ما بیش از حد مورد سوء استفاده قرار گرفته است. حذف آسپارتام می تواند نقش مهمی در کمک به بهبود کبد ما داشته باشد.