آیا کشیدن حشیش باعث سرطان ریه می شود؟


دود شاهدانه چهار برابر بیشتر از تنباکو قطران در ریه‌ها رسوب می‌کند، اما آیا این به افزایش خطر سرطان منجر می‌شود؟

آیا ماری جوانا باعث سرطان ریه می شود؟ همانطور که در من بحث می کنم ویدئو“حداقل 33 ماده سرطان زا در دود ماری جوانا وجود دارد” از جمله هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای که محصولات احتراق هستند. آنها در گوشت کبابی یافت می شوند و از طریق بدن کسانی که ماری جوانا می کشند جریان پیدا می کنند، مشابه آنچه در بدن افراد سیگاری جریان دارد، که واقعاً قابل توجه است، همانطور که در نمودار و در 0:17 در من مشاهده می کنید. ویدئو. اکثر مصرف کنندگان دخانیات معمولاً در طول یک روز دود بسیار بیشتری را نسبت به مصرف کنندگان شاهدانه وارد ریه های خود می کنند، بنابراین، آیا دود ماری جوانا واقعاً بدتر از این است؟

در مقایسه با دود سیگار بدون فیلتر، به نظر می رسد دود شاهدانه حاوی بنزوپیرن و بنزانتراسن بیشتری است که هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای پروکارسینوژن هستند. با این حال، مصرف‌کنندگان حشیش ممکن است عمیق‌تر استنشاق کنند و سپس دود را طولانی‌تر نگه دارند، که می‌تواند چهار برابر قطر بیشتری در ریه‌ها رسوب کند و «قرار گرفتن ریه در معرض مواد سرطان‌زای داخل دود را تقویت کند». در مورد حباب زدن دود در آب، مانند یک بونگ چطور؟ به نظر نمی رسد که خطرات تجمع قطران را کاهش دهد.

همانطور که در نمودار و در 1:11 در من می بینید ویدئوقطران موجود در دود ماری جوانا ممکن است اثرات تقویت کننده تومور مشابهی مانند دود سیگار در موش ها داشته باشد. اما در مردم چطور؟

مصرف کنندگان طولانی مدت ماری جوانا سرطان های بیشتری دارند – سرطان ریه، سرطان دهان و سرطان جعبه صوتی – اما به نظر می رسد این فقط به این دلیل است که آنها نیز تمایل بیشتری به کشیدن تنباکو دارند. بعد از اینکه سیگار از معادله خارج شد، خطر ابتلا به سرطان افزایش پیدا نکرد.

همین امر در مورد سرطان سر و گردن نیز صدق می کند. یک مطالعه افزایش خطر را نشان داد، اما پنج مطالعه هیچ ارتباطی را گزارش نکردند و یک مطالعه حتی کاهش خطر را نشان داد. “استفاده منظم از ماری جوانا باعث آسیب راه هوایی می شود که منجر به علائم برونشیت مزمن در برخی از سیگاری ها می شود، اما … شواهدی از آمفیزم”، آسیب طولانی مدت ریه وجود ندارد. و با وجود اجزای سرطان زا در دود ماری جوانا، خطر ابتلا به سرطان ریه نیز افزایش نمی یابد. با این حال، “شواهد در مورد خطر استفاده سنگین و طولانی مدت ترکیب شده است” – و این ممکن است مشکل اصلی باشد.

از نظر قرار گرفتن در معرض دود، کشیدن یک مفصل هر روز به مدت ده سال ممکن است تنها به معنی شش ماه کشیدن سیگار در بسته در روز باشد. در اکثر مطالعات در مورد دود تنباکو و سرطان ریه، شش ماه در طول زندگی ممکن است شما را به عنوان «کسی که هرگز سیگار نمی‌کشید» طبقه‌بندی کند. ممکن است چند سال طول بکشد تا سیگار کشیدن به میزان قابل توجهی خطر سرطان ریه را افزایش دهد، به طوری که مانند کشیدن یک مفصل در هر روز از زندگی بزرگسالی شما خواهد بود. جای تعجب نیست که نتوانیم ارتباط سرطان ریه را با مصرف گاه به گاه ماری جوانا پیدا کنیم. همچنین یک توضیح جایگزین وجود دارد: شاید اثرات ضد توموری گیاه شاهدانه با اثرات تحریک کننده تومور مواد سرطان زا در دود مقابله کند. ضد تومور اثرات؟

در واقع، نمایش اولیه یک اثر ضد سرطانی، که به سال 1975 بازمی‌گردد، نشان داد که THC می‌تواند رشد سلول‌های سرطانی ریه را در یک ظرف پتری سرکوب کند، همانطور که در نمودار و در 3:10 در من مشاهده می‌کنید. ویدئو این نوع داده‌ها منجر به ادعاهای وحشیانه در مورد درمان سرطان در اینترنت شده است، “نتایج کار پیش بالینی” (مانند ظروف پتری و لوله‌های آزمایش) “بدون هیچ مبنای واقعی برای انسان”. طبق گزارش‌ها، حشیش به‌عنوان درمان بدخیمی در افراد از نظر بالینی مورد مطالعه قرار نگرفته است – اما این کاملاً دقیق نیست. یک مطالعه مقدماتی بر روی بیماران مبتلا به سرطان مغز نهایی انجام شد. دریابید که آنها در چه چیزی یافتند آیا شاهدانه می تواند سرطان را درمان کند؟.

یادداشت پزشک:

وارسی آیا شاهدانه می تواند سرطان را درمان کند؟و همچنین گنجینه کاملی از ویدئوهای حشیش که من گردآوری کرده ام. اگر اکنون می خواهید همه آنها را ببینید، آنها را روی یک DVD دیجیتال قرار دادم.