ادویه ها و رژیم غذایی کاندیدا

آیا می توانید تصور کنید که یک همبرگر، هات داگ یا گوشت مامان را بدون سس کچاپ بخورید؟ بسیار خوب، حتی اگر سس گوجه فرنگی چیز شما نیست، اکثر ما از غذاهای مورد علاقه خود با نوعی چاشنی لذت می بریم. من هات داگ پر از خردل، سس گوجه فرنگی، سس مایونز، سس سویا و ذائقه را دیده ام. برای من کمی مسخره است، اما برای بسیاری قطعا بسیار خوشمزه است. استفاده نکردن از ادویه ها می تواند بسیار دشوار باشد، اما بسیاری از ما که سعی می کنیم رژیم کاندیدا را دنبال کنیم با این چالش روبرو هستیم.

رژیم غذایی کاندیدا یک رژیم غذایی است که برای درمان کاندیدیاز، رشد بیش از حد مخمر (کاندیدا) در سیستم روده استفاده می شود. رژیم غذایی پیشنهاد می کند که انواع غذاها و موادی که این وضعیت را بدتر می کنند حذف یا کاهش دهید. ادویه ها از این رژیم حذف می شوند زیرا معمولاً حاوی طیف گسترده ای از مواد تشکیل دهنده هستند که از رژیم کاندیدا منع شده اند. بزرگترین مقصر سرکه است، اما شربت ذرت، شکر، نمک، اسید سیتریک، مونوسدیم گلوتامات و طعم دهنده های مصنوعی همه مواد بسیار رایج در ادویه جات هستند. همه این مواد با تغذیه کاندیدا به بدتر شدن کاندیدا کمک می کنند. شکر و مواد افزودنی منابع غذایی رایج برای کاندیدا هستند. به همین دلیل، ادویه های موجود در بازار در رژیم غذایی کاندیدا مجاز نیستند. در حالی که ما در رژیم غذایی کاندیدا از هات داگ استفاده نمی کنیم زیرا آنها نیز ممنوع هستند، غذاهایی وجود دارد که می توانیم مانند: ب. گوشت بدون مخمر که ممکن است بخواهیم از چاشنی استفاده کنیم. بنابراین آیا ادویه های تجاری موجود است که بتوانیم در رژیم غذایی کاندیدا استفاده کنیم؟ راستش را بخواهید زیاد پیدا نکردم اما برای ادویه ها به ایده های زیر رسیدم.

من از طرفداران پر و پا قرص غذاهای چینی هستم، پس مجبور شدم یکی را پیدا کنم؟ من بید هستم جایگزین غذای چینی بدون مخمر که من درست کردم. سس سویا سنتی حاوی نمک و شربت ذرت است که هر دو از مواد غذایی مشکل ساز هستند. خوشبختانه Bragg Liquid Aminos یک جایگزین عالی سس سویا بدون مخمر است. فقط حاوی سویا و آب تصفیه شده است. همچنین فاقد گلوتن است و فاقد مواد نگهدارنده است.

پیدا کردن یک بدون مخمر دشوار است سس گوجه جایگزینی. سس کچاپ حاوی طیف گسترده ای از مواد و چاشنی ها است، و زمانی که به طعم هاینز عادت کنید، عادت کردن به چیزهای دیگر بسیار دشوار است. من جایگزین کچاپ خودم را با استفاده از رب گوجه فرنگی آبلیمو درست می کنم. به نظر می رسد که برای من کار می کند. من به دنبال یک جایگزین بدون سرکه در بازار بودم، اما نتوانستم آن را پیدا کنم، زیرا حتی انواع سس کچاپ ارگانیک موجود در فروشگاه حاوی سرکه است.

سس مایونز ادویه دیگری است که بدون سرکه نمی توانم آن را پیدا کنم. با این حال، سس مایونز در خانه بسیار آسان است و طعم سس مایونز خانگی بسیار بهتر از مایونزهای خریداری شده در فروشگاه است.

گرچه قبلاً این کار را نکرده بودم خردل همچنین می توان آن را در خانه درست کرد و من مطمئن هستم که رژیم کاندیدا دوستانه است. این به دانه و پودر خردل نیاز دارد و می توانید آب لیمو را جایگزین سرکه کنید.