اثرات همه گیری COVID-19 بر شاخص های شاخص تناسب اندام


زنی که در اتاق نشیمن در مقابل لپ تاپ باز اسکوات می کند

همه ما می توانیم موافق باشیم که همه گیری COVID-19 در سال 2020 تأثیر زیادی بر زندگی و شیوه زندگی ما داشت و تا به امروز ادامه دارد. میلیون ها نفر از این ویروس بیمار شدند و صدها هزار نفر اعضای خانواده خود را از دست دادند. با این حال ، شیوه زندگی همه به یک شکل تحت تأثیر قرار نگرفت. میلیون ها نفر شغل خود را از دست دادند ، در حالی که دیگران کاهش ساعات کار خود را تجربه کردند و مشکلات مالی شدیدی ایجاد کردند. برخی دیگر شروع به کار کردند یا تحصیلات خود را به صورت خارجی انجام دادند. اکثر این افراد زمان بیشتری را در خانه سپری می کردند. از سوی دیگر ، کارگران اساسی هنوز به انجام وظایف شغلی خود نیاز داشتند و برخی مشاغل ، مانند کارکنان بهداشتی و زایمان ، ساعات بیشتری را در محل کار خود کار می کردند.

در حال حاضر تحقیقات جامعی در مورد تأثیر همه گیری بر تناسب نسبی شهرها و ساکنان آنها بسیار محدود است. بدون تردید ، با گذر زمان ، بیشتر شناخته خواهد شد. در حال حاضر ، کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی این است که چگونه این بیماری همه گیر می تواند بر شاخص های تناسب اندام و رتبه بندی شهرها در گزارش های آینده تأثیر بگذارد. با توجه به ماهیت چرخه های جمع آوری و گزارش داده ها ، داده های نظارتی جمع آوری شده در سال 2020 تنها برای تجزیه و تحلیل قبل از گزارش شاخص تناسب اندام 2022 در دسترس خواهد بود. انتظار می رود که دارایی های اجتماعی و زیست محیطی به طور قابل توجهی تحت تأثیر همه گیری قرار نگیرد. با این حال ، کاهش استفاده از این منابع به احتمال زیاد به دلیل بسته شدن ، محدودیت ها و تغییر شیوه زندگی در پاسخ به همه گیری است. علاوه بر این ، انتظار می رود شاخص های فردی سلامت جمع آوری شده در طول سال 2020 کاهش یابد ، که نشان دهنده تأثیر منفی بیماری همه گیر بر افراد ، فعالیت ها ، مشاغل و جوامع آنها است.

شاخص های شاخص تناسب اندام که در سال 2022 دیده می شود عبارتند از:

رفتار بهداشتی

 • درصد آموزش در ماه قبل
 • ٪ از دستورالعمل های فعالیت هوازی پیروی می کنند
 • ٪ از دستورالعمل های فعالیت هوازی و قدرتی برخوردار است
 • ٪ دوچرخه سواری کنید یا سر کار بروید
 • ٪ از وسایل نقلیه عمومی برای کار استفاده می کنند
 • ٪ 2+ میوه در روز مصرف می کند
 • ٪ 3+ سبزیجات در روز مصرف می کنند

نتایج بهداشتی

 • ٪ در سلامت عالی یا بسیار خوب
 • ٪ با سلامت بدنی ضعیف در ماه گذشته
 • ٪ با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته
 • درصد با چاقی

شواهد در این مرحله چه چیزی را نشان می دهد؟

بخش بزرگی از شیوه زندگی مردم در طول همه گیری بی تحرک تر شد. وقتی ورزشگاه ها تعطیل شدند و افراد دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکردند و با پیاده روی یا دوچرخه به محل کار رفتند ، عادات ورزشی تغییر کرد. با این حال ، برخی از افراد ورزش را در خانه شروع کردند و بیشتر در محله های خود راه رفتند. به طور کلی ، تحقیقات اولیه نشان می دهد که برای اکثر افراد ، فعالیت بدنی به طور قابل توجهی در نتیجه همه گیری کاهش یافته است. انتظار می رود که کاهش فعالیت بدنی باعث شود افراد کمتری در ماه گذشته گزارش ورزش کنند ، توصیه های مربوط به فعالیت های قدرتی و هوازی را رعایت کنند و نشان دهد که آنها روزهای بیشتری از سلامت جسمی یا روانی ضعیف در ماه گذشته برخوردار بوده اند. همچنین انتظار می رود اندازه گیری شاخص تناسب اندام وضعیت سلامت خود ارزیابی شده در سال 2020 کاهش یابد.

بسیاری از خانواده ها به دلیل بیکاری برای بدست آوردن غذای مغذی دچار مشکل شدند ، زیرا فرصت محدودی برای بازدید از خواربارفروشی ها و گروه های زیادی از غذاهایی که در انبار به دلیل همه گیری وجود نداشت ، داشتند. علاوه بر این ، کودکانی که وعده های غذایی رایگان و کاهش یافته در مدرسه دریافت می کردند ، اکنون در خانه نگهداری می شدند و بنابراین به تغذیه لازم دسترسی نداشتند. برای کمک به برآوردن نیازهای غذایی ، جامعه منابع غذایی ، از جمله انبارها ، مزایای SNAP و مراکز توزیع مواد غذایی موقتی جامعه را گسترش داد. در هر صورت ، الگوهای عادی دسترسی به غذا و مصرف غذا تحت تأثیر نامطلوب قرار گرفت ، احتمالاً در نتیجه تعداد کمی از مردم گزارش کردند که تعداد توصیه شده از میوه ها و سبزیجات را مصرف می کنند.

داده ها همچنین نشان می دهد که استرس ناشی از همه گیری در قالب ترس از ابتلا به عفونت COVID-19 همراه با سفرهای محدود ، انسداد و عدم تماس فیزیکی با خانواده و دوستان ، باعث افزایش افسردگی و مسائل مربوط به سلامت روان شده است. یکی از دلایل اضطراب ناشی از همه گیری ، موارد مستند خرید وحشت و خرید اقلام مهم خانه بود. شاخص های مربوط به شاخص تناسب اندام که احتمالاً بر اضطراب تأثیر منفی می گذارد عبارتند از تعداد روزهای گزارش شده از سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته و تعداد ساعاتی که پاسخ دهندگان به خواب به طور متوسط ​​هر شب گزارش می دهند.

فعالیت بدنی کمتر ، رژیم غذایی ضعیف و افزایش استرس از عوامل خطر افزایش وزن شناخته شده است. بنابراین ، انتظار می رود که درصد ساکنان چاقی شهر احتمالاً یکی از پیامدهای اصلی همه گیری باشد. انتظار می رود افزایش چاقی در کودکان و بزرگسالان نیز مشاهده شود ، زیرا کودکان شخصاً مدرسه را ترک کرده و در نتیجه بعد از مدرسه از کلاسهای فعالیت بدنی و مدارس ورزشی برخوردار نیستند. در عوض ، آنها ساعتهای بی تحرک بیشتری را برای مطالعه ، بازی های ویدئویی و سرگرمی به تماشای صفحه نمایش اختصاص می دادند.

پیش بینی تأثیر همه گیری COVID-19 بر موقعیت شهری در شاخص تناسب اندام 2022 دشوار است. در حالی که همه شهرها و ساکنان آنها در طول سال 2020 بیماری همه گیر COVID-19 را تجربه کردند ، تأثیر شاخص های آمادگی جسمانی ساکنان ممکن است در همه شهرها یکسان نباشد ، زیرا میزان عفونت متفاوت است و مدیریت شهرها محدودیت ها و شیوه های ایمنی مختلف را در این زمینه اعلام کرده است. زمانهای مختلف در طول سال

تجزیه و تحلیل داده های شاخص تناسب اندام برای سال 2020 برای گزارش سال آینده پاسخ بسیاری از سوالات را ارائه می دهد و مطمئناً دیدن نتایج جالب خواهد بود ، بنابراین با ما همراه باشید! در همین حال ، شاخص تناسب اندام 2021 در حال حاضر با داده های توصیف شرایطی که درست قبل از شروع همه گیری وجود داشت ، در دسترس است.

منابع:

نویسندگان:

Jessie Fudge، MD، FACSM، Kaiser Permanente and Terrell W. Zollinger، DrPH، Professor Emeritus، University Indiana

دیدگاهتان را بنویسید