آیا پودینگ شکلاتی سالم است؟

شکلات از میوه درخت کاکائو درست می شود. دانه های درخت قبل از تولید شکلات تحت مقدار قابل توجهی فرآوری قرار می گیرند، اما در نهایت آنتی اکسیدان های زیادی دارند. اعتقاد بر این است که شکلات سطح سروتونین و اندورفین را در مغز افزایش می‌دهد که اثر نشاط‌بخشی دارند. همچنین حاوی محرک هایی است که هوشیاری را افزایش می دهد. عامل احساس خوب، که توسط شکلات و دستور العمل های شکلات ارائه می شود، هنگامی که سطح انرژی پایین است، فوراً به شما کمک می کند. علاوه بر این، برخی از افراد هستند که خوردن کیک شکلاتی یا پودینگ را آرام‌بخش می‌دانند، زیرا از دوران کودکی خود آن را با آرامش یا پاداش مرتبط می‌دانند.

پودینگ شکلاتی حاوی همان آنتی اکسیدان های مبارزه کننده با بیماری ها مانند میوه ها و سبزیجات است. ثابت شده است که آنتی اکسیدان ها باعث کاهش رادیکال های آزاد در خون می شوند که می توانند باعث سرطان شوند. خوردن سالم زمانی لذت بخش تر است که غذاهای کوچک مانند دسرهای پودینگ شکلاتی و پای پودینگ را اضافه کنید. یک مطالعه اخیر نشان می دهد افرادی که به طور منظم پودینگ یا دستور العمل های حاوی شکلات را به عنوان ماده اصلی خود می خورند، تا یک سال بیشتر از افرادی که به طور کامل از آن اجتناب می کنند، عمر می کنند.

پودینگ های آماده از کیفیت بالایی برخوردار هستند و به تنهایی به عنوان یک میان وعده سالم ایده آل هستند. آنها نه تنها آنتی اکسیدان دارند، بلکه کلسیم نیز برای استخوان های قوی دارند. آنها به عنوان تقویت کننده دستور غذا در کیک، کلوچه، پای، بستنی و سایر دسرها در رستوران ها، نانوایی ها و موسسات خدمات غذایی استفاده می شوند. پودینگ شکلاتی ژله به اندازه پودینگ خانگی معمولی، حتی بهتر از آن است. برای افرادی که زمان تهیه دسرهای پودینگی خوش طعم را از ابتدا ندارند، پودینگ های خوش طعم و آماده بهترین گزینه هستند.

پودینگ های فوری برای طعم بهتر و ماندگاری بیشتر این روزها به خوبی بسته بندی شده و مهر و موم شده اند و برای مهدکودک ها و میان وعده های پیش دبستانی عالی هستند. بخش های هر فنجان پودینگ شکلاتی برای استفاده به عنوان میان وعده های سالم مناسب برای کودکان و بزرگسالان کافی است. شرکت‌های خدمات غذایی همچنین می‌توانند قوطی‌های بزرگ را برای خدمت به افراد زیادی در ضیافت‌ها و میهمانی‌ها خریداری کنند. پودینگ های شکلاتی علاوه بر خوشمزه بودن، از نظر تغذیه ای متعادل هستند. برای افرادی که در مورد رژیم غذایی خود اهمیت ویژه ای دارند، پودینگ های ساخته شده از شیر بدون چربی وجود دارد که نسبت به پودینگ های معمولی کالری کمتری دارد، اما همچنان آنتی اکسیدان ها و کلسیم عالی دریافت می کنید.