آیا ماموگرافی باید دردناک باشد؟


فشار بیش از حد سینه در طول ماموگرافی ممکن است کیفیت تصویر را بهبود نبخشد و ممکن است باعث درد غیر ضروری شود.

نتایج مثبت کاذب به عنوان “شایع ترین آسیب” توصیف شده است مرتبط با ماموگرافی، اما در واقعیت ممکن است درد باشد. “تنوع گسترده ای در هر دو وجود دارد ذکر شده فراوانی درد و میزان دردی که زن احساس می کند. شکی نیست که اکثر زنان در حین انجام ماموگرافی درجاتی از درد را احساس می کنند.» چرا؟ آیا این فقط نوعی اشعه ایکس نیست؟

برای کسانی که ناآشنا هستند، من تصاویری را نشان می دهم که ماموگرافی را در ساعت 0:32 شبیه سازی می کنند. آیا ماموگرافی درد دارد؟. سینه بین دو صفحه قرار می گیرد و به سمت پایین غلت می خورد. دستورالعمل های معمولی “” به آرامی در حال پیشرفت فشار دادن دستی تا زمانی که سینه سفت شود “و فشار روی دستگاه اشعه ایکس نباید از 20 کیلوگرم تجاوز کند” – یعنی 44 پوند یا پوند برای وزن. این تقریباً وزن یک توده کربونکول است که روی سینه فشار می آورد. جای تعجب نیست که برخی از زنان درد را تجربه می کنند.

آن را مطالعه می کند تلاش کمیت میزان درد، در صورت وجود، که زنان تحت ماموگرافی احساس می‌کنند «در همه جا وجود دارد، با بروز درد از 1 تا 93 درصد، بسته به نحوه تعریف درد. ناراحتی کافی است. نگاه داشتن درصد زنان بازگشته است. و خط معمولی که می شنوید چیست؟ با وجود فشار می توان ناراحتی و حتی دردناک بودن برای برخی از زنان، فقط چند ثانیه طول می کشد و برای ایجاد یک تصویر خوب لازم است.» این احساسی است که یک زن دارد. پاسخ داد، “به دکتر بگو بیاد اینجا… او هم چیزهایی برای له کردن دارد، می دانید …”

ماموگرافی را می توان فشرده کرد موج کبودی و پارگی ایمپلنت سینه، کیست و عروق خونی. به زنانی که سینه‌های متراکم دارند، اغلب توصیه می‌شود که از مسکن‌ها یا آرام‌بخش‌ها استفاده کنند تا با این روش راحت‌تر شوند. با این حال، درد به دلیلی وجود دارد. سعی دارد به ما در مورد آسیب احتمالی بافت هشدار دهد. نگرانی های نظری وجود دارد که التهاب بافت می تواند تومورهای زمینه ای را بیدار کند. این در حال حاضر صرفاً حدس و گمان است، اما ما همچنان باید ماموگرافی را کمتر دردناک کنیم.

دلیل اینکه آنها اینقدر فشار می آورند این است که کاهش تدریجی ضخامت سینه که باعث کاهش دوز تشعشع و بهتر شدن کیفیت تصویر.» وقتی واقعاً آزمایش و اندازه‌گیری شد، یک مطالعه دوز تشعشع را پیدا کرد بیشتر در نیروهای فشاری بالاتر یک مطالعه دیگر پیدا کرده اند حدود یک چهارم از زنان وقتی فشار کمی کاهش یافت، هیچ تفاوتی در ضخامت سینه‌های خود نداشتند، به این معنی که فشار بیش از حد اعمال شده است. تنها با عدم استفاده از کیفیت تصویر باعث درد بیشتر می شود.”

نکته اصلی این است که «درد در ماموگرافی موضوعی است که باید به آن پرداخته شود گرفته می شوند به طور جدی… تشخیص اینکه در لحن و محتوای اطلاعات بیمار و توصیه در مورد راه های مقابله با آن، احترام بیشتری به بیماران نشان می دهد تا اطمینان کامل… “دلیل عدم تمایل زنان به دست گرفتن سلاح ممکن است این باشد که” اکثر زنان احساس می‌کنند (از ترس یا وظیفه) مجبور به رعایت کردن هستند، اما این به نهاد پزشکی کمک می‌کند تا موضوع درد را به حاشیه براند.

وقتی صحبت از ماموگرافی به میان می آید سردرگمی زیادی وجود دارد، همراه با تضعیف منافع تجاری برای صنعت یک میلیارد دلاری. مانند هر تصمیم مهم بهداشتی، همه باید از خطرات و فواید آن آگاهی کامل داشته باشند و در مورد بدن خود تصمیم بگیرند. این ششمین قسمت از مجموعه 14 قسمتی من در مورد ماموگرافی است. برای دیگران، نگاه کنید به:

سوکت اصلی

  • شایع ترین آسیب مرتبط با ماموگرافی به عنوان نتایج مثبت کاذب شناسایی شده است، اما ممکن است در واقع درد ناشی از خود عمل باشد.
  • در ماموگرافی، سینه بین دو صفحه فشرده شده و صاف می شود. مقاومت فشاری دستگاه اشعه ایکس نباید از 20 کیلوگرم، که معادل 44 پوند است، از وزن بلوک سیدر تجاوز کند.
  • فشار ماموگرافی می تواند باعث کبودی و پارگی پروتز سینه، کیست و عروق خونی شود.
  • ادعا می شود که فشار زیادی برای کاهش ضخامت سینه و “کاهش و بهبود دوز تشعشع” اعمال می شود.[e] با این حال، محققان دوز بالاتری از تشعشع را در نیروهای فشار بالاتر و همچنین هیچ تفاوتی در ضخامت سینه زنان در هنگام کاهش فشار یافتند، به این معنی که فشار بیش از حد اعمال می‌شود.
  • فشار بیش از حد سینه در طول ماموگرافی ممکن است به هیچ وجه کیفیت تصویر را بهبود نبخشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرطان سینه، ویدیوهای من را تماشا کنید کلسترول اکسید شده 27HC ممکن است سه راز سرطان سینه را توضیح دهدو تخم مرغ و سرطان سینه و جمعه گذشته: آیا دانه کتان می تواند به پیشگیری کمک کند؟ قفسه سینه سرطان?

من فقط در یک ویدیو توانستم غربالگری سرطان روده بزرگ را پوشش دهم. اگر از دست دادید ببینید آیا همه ما باید از سن 50 سالگی کولونوسکوپی کنیم؟.

همچنین در مورد معاینات پزشکی، بررسی کنید فلاش بک جمعه: آیا ارزش شرکت در معاینه پزشکی و معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟و آیا ارزش انجام معاینات پزشکی سالانه را دارد؟ و آیا ارزش انجام معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟.

در سلامتی،

مایکل گریر، دکتر

توجه: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: