آیا بادام زمینی می تواند باعث مشکلات رفلاکس اسید شود؟

ممکن است فردی که از رفلاکس اسید رنج می برد تمام کارهای درست را انجام دهد تا متوجه شود علائمش بهتر نمی شوند یا حتی ممکن است بدتر شوند. این معمولاً به این معنی است که چیز دیگری در حال وقوع است، و اینکه شخصی باید عمیق‌تر به رژیم غذایی خود نگاه کند تا ببیند آیا ممکن است محرک دیگری وجود داشته باشد که ممکن است متوجه نشده باشد. شما بدون شک از تعداد افرادی که از آلرژی به بادام زمینی رنج می برند آگاه خواهید بود، بنابراین آیا بادام زمینی می تواند باعث رفلاکس اسید نیز شود؟

بادام زمینی و رفلاکس اسید

بادام زمینی دارای محتوای چربی بالایی است و همچنین پیشنهاد می شود که می تواند اسفنکتر مری را شل کند و به این معنی است که باید از آنها در مقابله با سوزش سر دل خودداری کرد. آنها با چیزهایی مانند الکل، کافئین موجود در هر نوشیدنی یا غذا، غذاهای سرخ شده، انواع قندها، گوجه فرنگی، آب گوجه فرنگی، و میوه ها و آب میوه های خانواده مرکبات همراه هستند.

نمونه دیگری که ممکن است بادام زمینی مشکل ساز باشد، این است که فردی به غذا حساسیت دارد. کسانی که به بادام زمینی حساسیت دارند این را می دانند و از آن اجتناب می کنند. با این حال، حساسیت های غذایی اغلب می تواند مورد توجه قرار نگیرد، زیرا ممکن است یک واکنش ناگهانی بر خلاف یک واکنش آلرژیک وجود نداشته باشد، بنابراین تشخیص دقیق آن می تواند بسیار سخت باشد. بادام زمینی قطعا می تواند غذایی باشد که باعث ایجاد حساسیت می شود.

رفلاکس اسید می تواند در اثر حساسیت به هر ماده غذایی تشدید شود یا در واقع می تواند توسط آنها ایجاد شود. بادام زمینی در بسیاری از چیزها یافت می شود، و اگر به لیست غذاهایی که افرادی که به بادام زمینی حساسیت دارند باید از آنها اجتناب کنند نگاه کنید، فهرست بسیار طولانی پیدا خواهید کرد.

بنابراین اگرچه بادام زمینی برای برخی از رفلاکس مشکل ایجاد می کند، بسیاری از آنها نمی دانند که برخی از چیزهایی که می خورند حاوی بادام زمینی است. این بدان معناست که آنها می توانند بدون داشتن هیچ ایده ای برای GERD درمان کنند، آنها همچنین به بادام زمینی حساسیت دارند، که می تواند منجر به بی اثر بودن درمان شود.

اگر نگران هستید که ممکن است حساسیت به بادام زمینی داشته باشید که به علائم رفلاکس اسید شما کمک می کند، بهترین روش این است که یک دفترچه غذایی داشته باشید و علائم خود را کنترل کنید. اگر بعد از خوردن غذای حاوی بادام زمینی متوجه شدید که علائم شما بدتر شده است، بهتر است مصرف خود را حذف یا تعدیل کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد روش های اثبات شده درمان رفلاکس اسید به طور طبیعی در خبرنامه زیر ثبت نام کنید.

اگرچه خروج بادام زمینی از رژیم غذایی پاسخی آسان به نظر می رسد، اما ممکن است همیشه آنطور که به نظر می رسد آسان نباشد.

تعداد زیادی از غذاها دارای بادام زمینی هستند یا حتی مقدار کمی از نحوه تولید آنها وجود دارد. با این حال، اکنون که آگاهی بیشتری در مورد آلرژی بادام زمینی و عوارض جانبی جدی هنگام مصرف آجیل توسط افراد مبتلا به آلرژی وجود دارد، اکثر تولیدکنندگان مواد غذایی بر روی محصولات خود برچسب گذاری می کنند.

به دنبال هشدارهای روی بسته بندی مواد غذایی باشید و ببینید آیا بادام زمینی وجود دارد یا خیر. متوجه خواهید شد که بسیاری از رستوران ها در صورتی که غذاها حاوی آجیل باشند هشدار می دهند.

اگر سعی می کنید بادام زمینی را از رژیم غذایی خود حذف کنید و علائم رفلاکس اسید از بین می رود، پاسخ این سوال را پیدا کرده اید که آیا بادام زمینی می تواند باعث رفلاکس اسید یا بدتر شدن علائم شود.