آیا مصرف کمی الکل بهتر از مصرف نکردن آن است؟


حتی اگر الکل باعث سرطان شود و “پارادوکس فرانسوی” وجود نداشته باشد، منحنی معروف J شکل که در آن زیاده روی در الکل مضر است، اما به نظر می رسد که افراد سبک الکل واقعاً این مشکل را دارند چه می شود. پایین تر تولد ممتنعین؟

“چرا ما نمی کنیم دیدن منافع شرکتی صنعت الکل به همان وضوحی که ما منافع صنعت تنباکو را می بینیم؟ صنعت الکل دارای «به دست آورد یک کمپین پیچیده و موفق در طول سه دهه گذشته … تضعیف می شود[ing] درک میزان مضرات مربوط به الکل برای سلامتی با ترویج ایده‌هایی در مورد تعادل منافع و مضرات. همانطور که در ویدیوی خود بحث می کنم آیا مصرف کمی الکل بهتر از مصرف نکردن آن است؟، آالکل ممکن است بودن یک “سرطان زای مسموم کننده” که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد، اما در مورد کاهش خطر بیماری قلبی چطور؟ “سیاست گذاران تردید کنید سیاست‌های مؤثر الکل، یا حتی برای حمایت از افزودن برچسب‌های هشداردهنده روی الکل‌ها، از ترس اینکه ممکن است به ظرف آسیب برساند یا با مزایای سلامتی احتمالی استفاده از الکل در تضاد باشد.

پس از همه، مصرف الکل به وضوح را افزایش می دهد HDL، کلسترول “خوب” فرضی است، اما، متأسفانه، HDL دیگر محافظ در نظر گرفته نمی شود. این تا حدی بر اساس مطالعات تصادفی سازی مندلی است که در آن طول عمر داشتن HDL بالا «نمی باشد. مرتبط است با خطر انفارکتوس میوکارد، در حالی که مادام العمر است کاهش کلسترول بد LDL، به لطف ژنتیکی که در بخت آزمایی وجود دارد، در واقع نزول کردن خطر بیماری قلبی

بنابراین، افزایش HDL از الکل ممکن است مهم نباشد. همانطور که می توانید در 1:26 در من ببینید ویدئو، وقتی تو نگاه کن در نشانگرهای تحت بالینی آترواسکلروز، مانند ضخیم شدن دیواره شریان های کاروتید در گردن، به نظر می رسد کسانی که به طور کامل از الکل خودداری می کنند در کمترین خطر قرار دارند. در مورد نمرات کلسیم کرونری هم همینطور است: هرچه مصرف الکل کمتر باشد، خطر کمتری دارد. الکل هم برآمدگی ها فشار خون ما را کمی بالا می برد، که انتظار می رود خطر قلبی ما را افزایش دهد، نه کاهش دهد. بنابراین، از کجا این تصور را داشتیم که الکل برای ما مفید است؟ آن را از منحنی J معروف، که می توانید در 1:52 در من ببینید، آمده است ویدئو.

اگر شما دنبال کردن جمعیت زیادی از مردم در طول زمان، به طور کلی، هر چه مردم بیشتر مشروب الکلی بنوشند، خطر مرگ زودرس آنها بیشتر می شود. با این حال، کمترین خطر – یعنی کسانی که بیشتر عمر می کنند – افراد پرهیز نیستند، افرادی که اصلاً الکل نمی نوشند، بلکه کسانی هستند که به طور متوسط ​​​​مثل یک نوشیدنی در روز می نوشند.

به همین دلیل شما گرفتن برخی از مردم توصیه می کنند که “پزشکان باید به افراد غیرمعمول مادام العمر توصیه کنند … استراحت کنند و یک نوشیدنی در روز بنوشند، ترجیحا با شام.” مطمئناً، داروهای استاتینی وجود دارد، اما “نوشیدنی های الکلی نیازی به نسخه ندارند، بسیار ارزان تر و مطمئنا لذت بخش تر هستند.”

آیا مصرف متوسط ​​الکل واقعاً محافظت کننده است یا فقط چیزی در مورد افرادی که کاملاً از الکل خودداری می کنند وجود دارد که آنها را در رده خطر بالاتر قرار می دهد؟ دلیل ما مشکوک چیزی که در حال وقوع است این است که به نظر می رسد افرادی که از خودداری می کنند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به یک سری بیماری ها، از جمله، از قضا، سیروز کبدی هستند. همانطور که در ساعت 2:42 در من می بینید ویدئو، در مقایسه با پرهیز کنندگان مادام العمر، کسانی که دارند هرگز لمس کرد الکل، مردان و زنانی که کمی الکل می نوشند، به نظر می رسد که سیروز کبدی کمتری دارند. چگونه می توان کمی نوشیدن الکل با میزان کمتر سیروز کبدی مرتبط دانست؟ بیایید در مورد آن فکر کنیم. چه چیزی منطقی تر است؟ نوشیدن مشروبات الکلی منجر به سیروز کبدی کمتر می شود یا سیروز کبدی منجر به نوشیدن کمتر می شود؟ به عبارت دیگر، علیت معکوس، به اصطلاح اثر مریض ترک.

اگر شما نگاه کن در مطالعاتی که بر روی افراد سیگاری انجام شده است، گاهی اوقات نرخ مرگ و میر بالاتری را در بین افرادی که سیگار را ترک می کنند در مقایسه با افرادی که به سیگار کشیدن ادامه می دهند، مشاهده می کنید. چرا؟ زیرا دلیل ترک سیگار این است که آنها بیمار شده اند و البته افراد بیمار بیشتر از افراد کمتر بیمار می میرند. به همین دلیل است که محققان باید هنگام استفاده از اصطلاحات «هرگز سیگاری» یا «غیر سیگاری» در یک مطالعه مراقب باشند. وقتی یک آزمودنی به‌عنوان غیرسیگاری طبقه‌بندی می‌شود، باید مطمئن شویم که او یک «غیر سیگاری مادام‌العمر» است و نه فقط یک غیرسیگاری از سه‌شنبه گذشته. با این حال، باور نکردنی است، این چیزی نیست که آنها در اکثر مطالعات الکل انجام می دهند. در عوض، محققان اشتباه طبقه بندی کنید مصرف کنندگان سابق الکل، گویی که مادام العمر پرهیز می کردند. «افراد با سلامت ضعیف‌تر احتمال بیشتری دارد که مصرف الکل را کاهش دهند یا به طور کامل ترک کنند»، و باعث می‌شود مصرف کنندگان فعلی در مقایسه با افرادی که الکل نمی‌نوشند «خوب به نظر برسند»، زیرا برخی از «پرهیزکنندگان» فقط به این دلیل پرهیز می‌کنند. مریض شد و متوقف شد

اگر به تمام آن مطالعات برگردید، طبقه‌بندی‌های غلط را تصحیح کنید، و مصرف‌کنندگان سابق الکل را از افرادی که مادام‌العمر مصرف نمی‌کردند، جدا کنید، چه؟

محققین یافت «اشتباهات طبقه‌بندی نادرست نوشیدنی‌ها رایج بود» که سه چهارم مطالعات را آزار می‌داد. وقتی آنها آن را کنترل کردند، منحنی J شکل ناپدید شد. رابطه مرگ در مقابل الکل با یک خط مستقیم “پاسخ دوز خطی” سازگارتر شد، به معنی الکل بیشتر، مرگ بیشتر و عدم محافظت در سطوح پایین مصرف.

در واقع، وجود دارد است وقتی از گروه های مقایسه بهتری استفاده می کنید، هیچ فایده ای از نوشیدن سبک تا متوسط ​​وجود ندارد. «اگرچه این نتایج آن چیزی نیست که اکثر بزرگسالان الکل می خواهند باور کنند، اما عموم مردم سزاوار است شنیدن و خواندن با جزئیات کاملتر و متعادل تر شواهد روزافزون مبنی بر اینکه نوشیدن الکل بعید است سلامت آنها را بهبود بخشد و احتمالاً ممکن است تأثیر معکوس داشته باشد.

صبر کن. HDL دیگر کلسترول “خوب” نیست؟ تشابه زیرسیگاری و کفش ورزشی من را با توجه به عوامل خطرزا در من بررسی کنید روغن نارگیل و افزایش کلسترول “خوب” HDL ویدئو

اقلام کلیدی

  • اگرچه الکل ممکن است یک “سرطان زا مسموم کننده” باشد که خطر سرطان را افزایش می دهد، Big Booze در “تضعیف” موفق بوده است.[ing] درک میزان مضرات مربوط به الکل برای سلامتی با ترویج ایده‌هایی در مورد تعادل منافع و مضرات.
  • مصرف الکل به اصطلاح کلسترول خوب HDL را افزایش می دهد، اما افزایش HDL به عنوان محافظ در نظر گرفته نمی شود، در حالی که کاهش کلسترول بد LDL مادام العمر خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد.
  • به نظر می رسد کسانی که از تمام الکل خودداری می کنند کمترین خطر ابتلا به تصلب شرایین را دارند.
  • مشخص شده است که الکل فشار خون ما را افزایش می دهد و در نتیجه خطر قلبی ما را افزایش می دهد.
  • منحنی معروف J شکل نشان می دهد که مصرف بیش از حد الکل مضر است، اما به نظر می رسد که مصرف کنندگان سبک الکل مصرف کنند پایین تر تولد ممتنعین.
  • به طور کلی، هرچه مردم بیشتر بخورند، خطر مرگ زودرس بیشتر می‌شود، اما کمترین خطر – یعنی کسانی که بیشتر عمر می‌کنند – کسانی هستند که یک نوشیدنی در روز می‌نوشند، نه افرادی که از خودداری می‌کنند.
  • علت معکوس، به‌اصطلاح اثر ترک‌کننده بیماری: در مقایسه با افرادی که مادام‌العمر خود را ترک می‌کنند، به نظر می‌رسد افرادی که مشروبات الکلی مصرف می‌کنند کمتر سیروز کبدی دارند، که خلاف شهود به نظر می‌رسد، اما آیا این احتمال بیشتر است که نوشیدن الکل منجر به سیروز کمتر شود یا سیروز سیروز کمتر منجر به سیروز کبدی شود. نوشیدن؟
  • به طور مشابه، مطالعات روی سیگاری‌ها گاهی اوقات میزان مرگ و میر بالاتری را در بین افرادی که سیگار را ترک می‌کنند نشان می‌دهد، اما دلیل اینکه سیگار را ترک می‌کنند این است که بیمار شده‌اند و افراد بیمار بیشتر از افراد غیر بیمار می‌میرند.
  • در اکثر مطالعات الکلی، مصرف کنندگان سابق الکل اغلب به اشتباه طبقه بندی می شوند که گویی آنها مادام العمر پرهیز کرده اند. «افراد با سلامت ضعیف‌تر احتمال بیشتری دارد که مصرف الکل را کاهش دهند یا به طور کامل ترک کنند»، و باعث می‌شود مصرف کنندگان فعلی در مقایسه با افرادی که الکل نمی‌نوشند «خوب به نظر برسند»، زیرا برخی از «پرهیزکنندگان» فقط به این دلیل پرهیز می‌کنند. مریض شد و متوقف شد
  • هنگامی که محققان طبقه بندی های نادرست را کنترل کردند، منحنی J شکل ناپدید شد و رابطه مرگ در مقابل الکل با یک خط مستقیم سازگارتر شد – الکل بیشتر، مرگ بیشتر، و بدون محافظت در سطوح پایین مصرف.

با این حال، الکل واقعاً چقدر سرطان ایجاد می کند؟ پاسخ را در ویدیوی من بیاموزید آیا الکل می تواند باعث سرطان شود؟.

رزوراترول و پارادوکس فرانسوی چطور؟ دیدن فلاش بک جمعه: بهترین منبع رسوراترول و چه چیزی پارادوکس فرانسوی را توضیح می دهد؟.

برای چهارمین و آخرین ویدیوی این مجموعه به ادامه مطلب مراجعه کنید آیا مزایای الکل بر خطرات آن بیشتر است؟.

در سلامتی،

مایکل گرگر، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: