امگا 3 خالص – چیست؟

امگا 3 خالص به دلیل تعدادی از فواید سلامتی که به همراه دارد، مفید است. احتمالاً می تواند به سلامت قلب و عروق کمک کند، افسردگی را درمان کند و از سرطان جلوگیری کند. با عدم وجود این اسید چرب در رژیم غذایی شما، ممکن است خطر ابتلا به بیماری هایی را داشته باشید که این امر می تواند از پیشگیری یا حتی درمان آن ها جلوگیری کند.

اما این اسید چرب چیست؟ این برای نیازهای بدن برای عملکرد خوب ضروری است. واقعیت این است که بدن شما نمی تواند این اسید چرب را به تنهایی بسازد، و این نوع اسید چرب را از طریق مکمل امگا 3 خالص بسیار مهم می کند.

این نوع اسید چرب بهتر است در ماهی یافت شود، پس چرا مردم نیاز به خرید مکمل دارند و فقط ماهی مصرف نمی کنند؟ اگرچه درست است که ماهی های چرب مانند ماهی تن و سالمون منابع خوبی از این اسید چرب هستند، اما آنها از نوع خالص آن نیستند. حقیقت غم انگیز این است که بسیاری از ماهی های امروزی در جهان به سمومی مانند جیوه آلوده شده اند که باعث می شود بسیاری از ماهی ها برای خوردن در مقادیر زیاد ناامن باشند.

برای دریافت مقدار کافی از این، افراد به مکمل های خالص امگا 3 در رژیم غذایی خود نیاز دارند. اما مشکل اینجاست که بسیاری از مکمل ها خالص نیستند. حتی برخی از آنها حاوی سموم هستند زیرا محصول به درستی پردازش نشده است. بنابراین مطمئن‌ترین انتخاب‌ها مکمل‌های دارویی هستند زیرا آلوده نیستند و احتمالاً مؤثرتر هستند.

دریافت محصولات با کیفیت به دور نگه داشتن سموم از بدن شما کمک می کند و اجازه می دهد مواد مغذی خوب وارد بدن شما شوند. برای اطمینان از دریافت محصولات با کیفیت، مطمئن شوید که روغن ماهی از یک ماهی روغنی آب سرد به نام هوکی می آید. این ماهی بهترین منبع امگا 3 خالص است و همچنین دارای بالاترین سطح اسید چرب است. مصرف کنندگان باید مراقب باشند که روغن ماهی از چه ماهی می آید زیرا سموم موجود در بسیاری از ماهی های تازه است.

و مقدار محدود ماهی که به افراد توصیه می شود مصرف کنند نیز باعث کمبود اسیدهای چرب ضروری می شود. بنابراین، بیش از 85 درصد از افراد دچار کمبود این اسید چرب ضروری هستند. و مکمل های روغن ماهی با کیفیت بهترین راه یا بهترین راه حل برای دریافت مقدار مناسب اسید چرب ضروری است که بدن برای عملکرد خوب به آن نیاز دارد.

مصرف کنندگان همچنین باید بدانند که دو اسید چرب مهم وجود دارد: DHA و EPA. DHA مسئول بیشتر مزایای سلامتی است. این شامل پیشگیری از بیماری های خاص مانند بیماری قلبی، کاهش سطح کلسترول LDL، بهبود عملکرد مغز که منجر به حافظه و آگاهی بهتر و حتی درمان آرتریت می شود.

همچنین مصرف کننده باید اطمینان حاصل کند که مکمل روغن ماهی روغن تقطیر شده مولکولی است زیرا این تنها فرآیندی است که می تواند ناخالصی های روغن ماهی مانند جیوه، سرب و PCB را حذف کند. این تضمین می کند که مکمل روغن ماهی فقط حاوی روغن غلیظ خالص و ایمن با محتوای امگا 3 خالص بیشتر باشد.