آیا وای فای لپ تاپ بر باروری تأثیر می گذارد؟


آیا لپ تاپ نباید در لپ تاپ باشد؟ تاثیر قرار گرفتن در معرض وای فای بر تحرک اسپرم و آسیب DNA چیست؟

«غیرممکن است تصور کنید یک مرد مدرن فعال اجتماعی که از دستگاه های تلفن همراه و / یا رایانه های دارای قابلیت Wi-Fi استفاده نمی کند. ممکن است تلفن های همراه یا اینترنت بی سیم بودن است برای باروری مردان مضر است؟ شاید به خاطر داشته باشید که قبلاً در مورد چگونگی اسپرم مردان صحبت کردم استفاده کنید Wi-Fi تمایل دارد کاملاً مناسب نباشد، اما این یک مطالعه مشاهده‌ای بود. شما واقعا نمی دانید که آیا وای فای واقعاً به اسپرم آسیب می زند تا زمانی که آن را آزمایش نکنید، موضوع ویدیوی من است آیا وای فای لپ تاپ تعداد اسپرم را کاهش می دهد؟.

عنوان “استفاده از لپ تاپ های متصل به اینترنت از طریق Wi-Fi باعث کاهش تحرک اسپرم انسان و افزایش تکه تکه شدن DNA اسپرم می شود” دادن این همه دور است. این اولین مطالعه ای بود که تأثیر مستقیم استفاده از رایانه لپ تاپ بر اسپرم انسان را ارزیابی کرد. همانطور که می بینید در 0:43 در کشور من ویدئوداده ها از سطوح قطعه قطعه شدن DNA اسپرم انسان در نمونه ها توسعه یافته نزدیک و دور از لپ‌تاپ با اتصال Wi-Fi فعال نشان می‌دهد که ممکن است کسی نخواهد دستگاه Wi-Fi را نزدیک اندام تناسلی مردانه قرار دهد زیرا “ممکن است کیفیت اسپرم انسان را کاهش دهد.”

در واقع، قرار گرفتن در معرض Wi-Fi ممکن است تخفیف تحرک اسپرم انسان و تکه تکه شدن بیشتر DNA اسپرم، اما اثر آن اندک است. آیا کاهش 10 درصدی در «حرکت پیشرونده» اسپرم واقعاً تفاوتی ایجاد می‌کند؟ مردان بارور به صدها میلیون شلیک می کنند. کاری که باید کرد مطالعه است به دنبال در پرش نقاط انتهایی کودک. آیا مردانی که به طور تصادفی در معرض وای فای خاصی قرار می گیرند، برای بچه دار شدن مشکل دارند؟ این در واقع یک مطالعه سخت تر از آن چیزی است که ممکن است تصور شود. شما نمی توانید مردان را مجبور کنید فقط برای یک روز از تلفن همراه و لپ تاپ دوری کنند. بله، ما روزانه میلیون ها اسپرم جدید تولید می کنیم، اما ماه ها طول می کشد تا بالغ شوند. اسپرمی که امروز حمل می‌کنید ماه‌ها پیش به‌عنوان پیش‌بارداری شروع شد. بنابراین، می توانید تصور کنید که چرا هنوز چنین مطالعه ای انجام نشده است. شما باید به طور تصادفی پسرها را انتخاب کنید تا کاملاً از ارتباطات رادیویی جلوگیری کنید، یا شاید یک نوع لباس زیر قفس فارادی بیاورید.

