آیا پرتوهای تلفن همراه بر باروری تأثیر می گذارد؟


تاثیر تابش تلفن همراه بر تحرک اسپرم و آسیب DNA چیست؟

«مرد هستند صحبت کردن سلامت باروری آنها را از دست بدهد؟» آنجا دارند کاهش غیرقابل توضیح کیفیت مایع منی در چندین کشور گزارش شده است. ممکن است تلفن های همراه در این زمینه نقش داشته باشند؟ تابش الکترومغناطیسی فرکانس رادیویی (RF-EMR) از این دستگاه‌ها می‌تواند به طور بالقوه بر رشد و عملکرد اسپرم تأثیر بگذارد. صنعت تلفن همراه موهای زائد در “کلمه R”، ترجیح دادن “RF-EMFs” با صدایی بی ضرر تر در برابر تشعشع. با این حال، این یک نکته در مورد استفاده از “تابش” توسط هکرهای روغن مار ابزارهای “حفاظت در برابر تشعشع” دارد. تابش نیازی به اشعه گامای بمب اتمی نیست. این فقط می تواند درخشش گرم آفتاب روی صورت شما باشد، که تابش نیز هست. سوال این است: آیا نوع خاصی از تشعشعات منتشر شده از تلفن های همراه را انجام می دهد تاثیر می گذارد باروری مردان؟ من در این مورد در ویدیوی خود بحث می کنم آیا تلفن های همراه تعداد اسپرم را کاهش می دهند؟.

پس از «سازمان بهداشت جهانی (WHO) رسما اعلام کرد که تلفن های همراه…[could possibly] باعث سرطان مغز شود، بسیاری از دستگاه‌های هندزفری استفاده می‌کنند، تلفن‌های خود را در شلوار نگه می‌دارند و از بلوتوث یا فناوری‌های دیگر استفاده می‌کنند – دور از مغز، اما «نزدیک غدد جنسی». محققان تمام مطالعات، از جمله نزدیک به 1500 نمونه مایع منی را کنار هم گذاشتند و دریافتند که قرار گرفتن در معرض تلفن همراه مرتبط است با کاهش تحرک اسپرم … و زنده ماندن، هر چند نه لزوما غلظت اسپرم.

توانایی شنای آنها چقدر تحت تاثیر قرار گرفت؟ به نظر می رسد تحرک اسپرم حدود 8 درصد کمتر است، اما این به تنهایی ممکن است به کاهش باروری منجر نشود، مگر اینکه با تعداد اسپرم های حاشیه ای شروع کنید. شاید بهتر باشد اجتناب کردن نگه داشتن تلفن همراه فعال در نزدیکی فاق خود “در جیب شلوار برای مدت طولانی”، به خصوص اگر مردی هستید که قبلا دارد مشکلات باروری قرار گرفتن در معرض تلفن همراه ممکن است فقط یکی از تعدادی از «مواجهه‌های محیطی امروزی» باشید که می‌توانند به آن اضافه شوند. به عنوان مثال، Wi-Fi ممکن است یک مشکل باشد. محققین بدست آورد نمونه‌های منی بیش از هزار مرد و «تعداد کل اسپرم‌های متحرک… در گروهی که از اینترنت بی‌سیم استفاده می‌کردند در مقایسه با گروهی که از اینترنت سیمی استفاده می‌کردند، کاهش یافت».

اگرچه همه اینها مطالعات مشاهده ای بود. شاید مردانی که از Wi-Fi استفاده می کنند تمایل بیشتری به سیگار کشیدن دارند، یا شاید آنها بیشتر سوار اسب می شوند، و این دلیل این ارتباط ظاهری است. شما نمی دانید … تا زمانی که آن را امتحان کنید. متأسفانه، بسیاری از مطالعات بر روی موش ها انجام شد. در حالی که مایکروویو منتشر شده است از تلفن همراه انجام ندهید به نظر می رسد می تواند بر بیضه موش تأثیر بگذارد استدلال کرد که لزوماً نمی‌توانید از این مدل‌های حیوانی استنباط کنید، زیرا، برای مثال، کیسه بیضه‌های آن‌ها «غیر آویزان» است، به این معنی که بیضه‌های آن‌ها بیشتر در داخل هستند تا خارج از بدن‌شان.

“تا زمانی که خلاف آن ثابت نشود، توصیه می شود کسانی که مشکلات ناباروری دارند” ممکن است مایل نباشند نگاه داشتن تلفن‌های همراهشان در جیب جلوی شلوارشان «در مجاورت بیضه‌ها. حتی زمانی که از تلفن‌های همراه استفاده نمی‌شود، به‌طور دوره‌ای تشعشعات ساطع می‌کنند تا به پینگ کردن مکان خود ادامه دهند. نوردهی اصلی در حالت مکالمه است، اما زمانی که ممکن است به لطف هدست یا بلوتوث، دستگاه همچنان در جیب باقی بماند. وقتی آن را در مجاورت سایر اشیاء فلزی معمولی قرار دهید چه اتفاقی می افتد؟ من یک مقطع را در سطح فاق در ساعت 3:02 در من نشان می دهم ویدئو. شما ممکن است دارند یک زیپ فلزی روی شلوار و یک حلقه کلید به همراه گوشی در جیب شما. زمانی که هر سه شیء اضافه شدند، SAR [the amount of radiation absorbed] هم در ساق پا و هم در بیضه ها به طور کلی افزایش یافته و تقریباً دو برابر شده است…”

البته این تنها در صورتی مشکل ساز است که تابش واقعاً به اسپرم آسیب برساند. آیا کسی نمی تواند مطالعه ای طراحی کند که در آن شما به سادگی یک تلفن همراه را روی مقداری اسپرم انسان در ظرف پتری تکان دهید تا ببینید آیا مشکلی وجود دارد یا خیر؟ محققان این کار را انجام دادند و همانطور که در ساعت 3:35 در من مشاهده می کنید ویدئو، یافت تکه تکه شدن DNA به طور قابل توجهی در اسپرم های در معرض تابش تلفن همراه، که در عرض یک ساعت پس از قرار گرفتن در معرض آن شروع می شود. این تأثیر چشمگیری است که آنها پیشنهاد می کنند زنان ممکن است تا چند روز پس از تلاش برای باردار شدن نخواهند تلفن های خود را به جیب بزنند تا اسپرم را در معرض خطر بیشتری قرار ندهند.

اقلام کلیدی

  • کاهش غیرقابل توضیحی در کیفیت مایع منی در چندین کشور گزارش شده است و تشعشعات الکترومغناطیسی فرکانس رادیویی (RF-EMR) از تلفن‌های همراه ممکن است نقش داشته باشد.
  • پس از اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) مبنی بر اینکه تلفن‌های همراه ممکن است باعث سرطان مغز شوند، بسیاری از دستگاه‌های هندزفری استفاده کردند و شروع به استفاده از بلوتوث یا فناوری‌های دیگر کردند در حالی که تلفن‌های خود را در شلوار خود دور از مغز نگه داشتند. محققان دریافتند قرار گرفتن در معرض تلفن همراه با کاهش تحرک و زنده ماندن اسپرم مرتبط است، اما لزوماً غلظت اسپرم نیست.
  • استفاده از Wi-Fi همچنین ممکن است تعداد کل اسپرم های متحرک را کاهش دهد.
  • تحقیقات در حال انجام است، اما، تا زمانی که خلاف آن ثابت نشود، توصیه شده است که مردانی که مشکلات ناباروری دارند ممکن است نخواهند تلفن همراه خود را در جیب شلوار جلویی خود نزدیک بیضه‌ها نگه دارند.
  • قرار گرفتن در معرض تشعشع اصلی در حالت مکالمه است، اما تلفن‌های همراه همچنان در صورت عدم استفاده، به طور دوره‌ای تشعشع می‌کنند.
  • هنگامی که یک تلفن همراه و یک جسم فلزی معمولی مانند کلید یا زیپ فلزی شلوار در مجاورت یکدیگر قرار می گیرند، میزان تشعشع جذب شده در پا و بیضه تقریبا دو برابر می شود.
  • محققان به میزان قابل توجهی تکه تکه شدن DNA در اسپرم های در معرض تابش تلفن همراه را پیدا کردند که در عرض یک ساعت پس از قرار گرفتن در معرض آن شروع می شود. این تأثیر به حدی چشمگیر است که آنها پیشنهاد می کنند که زنان ممکن است پس از تلاش برای باردار شدن، تا چند روز نخواهند تلفن همراه خود را در جیب خود قرار دهند تا اسپرم را در معرض خطر بیشتری قرار ندهند.

لپ تاپ و وای فای چطور؟ بالاخره لپ تاپ ها نباید در دامان ما باشند؟ دیدن آیا وای فای لپ تاپ تعداد اسپرم را کاهش می دهد؟ و جمعه فلش بک: آیا تلفن های همراه تعداد اسپرم را کاهش می دهند؟ & آیا WiFi لپ تاپ تعداد اسپرم را کاهش می دهد؟

برای اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات مغز، بررسی کنید:

من باروری مردان را در ویدیوهایی مانند:

در سلامتی،

مایکل گرگر، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: