اسفناج یا کلم پیچ نخورید مگر اینکه شما هم این کار را انجام دهید

خواه برای سال جدید، انرژی بیشتر، ویتامین ها یا به طور کلی سلامتی بهتر، افزودن سبزیجات برگدار بیشتر به منو همیشه ایده خوبی است. اسفناج و کلم پیچ اخیراً با سالاد، کاسه صبحانه، اسموتی، “کاسه بودا”، املت و موارد دیگر در کانون توجه قرار گرفته اند. اما، شما نباید این سبزی های برگ دار را بخورید، مگر اینکه در همان وعده غذایی، چربی سالمی نیز مصرف کنید. اگر این کار را نکنید، بخش بزرگی از تغذیه ای را که به دنبالش بودید از دست خواهید داد. اما چگونه و چرا باید این کار را انجام دهید؟ با این مقاله متوجه شوید.

ویتامین محلول در چربی چیست؟
ویتامین محلول در چربی یک ترکیب آلی سالم است که بدن شما تنها در صورتی می تواند آن را جذب کند که همزمان با مصرف ویتامین، چربی نیز وجود داشته باشد. فقط یک لیپید می تواند ویتامین های A، D، E و K را حل کند (و مفید کند). سپس ویتامین ها یا در بافت بدن ذخیره می شوند یا برای انجام وظایف خود در عملکردهای مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرند. اسفناج، کلم پیچ و سایر سبزیجات برگدار منبع عالی این ترکیبات ضروری محلول در چربی هستند.

پس مشکل کجاست؟
اگر همراه با این ویتامین ها چربی در روده کوچک وجود نداشته باشد، بدن آنها را نادیده می گیرد و هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت. خوردن سالاد اسفناج بدون چربی در شام و بعداً خوردن یک دسر با چربی کمکی نمی کند. اسفناج ابتدا وارد روده می شود و بدون چربی که در آن تجزیه می شود، ویتامین ها جذب نمی شوند.

این مورد با سس های سالاد مانند سس سنتی روغن و سرکه مبارزه می شد. با این حال، این روزها با دو حالت افراطی در لباس پوشیدن مواجه خواهید شد. انواع کم چرب/بدون چربی، و نوع رستورانی که در آن چربی ها، قندها یا سایر مواد افزودنی بسیار زیاد است که باعث می شود سالاد ارزشش را نداشته باشد. مسئله دیگر داخل اسموتی، کاسه و سبزیجات در صبحانه است. بعید است همزمان با املت، چربی روی میز باشد. اسموتی با کلم پیچ، موز، آناناس و شیر برنج رایج است… اما این چربی سالم کجاست؟ فقط گم شده است.

چربی ها و ویتامین های سالم با هم برای شما کار می کنند:
اکنون که می‌دانید ویتامین‌های محلول در چربی چگونه کار می‌کنند، می‌خواهید همزمان مقداری چربی سالم را به وعده‌های غذایی وارد کنید. البته همه چربی ها یکسان ایجاد نمی شوند. چربی‌های ترانس بدی که در اخبار می‌شنوید وجود دارد، به علاوه چربی‌های تک غیراشباع، چربی‌های حیوانی، روغن‌های هیدروژنه، روغن‌های هیدروژنه، چربی‌های گیاهی، امگا 3، امگا 6، تری‌گلیسریدهای زنجیره میانی و روغن‌های ماهی… فهرست به تازگی ادامه دارد. در و در.
اما انتخاب نوع مناسب چربی برای جذب خوب و سلامتی مهم است. البته، چربی های ترانس خوب نیستند، بنابراین کدام یک سالم، آسان و همه کاره را می توان انتخاب کرد؟ لیپیدهای گیاهی محل خوبی برای شروع هستند. برخلاف روغن‌های هیدروژنه، ممکن است آنقدرها پایدار یا ماندگار نباشند، اما میوه‌های تازه هم اینطور نیستند و به نظر می‌رسد کسی به آن توجهی ندارد. منابع خوب اینها عبارتند از آجیل، کره آجیل، دانه ها، آووکادو، روغن زیتون، روغن نارگیل، نوک کاکائو و تاهین.

راه حل خوشمزه است (و آسان!)
اگر قصد دارید سالاد بخورید، سس خود را درست کنید. اغلب به آسانی ریختن، تکان دادن برای مخلوط کردن و سپس استفاده است. همچنین به جای کروتون، سالاد خود را با تخمه آفتابگردان، دانه چیا یا آجیل ترد کنید. هر دانه و آجیل دارای روغن های سالم امگا 3، پروتئین و طعم و بافت عالی برای سالاد است. شامل روغن زیتون: ترجیحاً فشار سرد / فشار اول. روغن زیتون سرشار از چربی های سالم مورد نیاز برای ویتامین های عالی در یک سالاد سالم است. روغن‌های امگا 3 و 6 وقتی در تعادل هستند، به تشکیل غشاهای پوستی سالم (برای پوستی جوان) کمک می‌کنند، به سلامت مغز کمک می‌کنند و به تغذیه فولیکول‌های مو کمک می‌کنند. یک سس سالاد بر پایه روغن زیتون با دانه های سالم مانند چیا، که روی سالاد بچه اسفناج استفاده می شود و روی آن آجیل ترد است، یک راه سالم و خوشمزه برای شروع است.

آیا می خواهید یک پانسمان را در خانه امتحان کنید؟
این دستور غذا برای شروع درست شما بسیار ساده است.
1 قاشق غذاخوری خردل دیژون
1 قاشق چایخوری دانه چیا خشک
2 قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق بکر
2 قاشق غذاخوری عسل
2 قاشق غذاخوری سرکه سیب

به سادگی همه مواد را در یک ظرف درب دار مخلوط کرده و تکان دهید تا مخلوط شوند. اکنون برای سالاد آماده هستید!
وقتی سس‌های سریع را در خانه مخلوط می‌کنید، مواد نگهدارنده، رنگ‌های مصنوعی یا طعم‌دهنده دریافت نمی‌کنید و فقط طعم دلخواه را به دست می‌آورید. اینترنت انبوهی از دستور العمل های ساده برای پانسمان است، فقط یک جستجو دور.

در مورد آن کاسه های صبحانه چطور؟
سالاد دوست ندارید؟ اشکالی ندارد، یک راه مفرح و میوه ای برای تهیه سبزی هایتان وجود دارد… بدون اینکه حتی مزه آنها را بچشید! جواب اینجا اسموتی یا کاسه صبحانه است. وقتی کلم پیچ را با آناناس و موز مخلوط می کنید… حتی مزه آن را هم نمی کنید. (کلم پیچ بدنام کمی تلخ و سفت است، همه از خوردن برگ ها لذت نخواهند برد، مهم نیست که آنها را با چه چیزی می پوشانید) با این حال، هیچ کس روغن زیتون را در مخلوط کن نمی خواهد و روغن نارگیل فقط آن را چرب می کند.

می توانید اجازه دهید کره آجیل یکی از پاسخ های شما در اینجا باشد. یک چرخش کره بادام زمینی طبیعی (از شربت ذرت با فروکتوز بالا صرف نظر کنید)، یا یک قاشق پر از کره بادام در اسموتی های شکلاتی یا توت فوق العاده است. به طور طبیعی، هر اسموتی یا کاسه ای را می توان با آجیل پوشاند تا کرانچ و چربی های سالم مورد نیاز شما را نیز اضافه کند. اما اگر کاسه ای داشته باشید که در آن کره آجیل کار نمی کند؟

دانه محلول روغن امگا 3 شیرین یا شور
مشکل (اگر حتی بتوان آن را اینطور نامید) با سایر چربی‌های سالم موجود در لیست، یا بافت (روغن‌های روغنی!) یا طعم آن است (هیچ کس نمی‌خواهد یک گردو در آناناس داشته باشد). بنابراین، اگر می‌توانستید چیزی با کلسیم، منیزیم، ویتامین‌های b، روغن‌های سالم امگا 3، آنتی‌اکسیدان‌ها، پروتئین گیاهی کامل و دو نوع فیبر… داشته باشید که طعم غذا را تغییر نمی‌داد، چه؟

شما واقعاً برای خوردن سالم‌تر در تجارت هستید… و دانه چیا را در کنار خود دارید. دانه های چیا ریز هستند، بنابراین تقریباً با هر چیزی مخلوط یا مخلوط می شوند. آنها همچنین طعمی ندارند، بنابراین شما هرگز مزه آنها را نخواهید دید… اما آنها حاوی کل لیستی از فوایدی هستند که در بالا دیده شد و بیشتر. آنها برای افزودن به هر اسموتی یا کاسه ای عالی هستند زیرا طعم آنها را تغییر نمی دهند. آنها برای سس‌های سالاد، سوپ‌ها و ساندویچ‌های خوش طعم نیز عالی هستند، زیرا استفاده از آن‌ها به آسانی «پاشیدن آن» است. هنگامی که چیا مصرف می کنید، لازم نیست نگران وارد کردن چربی های سالم به هر طعمی از اسموتی یا کاسه سبز باشید.

با این دانش، اکنون می توانید از سبزیجات خود لذت بیشتری ببرید و همچنین از تغذیه بیشتری از آنها لذت ببرید. با انتخاب انواع چربی های مناسب و بررسی گزینه های طعم بیشتر اسفناج و کلم پیچ شما می تواند فراتر از سالاد باشد و می دانید که همیشه تمام ویتامین ها و مواد معدنی موجود را دریافت می کنید. بهتر غذا خوردن هر روز لازم نیست سخت باشد، و وقتی نتایج را احساس می کنید، به راحتی می خواهید به راه خود ادامه دهید. به دنبال ترکیبی که دوست دارید و منابع آسان امگا 3 باشید، در راه سلامتی بهتر خواهید بود.