اهمیت انتخاب پرستار برای نوزادان


مهم نیست که چقدر یک نوزاد تازه وارد زندگی شما می شود، چند هفته اول زندگی با یک نوزاد جدید می تواند بسیار گیج کننده و استرس زا باشد. در حالی که هنوز در دوران نقاهت پس از زایمان هستید، اهمیت انتخاب پرستار برای نوزادان ملموس تر می شود.

فهرست مطالب:

لیست عناوین:

 • پرستار بچه کیست؟
 • پرستار نوزاد چه می کند؟
 • اهمیت انتخاب پرستار برای نوزادان
 • چگونه یک پرستار خوب پیدا کنم؟
 • آیا باید پرستار کودک استخدام کنم؟
 • حرف پایانی

پرستار بچه کیست؟

پرستار نوزاد یک متخصص مراقبت از نوزاد است که در چند هفته اول تولد نوزاد به والدین کمک می کند. به این افراد متخصص مراقبت از نوزاد نیز گفته می شود و چون معمولاً در شب کار می کنند، به آنها پرستار شب نیز می گویند. پرستار شب از نوزاد مراقبت می کند، به او غذا می دهد و پوشک او را عوض می کند در حالی که والدین شب ها استراحت می کنند.

همچنین پرستار نوزاد متخصص تغذیه نوزاد، آموزش خواب، مدیریت چندقلوها، درمان های لازم برای نوزادان نارس یا بیمار است.

اهمیت انتخاب پرستار برای نوزادان این باعث می شود که بیشتر پرستاران نوزاد قبل از تولد نوزاد رزرو شده و والدین را در بیمارستان ملاقات کنند. یک پرستار بچه اغلب برای چند هفته استخدام می شود. اما برخی از آنها ماه ها به کار خود ادامه می دهند. آنها اغلب برای شیفت شب استخدام می شوند. اما آنها همچنین می توانند به صورت شبانه روزی کار کنند.

پرستار نوزاد چه می کند؟

مراقبین نوزاد در تمام جنبه های مربوط به نوزاد به والدین کمک می کنند:

 • غذا دادن به نوزاد، از جمله آوردن نوزاد نزد مادر برای شیر دادن یا تهیه شیشه شیر
 • مشکلات سلامتی نوزاد مانند ختنه، مراقبت از بند ناف، رفلاکس معده و راش پوشک
 • آرام کردن کودک و تنظیم برنامه خواب او
 • تعویض پوشک و حمام کردن کودک
 • شستن لباس نوزاد
 • گزارش خواب و تغذیه کودک و تغییرات زمان آن را ثبت کنید تا به والدین کمک کنید تا بر اساس آن برنامه ریزی کنند

یک پرستار بچه معمولاً از خانه و سایر کودکان مراقبت نمی کند.

اهمیت انتخاب پرستار برای نوزادان

یک پرستار نوزاد به والدین کمک می کند تا هفته های اول پرمشغله و پر استرس را پشت سر بگذارند. پرستار بچه کمک بزرگی است، مخصوصاً برای والدینی که برای اولین بار به دنیا می آیند. بزرگترین مزیت استخدام پرستار خانگی برای شما این است که می توانید با خیال راحت بخوابید.

مطالعات نشان می‌دهد که کمبود خواب مزمن می‌تواند خطر ابتلا به افسردگی پس از زایمان را، به‌ویژه برای مادران جدید، افزایش دهد و بر توانایی او در برقراری ارتباط با نوزادش تأثیر منفی بگذارد. یک پرستار همچنین می تواند به شما در مدیریت یک خانواده در حال رشد کمک کند.

اگر می خواهید زمان کافی برای مراقبت از خواهر و برادر بزرگتر کودک خود داشته باشید، استخدام یک پرستار کودک یک گزینه عالی است. چند فرزند یا نوزاد با شرایط خاص اهمیت انتخاب پرستار برای نوزادان تکثیر می شوند

اهمیت انتخاب پرستار برای نوزادان

اهمیت انتخاب پرستار برای نوزادان

چگونه یک پرستار خوب پیدا کنم؟

بهترین راه برای پیدا کردن یک پرستار خوب این است که از پرستاران بیمارستانی که در آن زایمان کرده‌اید بپرسید. یک پزشک یا متخصص اطفال نیز ممکن است پیشنهادهای خوبی داشته باشد. دوستان، همکاران، همسایگان نیز ممکن است تجربیات مشابهی داشته باشند.

آیا باید پرستار کودک استخدام کنم؟

استخدام پرستار کودک یک تصمیم بزرگ است که به نیازهای شما بستگی دارد. اگر زایمان آسانی داشته اید و همسر یا یکی از اعضای خانواده در کنار شما هستند یا اگر می خواهید کودکتان منحصراً از شیر مادر تغذیه کند، ممکن است نیازی به پرستار نداشته باشید. نگرش های اجتماعی و تفاوت های فرهنگی نیز در این مورد بسیار تأثیرگذار است.

برخی از والدین می گویند که استخدام پرستار کودک باعث شده لحظات آرامش بخشی را با خانواده خود تجربه کنند. برخی مخالف ورود فرد غریبه به خانه هستند و معتقدند که نباید شخص ثالثی بین والدین و نوزاد قرار گیرد. با این حال، این تصمیمی است که باید با شریک زندگی خود بگیرید و هزینه ها، مزایا و معایب آن را بسنجید.

حرف پایانی

مراقبت از این موجودات کوچک و آسیب پذیر با استرس و عوارض زیادی همراه است که نشان می دهد اهمیت انتخاب پرستار برای نوزادان است. ممکن است دریافت خدمات پرستاری از کودکتان کمی بیشتر هزینه داشته باشد. اما ناامیدی را که در هفته های اول تولد نوزاد به سراغ شما می آید را کاملا از بین می برد و جای آن را با شادی و لذت پر می کند.

موسسه پرستاری سلامت اول با سالها تجربه در این زمینه و با بکارگیری تیمی متخصص و متخصص در تمامی ساعات شبانه روز پاسخگوی تماس های شما خواهد بود.