آلوئه به سوختگی پوست در پرتو درمانی کمک نمی کند


اثرات آلوئه بر سوختگی ناشی از تشعشعات ناشی از درمان سرطان و خود سرطان چیست؟

“توجه جهانی به ارزش احتمالی ژل تهیه شده از آن جلب شد درخت آلوئه [aloe] پس از جنگ جهانی دوم، زمانی که سوختگی پوست قربانیان بمب‌های هسته‌ای ژاپن با ژل آن با موفقیت درمان شد. با این حال، تا زمانی که آن را آزمایش نکنید، واقعاً نمی دانید.

همانطور که در ویدیوی خود بحث می کنم آلوئه برای درمان سرطان متاستاتیک پیشرفتهامروزه بیشتر سوختگی‌های ناشی از تشعشع توسط پزشکانی که درمان‌های پرتودرمانی برای سرطان انجام می‌دهند، ایجاد می‌شود. این‌ها می‌توانند واکنش‌های پوستی «شدید»، «دردناک» و «اسکار» ایجاد کنند که می‌تواند با درمان تداخل داشته باشد، اما، متأسفانه، ما هنوز به اقدامات درمانی پیشگیرانه خوب و «به‌خوبی تثبیت‌شده برای پیشگیری از سمیت پوستی ناشی از تشعشعات پوستی» دست پیدا نکرده‌ایم. ” وارد ژل آلوئه ورا شوید که قرن هاست برای سوختگی های پوست استفاده می شود. پس چه اتفاقی افتاد وقتی که یک کارآزمایی تصادفی شده، دوسوکور و کنترل شده با دارونما، ژل آلوئه ورا را با ژل دارونما مقایسه کرد؟

هیچ سودی پیدا نشد، همانطور که در زیر و در ساعت 1:02 در من مشاهده می کنید ویدئو.

با این حال، «پس از تکمیل این مطالعه کارآزمایی دوسوکور، بسیاری از پزشکان درگیر احساس کردند که بیماران شرکت‌کننده در این کارآزمایی کمتر از آنچه که انتظار می‌رفت، درماتیت» یا التهاب پوست داشتند. این موضوع این سوال را مطرح کرد که آیا ژل دارونما فوایدی دارد (احتمالاً به دلیل روانکاری پوست). بنابراین، به اعتبار آنها، آنها آزمایش دومی را انجام دادند تا ببینند آیا آلوئه بهتر از هیچ است یا نه، و بار دیگر آلوئه هیچ تأثیری نداشت. در هر دو کارآزمایی، «نمرات شدت عملاً یکسان بود»، به این معنی که ژل آلوئه ورا به سادگی کار نکرد.

در یک کارآزمایی حتی بزرگتر، صدها بیمار به طور تصادفی به ژل آلوئه ورا یا یک لوسیون پوستی ساده تقسیم شدند – نه تنها در طول پرتودرمانی، بلکه حتی تا دو هفته پس از اتمام آنها ادامه یافت. نتیجه؟ لوسیون پوست ساده پلاسبو “به طور قابل توجهی بهتر از ژل آلوئه ورا در کاهش پوسته پوسته شدن خشک بود. [skin peeling] و درد مربوط به درمان.» باز هم آلوئه شکست خورد. در واقع، یک بررسی سیستماتیک از همه این مطالعات نشان می‌دهد که «هیچ مدرکی از آزمایش‌های بالینی وجود ندارد که نشان دهد آلوئه ورا موضعی مؤثر یا مفید است». بیماران مبتلا به سرطان سر و گردن از بار اضافی آسیب تشعشع به پوشش دهان و گلو رنج می برند و به نظر نمی رسد آلوئه در این مورد نیز کمکی کند.

خوب، پس آلوئه ممکن است به درمان سرطان کمک نکند، اما در مورد کمک به خود سرطان چطور؟ در پتری دیش، آلوئه «تکثیر سلول‌های سرطانی سینه و دهانه رحم انسان را مهار می‌کند» و همچنین سلول‌های سرطانی ریه را مهار می‌کند، پس آیا آلوئه ورا «یک تسکین دهنده سرطان طبیعی» است؟ متأسفانه، «قدرت آزمایشگاهی»، به معنی مطالعات پتری دیش، «اغلب به دلیل عوامل متعددی از جمله این واقعیت که ترکیبات به اندازه کافی زیستی برای ایجاد سطح لوله آزمایش در داخل تومور در دسترس نیستند، به کلینیک ترجمه نمی شود. بدن بنابراین، در حالی که «برخی از مطالعات نشان می‌دهند که اثر ضد تکثیری بر سلول‌های سرطانی در شرایط آزمایشگاهی وجود دارد… شواهدی از آزمایش‌های بالینی در حال حاضر وجود ندارد» – یعنی تا سال 1998 وجود نداشت.

50 بیمار مبتلا به سرطان پیشرفته و غیرقابل درمان یا با ملاتونین روزانه، که محققان فکر می‌کردند ممکن است ایمنی ضد سرطانی را تقویت کند، یا ملاتونین با حدود 20 قطره عصاره آلوئه، که با خیساندن یک قسمت از برگ آلوئه به 9 قسمت الکل 40 ضد سرطان تهیه شده بود، تحت درمان قرار گرفتند. و به نظر می رسد که گروه آلوئه بهتر عمل می کند. آنها تقریباً دو برابر بیشتر احتمال داشت که یک پاسخ نسبی یا حداقل مقداری تثبیت داشته باشند و مهم‌ترین نتیجه، بهبود بقا بود.

می توانید نمودار منحنی های بقا را در زیر و در ساعت 3:43 در من مشاهده کنید ویدئو.

به عنوان مثال، شش ماه بعد، 80 درصد از گروه آلوئه هنوز زنده بودند، در حالی که بیش از نیمی از گروه غیرآلوئه مرده بودند. محققان به این نتیجه رسیدند که ملاتونین و آلوئه ممکن است به “بیماران مبتلا به سرطان های بسیار پیشرفته غیرقابل درمان” توصیه شود، زیرا به نظر نمی رسد که عوارض جانبی بدی ایجاد کند و در واقع به نظر می رسد کمک کننده باشد. ما نمی دانیم که آیا آلوئه به خودی خود کمک می کند یا نه، و مطالعه بعدی توسط همان گروه تحقیقاتی با افزودن یک جزء سوم، یعنی تنتور مر، آب را گل آلودتر کرد. اما مشکل اصلی این مطالعات این است که تصادفی نبودند. اگر بیماران بیمار عمدا – یا ناخواسته – در گروه کنترل غیرآلوئه قرار می گرفتند، این به تنهایی می تواند فایده ظاهری آلوئه را توضیح دهد. مشکل اینجاست که تا سال 2009 هیچ مطالعه تصادفی روی آلوئه ورا برای سرطان های پیشرفته انجام نشده بود که من در ویدیوی خود به آن پرداختم. آیا آلوئه می تواند سرطان را درمان کند؟.