ارتباط بین تنفس دهانی و دندان های کج

دکتر جان میو یک متخصص ارتودنسی است که در لندن زندگی و کار می کند. او در رشته دندانپزشکی از دانشگاه کالج لندن فارغ التحصیل شد و سپس در بیمارستان رویال ویکتوریا در شرق گرینستد در جراحی ارتوگناتیک آموزش دید و در آنجا به علم رشد صورت علاقه مند شد. در سال 1965 برای تخصص در ارتودنسی به دانشگاه کالج بازگشت. از آن زمان، او روش‌های غیرجراحی برای اصلاح رشد عمودی غیرجذاب در صورت کودکان را توسعه داد.

دکتر خانواده میو سنت بسیار خوبی در دندانپزشکی دارند، زیرا پدرش دندانپزشک بود و پسرش، دکتر مایک میو، متخصص ارتودنسی است.

یک چهره زیبا با چانه قوی و محکم، آرواره های توسعه یافته، گونه های بلند، لب های خوب، اندازه صحیح بینی و دندان های صاف مشخص می شود. هنگامی که صورت به درستی رشد می کند، به این نتیجه می رسد که دندان ها صاف می شوند. دندان های صاف چهره ای زیبا ایجاد نمی کند، اما صورت زیبا باعث ایجاد دندان های صاف می شود.

هر سال، والدین هزاران پوند و دلار صرف تلاش برای صاف کردن دندان های فرزند خود می کنند، در حالی که عوامل دیگر را نادیده می گیرند. کار دکتر میو اطمینان از رشد طبیعی صورت و دندان های کودک با اصلاح عادات و با استفاده از تکنیک های غیرتهاجمی است.

اتفاق نظر هزاران متخصص میولوژیست دهان، بهداشت، دندانپزشک، ارتودنتیست و مقالات منتشر شده در سراسر جهان این است که برای رشد صحیح صورت و در نتیجه دندان ها، تعدادی از عوامل باید توسط کودک در حال رشد به کار گرفته شود. عوامل جستجو عبارتند از:

1) دهان بسته شده با لب ها به آرامی به هم.

2) سه چهارم زبان در سقف دهان قرار گرفته و نوک زبان قبل از دندان های جلو قرار گیرد.

3) تنفس از طریق بینی

4) بلع صحیح؛

دکتر وستون پرایس

بیش از هفتاد سال پیش، دندانپزشک دکتر وستون پرایس از بسیاری از گروه های بدوی و منزوی مانند بومیان، مردم گیلیک، مردم سوئیس، اسکیموها، سرخپوستان آمریکای شمالی و مائوری ها بازدید کرد. علاقه او به تعیین تأثیر تغییر از رژیم سنتی آنها به یک رژیم غذایی مدرن اروپایی بود. یافته های او در یک کتاب بسیار آموزنده با عنوان تغذیه و انحطاط فیزیکی منتشر شده است.

دکتر پرایس خاطرنشان کرد که زمانی که مردم گالیک که در هبریدها در سواحل اسکاتلند زندگی می کردند، از رژیم غذایی سنتی خود که شامل غذاهای دریایی کوچک و بلغور جو دوسر بود، به رژیم غذایی مدرنی از کیک غذای فرشته، نان سفید و بسیاری از محصولات آرد سفید، مارمالاد، سبزیجات کنسرو شده تغییر یافتند. آب میوه های شیرین، مرباها و شیرینی ها، کودکان نسل اول دهان نفس می کشند و مصونیت آنها از بیماری های تمدن به طور چشمگیری کاهش می یابد.

یکی از مشاهدات او به شرح زیر است: “تغییر در دو نسل توسط یک دختر کوچک و پدربزرگش در جزیره اسکای به تصویر کشیده شد. نوه او سوراخ های بینی را فشرده و صورتش باریک شده بود. قوس های دندانی او تغییر شکل داده و دندان هایش شلوغ شده بود. بعد از اینکه والدین غذاهای مدرن تجاری را پذیرفتند و کیک جو دوسر، فرنی بلغور جو دوسر و غذاهای دریایی را کنار گذاشتند، بیان معمولی از نتیجه مدرنیزاسیون را داشت.

تشخیص این واقعیت که کودکان از دهان تنفس می کنند بسیار مهم است و ارتباط بین رژیم غذایی مدرن و تنفس مزمن دهانی را نشان می دهد. از آنجایی که کودک تقاضای بیشتری برای نفس کشیدن سنگین‌تر دارد، دهان خود را برای نفس کشیدن باز می‌کند و در نتیجه تغییرات جمجمه‌ای ایجاد می‌کند و بر سلامتی او تأثیر منفی می‌گذارد. افزایش حجم تنفس به نوبه خود بر پاسخ های ایمنی تأثیر می گذارد و اغلب منجر به مسدود شدن بینی و در نتیجه تکمیل چرخه می شود.