آیا شکر، شیر یا کاکائو در شکلات باعث آکنه می شود؟


آیا ارتباط بین شکلات و آکنه به دلیل قند، شیر یا کاکائو موجود در شکلات است؟ محققان برای یافتن پاسخ، شکلات سفید، شکلات تلخ، بیکینگ شکلات و پودر کاکائو را مورد آزمایش قرار دادند.

یک قرن پیش، رژیم غذایی محبوب بود استفاده شده به عنوان یک درمان کمکی برای آکنه. اما در طول دهه 1960، ارتباط بین رژیم غذایی و آکنه از بین رفت.” چرا؟ به دلیل یک مطالعه ادعا شده “”ثابت این شکلات با مقایسه یک تخته شکلات با یک شکلات تقلبی ساخته شده از روغن گیاهی هیدروژنه ۲۸ درصد، غذایی که نشانگرهای التهابی را افزایش می‌دهد، تأثیری بر آکنه نداشت. جای تعجب نیست که شکلات واقعی در مقایسه با شکلات تقلبی خالص و پر از چربی چندان بد ظاهر نشده است.

همچنین، در یک مطالعه دیگر، گروه‌های کوچکی از دانشجویان پزشکی انواع محرک‌های احتمالی آکنه را مصرف کردند و تنها حدود یک سوم از آن‌ها بروز کردند. با این حال، هیچ گروه کنترلی برای مقایسه وجود نداشت. با این حال، این دو مطالعه، علیرغم “نقایص عمده طراحی، کافی بود جدا می کند رژیم غذایی آکنه در ذهن اکثر متخصصان پوست است. کتاب‌های درسی برای منعکس‌کننده این اجماع جدید آکادمیک بازنگری شدند و متخصصان پوست این موضع را گرفتند که هرگونه غر زدن در مورد رابطه بین رژیم غذایی و آکنه غیرعلمی است و یکی از افسانه‌های متعدد پیرامون این بیماری فراگیر است.

نظراتی مانند “رژیم غذایی به طور سنتی با آکنه مرتبط است.” دانلود به مقوله اسطوره که هم در گذشته و هم در حال رایج است [medical] نویسندگان…[however] کتاب‌های اصلی پوست این ایده را تبلیغ می‌کنند که رژیم غذایی و آکنه ارتباطی ندارند، اما فقط بر اساس دو مرجع اصلی هستند – این دو مطالعه ناقص. بدون حمایت واقعی.”

اما دلیلی وجود دارد که گمان کنیم مصرف شکلات ممکن است مشکل ساز باشد، همانطور که در ویدیوی خود بحث می کنم آیا پودر کاکائو باعث آکنه می شود؟. قبل و بعد از مردم خون گرفته شد غذا چند تکه شکلات شیری. به نظر می رسد که شکلات شیری برخی از سلول های چرکی خود را آماده می کند تا مواد شیمیایی التهابی اضافی را هنگامی که آنها را در معرض باکتری های مولد آکنه در یک ظرف پتری قرار می دهید آزاد کنند. “این ممکن است در واقع یکی از مکانیسم هایی باشد که می تواند تاثیر شکلات را بر روی آکنه توضیح دهد.” اما چگونه بفهمیم که شکلات است و شکر یا شیر اضافه نشده است؟

اگر شما نظر سنجی نوجوانان در مورد شدت آکنه و عادات غذایی، به نظر می رسد ارتباطی با مصرف شکلات وجود دارد، همانطور که می توانید در ساعت 2:18 در کشور من مشاهده کنید. ویدئواما آیا این ارتباط ناشی از پاشیدن پودر کاکائو در آب میوه، خوردن شکلات تلخ یا اضافه کردن شکر و شیر است؟

همانطور که می بینید در 2:32 در کشور من ویدئوبه سادگی مصرف غذاهای شیرین و غلات تصفیه شده را کاهش دهید نیم تاول ها در عرض چند ماه شمارش می شوند که بسیار بهتر از گروه کنترل بود. تو می توانی نظر عکس های جذاب قبل و بعد در 2:38.

محققان برای کشف اینکه آیا این شکر است یا نه داد تم های شکلات شیری یا ژله لوبیا. اگر فقط شکر بود، فرض بر این است که آکنه در هر دو گروه بدتر می شود. در عوض، گروه شکلات بدتر شد و ضایعات آکنه دو برابر شد، در حالی که گروه دانه ژله هیچ تغییری نداشت، همانطور که در ساعت 2:52 مشاهده می کنید. ویدئو. بنابراین، ظاهراً فقط شکر نیست. شاید چیزی در شکلات وجود داشته باشد، یا فقط آنجاست شیر شکلات؟

هیچ مطالعه ای وجود نداشت ارزیابی تاثیر شکلات خالص (تهیه شده با 100% کاکائو) بر روی آکنه … حتی محققان تصادفی 57 داوطلب در سه گروه آکنه خفیف تا متوسط ​​داشتند. در حال دریافت شکلات تخته ای سفید، شکلات تخته ای تیره یا بدون شکلات تخته ای هر روز به مدت یک ماه. شکلات تلخ فقط شکلات تلخ نبود. 100 درصد شکلات بود مثل شکلات بیکر. برخلاف شکلات تلخ خالص، شکلات سفید سرشار از شکر و شیر است. چی شد؟ در واقع، ضایعات آکنه در گروه شکلات سفید بدتر شد، اما در گروه شکلات تلخ یا گروه شاهد بدتر شد. بر اساس این مطالعه، مصرف شکلات سفید به جای شکلات تلخ با تشدید ضایعات آکنه مرتبط است.

با این حال، مطالعات دیگر نشان داده اند که آکنه با خوردن شکلات تلخ تشدید می شود. همانطور که در 3:55 در ویدیوی من می بینید، زمانی که موضوعات تحقیق بودند داده شده یک دسته بزرگ از شکلات Ghirardelli پخته شده، در عرض چند روز ظاهر شد. “افزایش قابل توجهی” در تعداد متوسط ​​کل ضایعات آکنه تنها در چهار روز مشاهده شد. همین امر در مصرف مزمن شکلات تلخ نیز مشاهده می شود. موضوعات غذا نصف تکه کوچک شکلات در روز به مدت یک ماه و افزایش شدت آکنه ذکر شده دو هفته دیگر همانطور که می بینید به همراه عکس های قبل و بعد ساعت 4:11 در کشور من است. ویدئو.

آیا چیزی از این دو مطالعه کم بود؟ به آزمودنی ها یا هر روز شکلات یا مقدار زیادی شکلات داده شد و آکنه آنها بدتر شد. چی او انجام نداد این مطالعات شامل؟ پیروان طولانی مدت NutritionFacts باید تا الان جواب را بدانند. مطالعات فاقد یک گروه کنترل بود.

اگر به نظرسنجی ها نگاه کنید، متوجه می شوید که اکثر مردم ایمان داشتن شکلات می تواند باعث آکنه شود. بنابراین، اگر مقدار زیادی شکلات به مردم بدهید، استرس و انتظار یک فروپاشی در واقع می‌تواند به شکستگی کمک کند. برای رسیدن به حقیقت موضوع، باید یک مطالعه طراحی کنید که در آن به افراد داده شود مبدل شده شکلات بزنید تا بتوانید بدون اینکه بدانند آنها را در معرض شکلات قرار دهید و ببینید که آیا هنوز شکسته می شوند یا خیر. به عنوان مثال، می‌توانید پودر کاکائو را در کپسول‌های مات قرار دهید تا شرکت‌کنندگان ندانند که کاکائو مصرف می‌کنند یا دارونما. این مزیت اضافی در از بین بردن عامل چربی در کره کاکائو خواهد داشت. بدون شیر، بدون شکر، بدون چربی – فقط پودر کاکائو خالص در کپسول در مقابل دارونما. چنین مطالعه ای وجود نداشته است … تا به حال.

یک مطالعه دوسوکور کنترل شده با دارونما ارزیابی تاثیر مصرف شکلات – در واقع مصرف پودر کاکائو – در افرادی که سابقه آکنه دارند. شرکت کنندگان بودند متهم برای قورت دادن کپسول های پر شده با کاکائو 100 درصدی شیرین نشده یا دارونما پودر ژلاتین شیرین نشده و شیرین نشده. جالب اینجاست که «240 کپسول برای 6 اونس مورد نیاز بود [cocoa] پودر.» پس چه شد؟ می بینید ساعت 5:50 در کشور من ویدئومحققان به همان افزایش قابل توجه، یعنی دو برابر شدن ضایعات آکنه در عرض چهار روز، مانند مطالعه گیراردلی پی بردند. بنابراین، متاسفانه، “به نظر می رسد که در افراد مستعد آکنه، مصرف شکلات با تشدید آکنه همراه است.”

اکنون، این مطالعه تنها مردانی را شامل می‌شود که مانند زنان مجبور نیستند با تغییرات هورمونی دوره‌ای کنار بیایند، و تصور اینکه پس از بلعیدن صدها کپسول، گروه واقعی کاکائو طعم کاکائو را حس نکرده و آن را درک نکرده‌اند، سخت است. آنها در گروه دارونما نبودند. اما بهترین توازن موجود شواهد نشان می دهد که اگر آکنه شما را اذیت می کند، ممکن است بخواهید شکلات را کاهش دهید تا ببینید آیا علائم شما بهبود می یابد یا خیر.

در مورد تأثیر شکلات، لبنیات و شکر بر خطر آکنه چیست؟ ویدیوی من را تماشا کنید آیا شکلات باعث آکنه می شود؟.

سوکت اصلی

  • اگرچه رژیم غذایی یک قرن است که یک درمان کمکی محبوب برای آکنه بوده است، اما مطالعاتی منتشر شده است که ادعا می‌کند شکلات با آکنه ارتباطی ندارد. اولی به شکل گمراه‌کننده‌ای طراحی شده بود و یک تخته شکلات را در مقابل یک تخته تقلبی از روغن گیاهی هیدروژنه 28 درصد قرار می‌داد، غذایی که نشانگرهای التهاب را افزایش می‌دهد، و دیگری هیچ گروه کنترلی برای مقایسه نداشت. با این حال، این دو مطالعه، علی‌رغم نقص‌های عمده طراحی، به طور موثر رژیم غذایی را از آکنه در ذهن اکثر متخصصان پوست جدا کردند.
  • با این حال، به نظر می رسد که شکلات شیری برخی از سلول های چرکی را فعال می کند تا مواد شیمیایی التهابی بیشتری را هنگام قرار گرفتن در معرض باکتری های مولد آکنه در پتری دیش آزاد کنند.
  • محققان برای بررسی اینکه آیا خود شکلات مقصر بوده و نه شکر یا شیر اضافه شده، به شرکت کنندگان شیرشکلات یا دانه های ژله ای دادند. گروه شکلات بدتر شد و ضایعات آکنه دو برابر شد، در حالی که گروه دانه ژله تغییری نداشت. بنابراین به نظر نمی رسد که شکر مقصر باشد.
  • محققان به‌طور تصادفی بیماران آکنه‌ای را برای دریافت تکه‌های شکلات سفید (که پر از شکر و شیر)، تکه‌های شکلات تلخ (100 درصد) یا بدون تکه‌های شکلات هستند، قرار دادند و دریافتند که ضایعات آکنه در گروه شکلات‌های سفید بدتر می‌شود، اما در گروه شکلات سفید بدتر می‌شود. شکلات تلخ یا شکلات. گروه ها.
  • مطالعات دیگر نشان داده اند که شکلات تلخ آکنه را تشدید می کند، اما آنها فاقد گروه کنترل هستند، بنابراین نمی توان انتظار تشدید آکنه را از خوردن شکلات رد کرد.
  • در یک مطالعه دوسوکور و کنترل‌شده با دارونما، به آزمودنی‌ها کپسول‌هایی پر از کاکائو بدون شیرین یا 100 درصد یا دارونما پودر ژلاتین شیرین‌نشده و شیرین‌نشده داده شد. محققان به همین افزایش قابل توجه در ضایعات آکنه پی بردند، بنابراین به نظر می رسد که مصرف شکلات با تشدید جوش ها و ضایعات در افراد مستعد آکنه مرتبط است.

اثرات پودر کاکائو و/یا شکلات بر دیگر جنبه های سلامتی شما چیست؟ دیگر ویدئوهای پوشش شکلاتی ما را ببینید:

شما همچنین ممکن است علاقه مند باشید آیا تخمه آفتابگردان باعث آکنه می شود؟.

در سلامتی،

مایکل گریر، دکتر

توجه: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: