اسکواش اسپاگتی و رژیم غذایی کاندیدا

تا به حال نام کدو اسپاگتی را شنیده اید؟ اگر تا به حال از یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات پیروی کرده اید، احتمالاً نام این کدو حلوایی زمستانی شگفت انگیز را شنیده اید که هنگام پختن به رشته های اسپاگتی مانند تبدیل می شود. کدو اسپاگتی یک رویای رژیم غذایی کم کربوهیدرات است که فقط 5 گرم کربوهیدرات در هر ½ فنجان دارد. به همین دلیل، برای کسانی که از رژیم کاندیدا پیروی می کنند نیز یک انتخاب ایده آل است.

رژیم کاندیدا که به عنوان رژیم ضد کاندیدا یا رژیم بدون مخمر نیز شناخته می شود، سنگ بنای درمان بیماری کاندیدیازیس است. کاندیدیازیس با رشد بیش از حد کاندیدا آلبیکنس در سیستم روده مشخص می شود. کاندیدا آلبیکنس نوعی مخمر معمولی خوش خیم است که به طور طبیعی در سیستم روده وجود دارد. در حالت ایده آل، کاندیدا آلبیکنس با انواع باکتری های “دوستانه” کار می کند تا فلور روده ای منحصر به فرد ایجاد کند که به حفظ سلامت بدن کمک می کند. متأسفانه، عوامل خارجی متعددی به کاندیدا آلبیکنس اجازه می دهد تا رشد کند و به یک ارگانیسم فرصت طلب تبدیل شود. این عوامل خارجی عبارتند از استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها، استروئیدها، داروهای ضد بارداری خوراکی، استرس و رژیم غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده / شیرین. هنگامی که کاندیدا آلبیکنس بیش از حد رشد می کند، بدن اغلب علائم به ظاهر نامرتبط متعددی مانند درد مفاصل، سندرم خستگی مزمن، سندرم پیش از قاعدگی، سندرم روده تحریک پذیر، عفونت های مزمن سینوسی، عفونت های قارچی مزمن، واژینوز باکتریایی مزمن، اضطراب و افسردگی را تجربه می کند. هنگامی که تعادل ظریف فلور روده به هم بخورد، بازیابی آن بسیار دشوار است. رژیم کاندیدا به دنبال بازگرداندن این تعادل با قطع عرضه غذا به کاندیدا آلبیکنس و در نتیجه گرسنگی و کشتن آنها است. اگرچه ممکن است برای درمان کاندیدیاز به داروهای ضد قارچ تجویزی و/یا بدون نسخه نیاز باشد، پیروی از رژیم غذایی کاندیدا مهمترین بخش درمان است.

رژیم کاندیدا مواد غذایی و مواد تشکیل دهنده مخمر مانند شکر، سرکه، غذاهای فرآوری شده، غلات چسبنده، محصولات لبنی و میوه ها را حذف می کند. رژیم همچنین مستلزم مصرف مقادیر متوسط ​​کربوهیدرات‌های پیچیده و سبزیجات سرشار از نشاسته است. می توانید از سبزیجات کم نشاسته، گوشت، مرغ و ماهی به طور کامل لذت ببرید. با تمام این احتیاط ها، می توانید ببینید که چرا کدو اسپاگتی می تواند غذای مهمی در رژیم غذایی کاندیدا باشد. کدو اسپاگتی بسیار متنوع است و می توان آن را به عنوان همراه با گوشت، مرغ یا ماهی میل کرد یا به عنوان غذای اصلی جایگزین برخی از این کربوهیدرات های پیچیده میل کرد. کدو اسپاگتی یک غذای اصلی عالی است و می توانید به جای پاستا در دستور پخت های مورد علاقه خود از آن استفاده کنید. علاوه بر این، کدو اسپاگتی منبع عالی ویتامین های A، B و C، کلسیم، منیزیم، فسفر و پتاسیم است. در تمام طول سال به راحتی در دسترس است و برای چند هفته در دمای اتاق تازه می ماند. تهیه کدو اسپاگتی بسیار آسان است زیرا می توانید آن را بپزید، بجوشانید، بخارپز کنید یا حتی در مایکروویو بپزید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد زندگی بدون مخمر پس از رژیم کاندیدا، به زندگی بدون مخمر مراجعه کنید.