دلیل دیگری که ممکن است کسی نخواسته باشد استفاده کنید لپ‌تاپ در دامان او این است که گرمای تولید شده توسط لپ‌تاپ، چه به وای‌فای متصل باشد و چه نباشد، می‌تواند کیسه بیضه را در مردان گرم کند. تضعیف کردن نکته اصلی داشتن کیسه بیضه در وهله اول است – یعنی شامل غدد جنسی مردانه به روشی مانند “اجازه دادن به بیضه ها و اپیدیدیم در معرض دمایی درست کمتر از دمای اصلی بدن.” همه چیز به یک سری آزمایشات معروف برمی گردد برو بدو در سال 1968

بوده است نورانی شاید بتوان گفت مطالعه‌ای که در آن آزمودنی‌ها “اسکروتا” با یک لامپ 150 واتی گرم می‌شدند… در برخی آزمایش‌ها، گرمای یک لامپ 150 واتی با استفاده از یک بازتابنده معمولی افزایش می‌یابد، اگرچه لامپ به تنهایی موثر بود. اگر نزدیک از پوست قرار گرفته باشد. این بود ساده‌تر، اما بیشتر احتمال دارد که در اثر تماس باعث سوختگی تصادفی شود.» (چرا نمی‌توانم «Great Balls of Fire» جری لی لوئیس را از سرم بیرون کنم؟)

اکنون به جای لامپ های 150 واتی، چراغ های فلورسنت خوب و خنک داریم، اما صندلی های ماشین گرم می شوند. باقی عامل استرس گرمایی بیضه سونا برای مردان ایده خوبی نیست تلاش برای بارداری در کشور من ساعت 2:52 است ویدئونموداری از تعداد اسپرم قبل و بعد از قرار گرفتن در سونا را نشان دهید. به نظر می رسد قرار گرفتن در معرض سونا تولید اسپرم را به نصف کاهش می دهد، و تعداد اسپرم ها هنوز پس از سه ماه کم است. با این حال، بهبودی کامل ظاهری تا شش ماه وجود داشت. به همین دلیل است که ممکن است آن را دوست داشته باشید او می رود با بوکسور، نه شورت یا حتی او می رود کماندو. چه کسی از طبیعت پول در می آورد؟ با وجود بررسی، وارد صنعت «خنک کننده اسکروتوم» شوید خاطر نشان که “قابل قبول ترین فناوری خنک کننده کیسه بیضه” واقعا نیاز به توسعه دارد. چرا؟ محققان به چه چیزی اشاره می کنند؟

به نظر می رسد که «سخت افزار استفاده شده دستیابی به خنک کننده بیضه “در حال حاضر در بازار” برای استفاده روزانه غیر عملی است. یک دستگاه یک واشر لاستیکی منحنی پر از تکه‌های یخ بود، و دیگری شبیه یک بسته ژل فریزر بود که «هر شب داخل لباس‌های زیر شرکت‌کنندگان قرار می‌گرفت»، اما نگران نباشید زیرا ظرف سه تا چهار ساعت ذوب می‌شود. یک اثر خنک کننده گلوله های برفی مقدس، بتمن!

نکن، تکرار می کنم نه وضعیت کیسه یخ روی کیسه بیضه. چند نخود و هویج یخ زده در یک دستکش جراحی که دارای موقعیت استراتژیک است می تواند سرمازدگی شما را به همراه داشته باشد. (شاید روزی روزگاری سبزیجات برای شما مضر باشند!) سپس شوایتزر وجود دارد، «پنبه‌ای آویزان رهایی مایعات (آب یا الکل) برای نگاه داشتن رطوبت کیسه بیضه، “در نهایت، یک دستگاه متصل به کمربند” به دست می آید[s] خنک کردن کیسه بیضه با جریان ثابت هوا.

کاربران لپ‌تاپ با گزینه‌های بسیار زیادی برای انتخاب، واقعاً این کار را انجام دادند نیاز به محافظت در برابر گرمای بیش از حد کیسه بیضه؟ نمی دانی… تا زمانی که آن را تست نکنی. در واقع دمای کیسه بیضه افزایش یافت پیدا کرده اند در کاربران لپ تاپ، دمای کیسه بیضه به بالای 5 می رسد اف.

کمی گرما در کیسه بیضه نبود صدا خیلی بد بود تا اینکه این گزارش موردی را خواندم: یک دانشمند سابق 50 ساله سالم من آن را نوشتم گزارش دهید یک روز عصر، راحت روی صندلی مورد علاقه‌اش نشسته و لپ‌تاپ در بغلش بود، اما روز بعد با «تاول‌هایی روی آلت تناسلی و کیسه بیضه» از خواب بیدار شد و سپس «آنها شکستند و به زخم‌های عفونی تبدیل شدند که باعث خفگی شدید شد». ، ترشح چرک.

حتی سوختگی های درجه سه هم همینطور بود ذکر شدهنیاز به مداخله جراحی با پیوند پوست در یک گزارش، مردی در حین تماشای یک فیلم در لپ‌تاپ خود که روی ران‌های برهنه‌اش قرار داشت، 12 واحد ودکا نوشید و غش کرد. لپ تاپ پایش را سوخت. جراحان خواستار یک “کمپین آگاهی عمومی” برای “آموزش عمومی در برابر خطرات استفاده از لپ تاپ به معنای واقعی آن” شدند. این یکی از رویکردهاست، اما چرا به جای آن، مردم را از نوشیدن 12 واحد ودکا آموزش ندهیم؟

سوکت اصلی

  • محققان پیشنهاد می‌کنند دستگاه‌های Wi-Fi را دور از اندام تناسلی مردان قرار دهید، زیرا قرار گرفتن در معرض Wi-Fi ممکن است کیفیت اسپرم را کاهش دهد – کاهش تحرک اسپرم و افزایش تکه تکه شدن DNA.
  • گرمای لپ‌تاپ، با یا بدون قابلیت Wi-Fi، دلیل دیگری برای قرار ندادن دستگاه روی پاها است، زیرا می‌تواند کیسه بیضه را در مردان بیش از حد گرم کند. این امر هدف عملکردی را تضعیف می کند – یعنی شامل نگه داشتن غدد جنسی مردانه به طوری که بیضه ها و اپیدیدیم می توانند در معرض دمایی چند درجه کمتر از دمای مرکزی بدن قرار گیرند.
  • به همین ترتیب، گرم کن های صندلی ماشین می توانند بیضه ها را گرم کنند، و مشخص شده است که قرار گرفتن در معرض سونا تولید اسپرم را به نصف کاهش می دهد، علیرغم بهبودی کامل تا شش ماه.
  • صنعت «خنک‌سازی کیسه بیضه» با دستگاه‌هایی که برای «دستیابی به خنک‌سازی بیضه» طراحی شده‌اند، مانند طوق‌های لاستیکی که با تکه‌های یخ و بسته‌های ژل فریزر پر می‌شوند، ظهور کرده است.
  • در میان کاربران لپ‌تاپ، دمای کیسه بیضه به 5 درجه فارنهایت می‌رسد که ناچیز به نظر می‌رسد. با این حال، در یک گزارش، مردی میانسال که قبلاً سالم بود، گزارشی را با استفاده از لپ‌تاپ روی پاهایش نوشت و روز بعد با تاول‌هایی روی آلت تناسلی و کیسه بیضه‌اش که شکسته و چرک‌هایش ترشح کرد، از خواب بیدار شد.
  • در واقع، سوختگی های درجه سه با استفاده از لپ تاپ روی پا گزارش شده است که نیاز به جراحی با استفاده از پیوند پوست دارد.

همانطور که در ویدیوی خود توضیح دادم این ممکن است نه تنها برای مردان مشکل ساز باشد آیا تلفن همراه تعداد اسپرم را کاهش می دهد؟ و خاطرات جمعه: آیا تلفن های اسپرم تعداد اسپرم را کاهش می دهند؟ آیا وای فای لپ تاپ اسپرم کم دارد؟

برای اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات مغزی، بررسی کنید:

من باروری مردان را در ویدیوهایی مانند:

در سلامتی،

مایکل گریر، دکتر

توجه: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: