آیا شکلات باعث آکنه می شود؟ | NutritionFacts.org


تاثیر لبنیات، شکر و شکلات در ایجاد جوش چیست؟

عشق جوان تأثیر تقریباً یک نفر از هر ده نفر در سراسر جهان، “آن را به هشتمین بیماری شایع در جهان تبدیل می کند.” نقش تغذیه چیست؟ اگر به یک قرن پیش برگردیم، کتاب های پوست”توصیه شده محدودیت غذایی “- به عنوان مثال، مشاوره افراد مبتلا به آکنه از خوردن غذاهایی مانند «ژامبون، سوسیس، پنیر، ترشیجات، شیرینی‌ها، مقادیر زیادی شیرینی، کاکائو و شکلات» اجتناب می‌کنند – اما طب باستان مملو از نظریه‌های کربوهیدرات بود. برای مثال دکتر کلوگ سرزنش کردن آکنه در خودارضایی (چیزی وجود ندارد که کورن فلکس کوچک نتواند آن را درست کند!)

مطالعات جمعیتی آن پیدا کرده اند ارتباط بین آکنه و مصرف مواد غذایی مانند لبنیات، شیرینی ها و شکلات. با این حال، تا زمانی که آن را آزمایش نکنید، نمی‌دانید علت و معلولی است یا خیر – همانطور که من در ویدیوی خود صحبت می‌کنم. آیا شکلات باعث آکنه می شود؟.

گزارش های باکیفیتی از جمله پرستار هارواردس سلامتی اساز اینجا، که نزدیک به 50000 زن را بررسی کرد، این پیدا کرده اند ارتباط بین آکنه و مصرف شیر، به ویژه شیر بدون چربی، در دوران نوجوانی. این انجمن بود پیدا کرده اند برای پسران نوجوان هم محققین فکر هورمون‌های موجود در شیر ممکن است مسئول باشند، اما آنها حدس می‌زنند که می‌تواند پروتئین آب پنیر نیز باشد که به شیر بدون چربی اضافه می‌شود تا آبکی کمتری داشته باشد و «در نتیجه ممکن است نقشی» در تشکیل آکنه یا به عنوان یک حامل هورمونی داشته باشد. در کشور من ساعت 1:30 است ویدئومن در مورد موردی بحث می کنم که پودرهای پروتئین آب پنیر بود گرفتار در تسریع جوش های آکنه در نوجوانانی که “به رژیم های آکنه آنتی بیوتیک های خوراکی، رتینوئیدهای موضعی و بنزوئیل پراکسید پاسخ ضعیفی دارند.” به نظر می رسید که آکنه آنها نمی خواستند از بین بروند – تا زمانی که مکمل آب پنیر را متوقف کردند. آیا این فقط می تواند یک اثر پروتئین باشد؟ به نظر نمی رسد زیرا مکمل های پروتئین سویا، برای مثال، به نظر نمی رسد موج همین مشکل.

برای لبنیات، از نظر مطالعات مداخله ای، ما فقط دارد یک سری مواردمانند مقاله ای که در مقاله ای با عنوان «مکمل پروتئین آب پنیر و آکنه در بدنسازان» منتشر شده است. اگر یک بررسی سیستماتیک در مورد آکنه و تغذیه انجام دهید چه اتفاقی می افتد؟ همانطور که در ساعت 2:02 در کشور من می بینید ویدئواز حدود 20 مقاله در مورد آکنه و لبنیات، حدود سه چهارم پیشنهاد می دهد عوارض جانبی، بقیه هیچ اثری را گزارش نمی‌کنند و هیچ مطالعه‌ای مبنی بر تأثیر مفید محصولات لبنی بر آکنه وجود ندارد. می توانید به این نگاه کنید و نتیجه بگیرید که رژیم غذایی بدون لبنیات ارزش امتحان کردن را دارد، اما این براساس شواهد درجه پایین است – یعنی C و D که در آن C مانند مطالعات جمعیتی است و سطح D مانند آن مجموعه گزارش های موردی است. آنچه ما در حالت ایده آل می خواهیم، ​​مطالعات مداخله ای تصادفی، شواهد سطح A و B است. ما لبنیات نداریم، اما داریم. دارد آنها را برای شکلات

وقتی صحبت از آکنه به میان می‌آید، هیچ غذایی «محکوم‌تر از شکلات» وجود ندارد. اگر به انجمن تولیدکنندگان شکلات تعلق دارید، که آزمایش مورد بحث ما را ممکن کرد، چگونه مطالعه‌ای را طراحی می‌کنید تا محصولتان آنقدر بد به نظر نرسد؟ خوب، شما همیشه می‌توانید از ترفند قدیمی شرکت‌های دارویی استفاده کنید که محصولتان را برای چیز بدتری قرار می‌دهند، که آنها کاملاً انجام دادند. همانطور که می بینید در ساعت 3:01 در کشور من ویدئوو محققان آن را تغذیه کنید مردم شکلاتی در مقابل جعلی تخته های شکلات ساخته شده با روغن های گیاهی نیمه هیدروژنه – چربی های ترانس. شکلات تقلبی شکر و پروتئین شیر بیشتری داشت و 28 درصد چربی ترانس بیشتری داشت، مانند شیرینی سبزیجات مانند کریسکو. جای تعجب نیست که آزمودنی‌ها به اندازه شکلات‌های واقعی، جوش‌های زیادی روی شکلات‌های تقلبی داشتند که به محققان این امکان را می‌دهد تا به این نتیجه برسند که خوردن مقادیر زیادی شکلات در مورد آکنه چیز خوبی است.

جامعه پزشکی برای او ثبت نام کرد. «آیا ما مقصریم؟ گرفتن شیرینی دور از بچه ها؟ تعداد زیادی از بیماران بندر این توهم که ممکن است با چیزی در رژیم غذایی آنها به طور مرموزی به سلامت آنها آسیب وارد شود.» مطالعه اولیه نشان داد که «مصرف شکلات آکنه را بدتر نمی کند». ادامه داد برای چندین دهه عملاً بدون چالش باقی بماند و همچنان باشد نقل قول حتی در … آخرین بررسی[s]. به عنوان مثال، مقاله ای در سالنامه کودکانمجله اطفال گزارش داد که «سالها پیش [it was] اثبات اینکه مصرف شکلات هیچ تاثیری بر آکنه ندارد… این به عنوان یک مثال هشداردهنده از چگونگی بررسی دقیق “شواهد مبتنی بر تحقیق” قبل از اینکه در عمل بالینی گنجانده شود، عمل می کند. «فقط به خاطر چیزی منتشر شده در مجله انجمن پزشکی آمریکا این لزوماً به این معنی نیست که مطالعه خوبی است، به خصوص وقتی صحبت از علایق صنعت باشد.

شاید باید باشیم می گوید مبتلایان به آکنه سعی می کنند نه تنها شیرینی ها و لبنیات، بلکه چربی های ترانس موجود در روغن های گیاهی نیمه هیدروژنه را نیز کاهش دهند. با این حال، «ما نمی توانیم صریح باشیم [our] توصیه هایی برای مبتلایان به آکنه “در مورد اینکه چه غذاهایی را باید شامل یا حذف کرد تا در آنها آزمایش شود” یک کارآزمایی بالینی تصادفی و کنترل شده. “به عبارت ساده، هرگز چنین تجربیاتی در مورد آکنه وجود نداشته است … تا به حال. منتظر بحث من در مورد آن باشید در آیا پودر کاکائو باعث آکنه می شود؟.

سوکت اصلی

  • آکنه هشتمین بیماری شایع در سراسر جهان است که تقریباً از هر ده نفر یک نفر به آن مبتلا می شود.
  • یک قرن پیش، بیماران آکنه ای تشویق می شدند از غذاهایی مانند ژامبون، پنیر، شیرینی ها و شکلات اجتناب کنند و مطالعات اخیر جمعیت نشان داده است که آکنه با خوردن لبنیات و شیرینی ها مرتبط است.
  • مطالعه سلامت پرستاران هاروارد نشان داد که بین آکنه و مصرف شیر، به ویژه شیر بدون چربی، در دوران نوجوانی ارتباط وجود دارد، ارتباطی که برای پسران نوجوان نیز مشاهده شد.
  • پودرهای پروتئین آب پنیر در تحریک آکنه در نوجوانانی که به پروتکل‌های مختلف درمان آکنه، از جمله آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی و رتینوئیدهای موضعی پاسخ خوبی نداده‌اند، نقش دارد. با این حال، آکنه آنها پس از قطع مصرف مکمل آب پنیر ناپدید شد و هیچ اثر پروتئینی نداشت زیرا به نظر نمی رسید مکمل های پروتئین سویا همان مشکل را ایجاد کنند.
  • حدود سه مورد از چهار مطالعه موردی در مورد آکنه و محصولات لبنی عوارض جانبی را گزارش می‌کنند، اما شواهد به اندازه مطالعات مداخله‌ای تصادفی‌سازی شده قوی نیستند.
  • اگرچه هیچ مطالعه مداخله‌ای تصادفی در مورد لبنیات و آکنه انجام نشده است، شکلات وجود دارد که اعتقاد بر این است که در مورد آکنه مورد استفاده عموم قرار می‌گیرد.
  • در مطالعه‌ای که توسط انجمن تولیدکنندگان شکلات انجام شد، محققان آزمایشی گمراه‌کننده را طراحی کردند و به شرکت‌کنندگان در مقابل شکلات تقلبی که حاوی قند بالا بود، حاوی پروتئین شیر بود و 28 درصد حاوی چربی‌های هیدروژنه با یک شورت گیاهی مشابه کریسکو بود، پیشنهاد دادند. از آنجایی که روی شکلات های تقلبی به اندازه جوش های واقعی جوش وجود دارد، محققان به این نتیجه رسیده اند که مصرف شکلات باعث تشدید آکنه نمی شود. متاسفانه جامعه پزشکی آن را خرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آکنه، بررسی کنید:

در سلامتی،

مایکل گریر، دکتر

توجه: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: