اطلاعات و مراقبت از آنول سبز (Anolis carolinensis)

اطلاعات کلی

آنول‌های سبز رنگ رایج‌ترین مارمولک‌های آنول در اسارت هستند. آنها به طور منظم از فلوریدا و ایالت های اطراف صادر می شوند. خرید آنها ارزان است، اما برخلاف باور عمومی، در واقع برای یک مبتدی ایده آل نیستند. مارمولک های آنول سبز نسبت به محیط اطراف خود مزاج هستند و برای سالم ماندن به دما، رطوبت و محیط اطراف نیاز دارند. آنها یک مارمولک کوتاه عمر هستند که به طور متوسط ​​در اسارت حدود 4 سال سن دارند، با این حال شناخته شده است که تا 10 سال عمر می کنند. نرهای بالغ بزرگ‌تر از ماده‌ها هستند و به 20 سانتی‌متر می‌رسند و ماده‌ها فقط به 15 سانتی‌متر می‌رسند. بسیاری از مردم به دلیل توانایی آنها در تغییر رنگ، آنها را “مارمولک آفتاب پرست” می نامند. با این حال، بر خلاف آفتاب پرست، آنها در واقع نمی توانند رنگ خود را برای مطابقت با محیط اطراف خود تغییر دهند. با این حال، زمانی که تحت فشار قرار می‌گیرند یا می‌چرخند، سبز/قهوه‌ای تیره‌تر می‌شوند. رنگ تیره‌تر دمای بدن آن‌ها را در هنگام گرم شدن سریع‌تر افزایش می‌دهد. هنگامی که آنها به دمای مطلوب خود برسند، دوباره شروع به سبز شدن خواهند کرد. بیشتر مارمولک‌های آنول گونه‌های مشترکی هستند که در مناطق پرجمعیت شاید صدها نفر زندگی می‌کنند. نرها زمانی که در یک تراریوم کوچک با تعدادی ماده محصور می شوند نسبت به یکدیگر بسیار پرخاشگر هستند. با این حال، تراریوم بزرگتر با نسبت 1 نر به 5 ماده ایده آل است.

مسکن

بارها منتشر شده و گفته شده است که آنول های سبز می توانند در یک تراریوم کوچک با حداقل نیاز زندگی کنند. باید تاکید کنم که این دور از واقعیت است و منجر به یک مارمولک خانگی کوتاه مدت، ناراضی و ناسالم می شود. اگرچه این گونه کوچک مارمولک است، اما موجودات فوق العاده فعال و کنجکاویی هستند. آنها باید دمای خود را تنظیم کنند و به اشعه های UVA و UVB که معمولاً توسط خورشید حذف می شوند دسترسی داشته باشند. رطوبت یکی دیگر از عوامل مهم است، این به پوسته شدن پوست آنها کمک می کند و به طور کلی به سلامت مارمولک ها کمک می کند.

توصیه می شود که یک نر حداقل سه ماده باشد. از طرف دیگر، اگر فقط دو یا سه حیوان می خواهید، فقط ماده بخرید. آنول های سبز گونه ای مشترک هستند و باید به صورت گروهی نگهداری شوند. نگه داشتن یک نمونه، آن را از تحریک بسیار مورد نیاز مارمولک های اطراف محروم می کند. یک گروه ایده آل شامل یک مرد تا پنج زن است. این گروه اندازه باید در تراریوم L90cm x H90cm x W45cm قرار گیرد. هرچه تراریوم بزرگتر باشد، زندگی مارمولک های خود را غنی تر خواهید کرد. یک گروه بزرگتر از دو نر تا 10 ماده باید در تراریوم L120cm x H90cm x W45cm نگهداری شود.

بسیاری از نگهبانان ترجیح می دهند آنول های سبز خود را با گونه های دیگری مانند آنول های قهوه ای (Anolis sagrei) و گونه های متعدد گکو روزانه (Phelsuma sp.) قرار دهند. این کار به دلایلی توصیه نمی شود. به عنوان مثال، آنول‌های قهوه‌ای از آنول‌های سبز استحکام بیشتری دارند و بر تراریوم تسلط دارند. ممکن است چندان واضح نباشد، اما آنول‌های قهوه‌ای بر زمین‌های بالاتر تراریوم غالب می‌شوند، جایگاه اول را در زیر محل نگه‌داری دارند و حتی ممکن است آنول‌های سبز را هنگام تغذیه کنار بزنند. ژکوهای روز می توانند نسبتاً تهاجمی باشند و ممکن است آنول های سبز رنگ را خرد کنند. تعدادی از مارمولک ها نیز شبگرد هستند، به این معنی که در شب این مارمولک ها ممکن است به معنای واقعی کلمه در سراسر آنول های سبز خوابیده راه بروند. این استرس زیادی را به آنول سبز اضافه می کند و باید به هر قیمتی از آن اجتناب کرد. با این حال، یک حیوان وجود دارد که من احساس می کنم استفاده از آن را به مخزن آنول سبز اضافه می کند. که یک قورباغه درخت سبز آمریکایی (Hyla cinerea) است. این قورباغه‌های شب‌زی هستند که به پاک کردن حشرات نخورده در طول شب کمک می‌کنند، آنها با آنول‌های سبز در طبیعت زندگی می‌کنند و به نوسانات دما و رطوبت یکسان نیاز دارند.

آنول های سبز، زمانی که در یک محیط بهینه نگهداری شوند، به راحتی رشد می کنند. و بنابراین نیاز به یک بستر عمیق است که به راحتی در آن حفاری شود. خاک گلدان ایده آل است و کاملا طبیعی است. با استفاده از این بستر، می توان گیاهان زنده را مستقیماً در بستر قرار داد نه اینکه آنها را در گلدان های داخل تراریوم قرار داد. مهم است که کاشت و دکوراسیون خود را با فضا متعادل کنید. آنول‌های سبز اغلب دوست دارند در امتداد چوب‌ها و شاخه‌ها و روی برگ‌های باز به فضای باز بروند تا بخوابند و محیط اطراف خود را به خوبی ببینند. با این حال، امکان خزیدن به داخل بوته برای پوشش نیز یک ضرورت است. مطمئن شوید که در صورت استفاده از گیاهان زنده از چیزی که برای خوردن سمی است یا بخارات سمی آزاد می کند استفاده نکنید.

گرمایش و روشنایی

همانطور که قبلا ذکر شد؛ آنول‌های سبز گونه‌ای روزانه هستند و زیر نور خورشید می‌روند. بنابراین آنها برای رسیدن به دمای مطلوب خود به یک مکان برای رسیدن به دمای مطلوب و نوری نیاز دارند که اشعه های UVA و UVB را ساطع کند. در حالت ایده‌آل، 2 یا 3 سایت سکینگ باید در محوطه شما راه اندازی شود. این لامپ ها باید به سادگی لامپ های نقطه ای 60 واتی باشند که تقریباً 8 اینچ دورتر از جایی که مارمولک ها می خوابند قرار داده شده باشند. با قرار دادن بیش از یک محل استراحت در محفظه به مارمولک ها اجازه می دهید نقطه مورد علاقه خود را انتخاب کنند و به چندین مارمولک اجازه می دهید تا در مارمولک شنا کنند. این مکان‌ها باید به حدود 86-94 درجه فارنهایت برسند، که اجازه می‌دهد دمای هوای کلی 80-84 درجه فارنهایت و پایین‌تر در محوطه، یک منطقه خنک تقریباً 74-78 درجه فارنهایت باشد.

امکان تعویض لامپ های نقطه ای با لامپ های نقطه ای UV وجود دارد. با این حال، ارائه چندین مورد از اینها هزینه مداوم بسیار گرانی است که ضروری نیست. در عوض، یک نور نوار UV را در بالای محفظه قرار دهید. این باید تا زمانی باشد که محفظه شما اجازه می دهد، با یک بازتابنده در پشت آن تا پرتوهای UV در جهت اشتباه قرار نگیرند. لامپ های فرابنفش باید هر 6 تا 8 ماه یکبار تعویض شوند، صرف نظر از اینکه هنوز نور ساطع می کنند یا خیر.

از تشک های حرارتی یا سنگ های حرارتی با آنول های سبز استفاده نکنید. آنها کاملاً غیر طبیعی هستند و هیچ هدفی ندارند. اگر در ساعات شب به گرمای اضافی نیاز باشد، یک لامپ مادون قرمز به خوبی عمل می کند.

رطوبت و آب

از فلوریدا و ایالت های اطراف آن، محدوده رطوبت بالا ضروری است. محدوده ایده آل 60-70٪ است، اگرچه نوسانات به ندرت به مارمولک شما آسیب می رساند. این را می توان از راه های مختلفی به دست آورد.

در مرحله اول، یک کاسه آب بزرگ که تا حد امکان نزدیک به منبع گرما قرار می گیرد به رطوبت کلی کمک می کند. یک قدم بهتر این است که حباب های هوا را اضافه کنید، که معمولا در آکواریوم های ماهی استفاده می شود. اثر حباب به طور مداوم آب را به گردش در می آورد و بخارات آب کوچک را در هوا می ترکاند. به طور مشابه، یک آبشار کوچک همان اثر را خواهد داد.

عرضه گیاهانی مانند بروملیادها راه دیگری برای افزایش رطوبت است. این گیاهان آب را در جیب های پایه برگ ها نگه می دارند و اجازه می دهند سطح آب بیشتری تبخیر شود. آنها همچنین افزودنی عالی برای تراریوم نمایشگر هستند.

اسپری تراریوم با آب خنک یک بار در روز، ترجیحاً در اواسط صبح، مطمئناً به رطوبت کمک می کند و در عین حال به مارمولک های آنول اجازه می دهد تا قطرات آبی را که روی هر برگ یا سطوح دیگر جمع می شوند، بنوشند. اگر بودجه بیشتری دارید، یک سیستم مه پاش زمان بندی شده برای زمانی که در اطراف نیستید عالی خواهد بود و دوست دارید تراریوم در فواصل منظم اسپری شود. اینها نسبتاً ارزان می شوند و افزودنی عالی برای مخزن نمایشگر آنول فوق العاده هستند. هر چند یک کلمه نصیحت؛ نازل های اسپری را از جلوی تراریوم دور کنید، زیرا اسپری دید شما را به داخل تراریوم مسدود می کند و شیشه باید بیشتر تمیز شود.

غذا و تغذیه

آنول های سبز عمدتاً حشره خوار (حشره خوار) هستند. با این حال، من می گویم عمدتا به این دلیل که آنها همچنین به خوردن گرده، شهد و سایر میوه های خوش طعم مایع شناخته شده اند. ممکن است مثلاً یک موز نخورند، اما ممکن است آب آن را لیس بزنند. سعی کنید آنوله خود را برخی از این میوه های خوشمزه پیشنهاد کنید، اگر آن را بخورد، عالی است.

ارائه انواع حشرات پاسخ تغذیه طبیعی آنول ها را تحریک می کند و به سلامت عمومی حیوان شما کمک می کند. همانطور که ما انسان ها به یک رژیم غذایی متعادل و متنوع نیاز داریم، مارمولک های آنول نیز نیاز دارند. همیشه یک جیرجیرک را به سادگی ارائه ندهید. اگرچه بهترین انتخاب از غذاهای موجود در بریتانیا وجود ندارد، اما هنوز به اندازه کافی برای برآوردن نیازهای آنول شما وجود دارد. ترکیبی از جیرجیرک ها، ملخ های کوچک، کرم های خوراکی، کرم های مومی، کرم های خاکی کوچک، سوسک های کوچک، مگس ها و حتی پروانه ها، پروانه ها و عنکبوت هایی که در خانه خود پیدا می کنید، ارائه دهید. نه تنها دادن تنوع، یک رژیم غذایی متعادل تر و مغذی را ارائه می دهد، بلکه باعث می شود آنول روش های شکار خود را برای هر ماده غذایی تطبیق دهد. مارمولک آنوله مجبور نیست کرم مومی را تعقیب کند، اما برای تعقیب یک مگس یا عنکبوت پا دراز بابا مانند دیوانه می دود. این به آنول شما فرصتی برای ورزش می دهد و به سلامت کلی و طول عمر آن کمک می کند.

مکمل غذا با کلسیم و پودرهای گرد و غبار معدنی ضروری است. این کار را نباید در هر تغذیه انجام داد، بلکه باید حداقل یک بار در هر دو یا سه بار تغذیه انجام شود. یک پودر گرد و غبار ایده آل Repton است، پودری که مخصوص مارمولک های حشره خوار است. تا زمانی که این با مواد غذایی مناسب و اشعه ماوراء بنفش ترکیب شود آنول شما باید کاملا سالم باشد.