استویا در مقابل اسپلندا


استویا در مقابل اسپلندا

استویا

استویا یک جایگزین قند طبیعی است که از برگ های گیاه Stevia rebaudiana تهیه می شود. ترکیبات شیمیایی فعال در استویا استویول گلیکوزیدها هستند که عمدتاً از استویوزید و ریبودیوزید تشکیل شده اند. حدود 200 برابر شیرین تر از شکر است.

استویا نمی تواند توسط بدن تجزیه شود و بنابراین به کالری شماری شما کمک نمی کند. استویا همچنین دارای شاخص گلیسمی نیست و قند خون را افزایش نمی دهد زیرا بدن شما برای متابولیسم آن به انسولین نیاز ندارد.

اسپلندا

Splenda یک شیرین کننده مصنوعی کم کالری است که از سوکرالوز ساخته شده است. سوکرالوز یک قند مصنوعی غیر قابل هضم است. از طریق یک فرآیند شیمیایی ساخته می شود که آن را 450 تا 650 برابر شیرین تر از شکر می کند.

اساساً با جایگزینی برخی مولکول های قند به نام هیدروکسیل با کلر بدون کالری ساخته می شود.

تفاوت بین استویا و اسپلندا چیست؟

استویااسپلندا
اجزای شیمیاییتهیه شده از گیاه Stevia rebaudiana، stevioside و rebaudioside همراه با سایر ترکیبات مانند اسید اسکوربیک، بتاکاروتن، کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، پروتئین و رویساخته شده از سوکرالوز
سطح شیرینی200 برابر شیرین تر از شکر450-650 برابر شیرین تر از شکر
فرم های موجودپودر، مایع، گرانول، خشک شدهپودر، مایع، گرانول، خشک شده
بهينه سازينوشیدنی ها، دسرها، سس ها و محصولات پخته شدهنوشیدنی ها
باعث افزایش قند خون می شودخوبخوب
طبیعی یا فرآوری شدهطبیعیفرآوری شده
تو بامزه ایکمی تلخ یا شیرین بیانبی مزه
محتوای کالریبدون کالریحاوی مقداری کالری است
اندازه یک وعدهمایع: 5 قطره یا 0.2 میلی لیتر

پودر: 1 قاشق چایخوری یا 0.5 گرم

مایع: 1/16 قاشق چایخوری یا 0.25 میلی لیتر

پودر: 1 گرم یا 1 میلی لیتر

مواد مغذی در هر وعده (1 قاشق چایخوری یا 0.5 گرم)مقدار کمی کربوهیدرات، چربی، پروتئین، ویتامین و مواد معدنی0.5 گرم کربوهیدرات و 0.02 میلی گرم پتاسیم

کدام یک را باید انتخاب کنید؟

هر دو استویا و اسپلندا به طور کلی جایگزین های قندی بی خطر و بدون کالری هستند، اما تحقیقات در مورد اثرات طولانی مدت آنها بر سلامتی هنوز ادامه دارد.

به طور کلی، به نظر می رسد استویای خالص شده با حداقل نگرانی های سلامتی همراه باشد. نشان داده شده است که سوکرالوز به طور بالقوه خطر التهاب را افزایش می دهد و هنگامی که در پخت و پز استفاده می شود، یک سرطان زا بالقوه به نام کلروپروپانول ایجاد می کند.

انجمن قلب آمریکا (AHA) توصیه می کند قندهای اضافه شده را به 100 کالری در روز برای زنان (6 قاشق چایخوری در روز) و 150 کالری برای مردان (9 قاشق چایخوری در روز) محدود کنید. هنگام انتخاب بین استویا و اسپلندا، بهترین کاربردهای آن را در نظر بگیرید و در حد اعتدال از آن لذت ببرید.