اکثر زنان ممکن است حداقل یک ماموگرافی مثبت کاذب را تجربه کنند


این احتمال وجود دارد که اکثر زنان حداقل یک ماموگرافی مثبت کاذب دریافت کنند، اما، خوشبختانه، اکثر زنانی که برای آزمایش های بیشتر در مورد یافته های مشکوک ماموگرافی به آنها مراجعه می کنند، در نهایت به سرطان مبتلا نمی شوند.

در پاسخ به توصیه هیئت پزشکی سوئیس علیه زنان در هر سنی که ماموگرافی معمولی انجام دهند، منتقدان توصیه شده این که به جای حذف تدریجی برنامه های غربالگری، باید قضاوت هر زن را به محض آگاهی کامل از مزایا و معایب آن به عهده خود بگذاریم. بر اساس همین اطلاعات، برخی از زنان غربالگری را انتخاب می کنند و برخی دیگر این کار را نمی کنند. کاملا موافقم

وقتی صحبت از درمان های پزشکی می شود، فکر می کنم اکثر بیماران فهمیدن خطرات و مزایایی دارد. داروها می توانند عوارض جانبی داشته باشند و جراحی ها می توانند عوارض داشته باشند. بنابراین، شما بر اساس این تصمیم می گیرید که آیا فکر می کنید مزایا بر خطرات آن بیشتر است یا خیر – اما «به بیماران آموزش داده شده است که در مورد غربالگری متفاوت فکر کنند. هیچ ضرری ندارد. دانستن آن همیشه خوب است. این فقط در مورد جمع آوری اطلاعات است. البته شما آن را می خواهید. این یک تصمیم مرگ مغزی است. در واقعیت، حقیقت ظریف تر است. در غربالگری هم فواید و مضراتی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند، همانطور که در درمان وجود دارد.

در مورد غربالگری ماموگرافی، بیشترین آسیب است است یک نتیجه مثبت کاذب، جایی که آنها فکر آنها چیزی را در اسکن می بینند، اما پس از آزمایش های بیشتر، از جمله اشعه ایکس بیشتر، سونوگرافی، یا بیوپسی، معلوم می شود که چیزی نیست. اوه! همانطور که در ویدیوی خود بحث می کنم پیامدهای مثبت کاذب نتایج ماموگرافی، این می تواند علت یک “ترن هوایی از احساسات.” تجربه یک نتیجه مثبت کاذب می تواند یک تجربه دردناک باشد، تجربه ای که «ممکن است عمیقاً زندگی زن را تحت تأثیر قرار دهد». برخی از زنان می توانند تجربه افسردگی، اضطراب و کم خوابی بر آن، حتی ماه ها بعد. علاوه بر این، حتی پس از روشن شدن همه چیز، نگرانی های مربوط به سرطان سینه می تواند یک سال یا بیشتر بعد ادامه یابد. فراتر از اثرات روانی، اگر مجبور باشند برای بیوپسی مراجعه کنند، درد بعد از عمل گاهی ممکن است برای روزها یا هفته ها ادامه یابد، حتی با استفاده از بی حسی موضعی در طول عمل.

«این پیامدهای نامطلوب خواهد شد اگر ماموگرافی مثبت کاذب یک رویداد غیر معمول بود، کمتر نگران باشید. متاسفانه اکثر زنان خواهد شد تجربه حداقل یک ماموگرافی مثبت کاذب در طی ده سال از غربالگری سالانه. شانس انجام یک ماموگرافی تولید کردن یک مثبت کاذب در آمریکای شمالی فقط حدود 10 تا 14 درصد است، اما این بسیار بیشتر از اروپا است، به عنوان مثال، جایی که فقط 1 در 20 یا 1 در 50 است. چرا این اختلاف؟ تصور می‌شود که رادیولوژیست‌های آمریکایی به قدری از شکایت به‌خاطر قصور می‌ترسند که میزان استفاده از آنها بسیار پایین‌تر است، و به نظر می‌رسد که این برای بسیاری از زنان خوب است. وقتی از خیلی ها پرسیده شد نمد ارزش آن را دارد که ده هزار زن اگر یک زندگی را نجات دهد، مثبت کاذب را پشت سر بگذارند، و این احساس توسط بسیاری از زنانی که خودشان نتایج مثبت کاذب را تجربه کرده بودند، به اشتراک گذاشتند، بنابراین آنها دانش دست اول داشتند. در واقع، اکثر زنان حتی نمی خواهند هنگام تصمیم گیری در مورد غربالگری، مثبت کاذب را در نظر بگیرند – اما برخی از زنان این کار را انجام می دهند.

برای برخی از زنان، رفتن از طریق یک هشدار کاذب مشکل بزرگی نیست، اما برای دیگران، می تواند واقعا ترسناک باشد. برخی از زنانی که مورد مصاحبه قرار گرفتند، این فرآیند را طی کردند شرح داده شده به عنوان اینکه در حالت “آشوب عاطفی” با تشخیص احتمالی سرطان قرار دارید. انتظار برای نتایج به ویژه برای برخی از زنان سخت بود زیرا دائماً در ذهن آنها بود. پس از پایان آن، بسیاری از زنان توانستند آن را پاک کنند، در حالی که دیگران با تجربه “اضطراب مداوم” حتی اگر به آنها کاملاً واضح داده شد.

مطالعات دارند اشاره شد افزایش اضطراب، به طور متوسط، حتی چند ماه پس از تماس مجدد برای ماموگرافی مشکوک که معلوم شد چیزی نبود. در واقع، یک مطالعه روی صدها زن که مثبت کاذب را تجربه کردند، نشان داد که برخی از آنها ظاهر شد حتی از عواقب آن رنج می برد سال ها بعد. این زنان «پس از اعلام عاری بودن مشکوک به سرطان» به مدت سه سال تحت تعقیب قرار گرفتند و به نظر می‌رسید این تجربه همچنان آنها را آزار می‌دهد. بنابراین، شاید ما نباید فقط این هشدارهای غلط را نادیده بگیریم. صرف نظر از این، زنان باید از این امکان مطلع شوند و به آنها اطمینان داده شود که اکثر زنانی که برای آزمایش های بیشتر در مورد یافته های مشکوک ماموگرافی فراخوانده می شوند. نه بالاخره سرطان می گیرند این ممکن است کمی خیال آنها را راحت کند، زیرا آنها این روند را طی می کنند و منتظر نتایج نهایی هستند.

وقتی نوبت به این موضوع می‌رسد، سردرگمی بسیار، همراه با منافع تجاری فاسدکننده یک صنعت میلیارد دلاری وجود دارد. مانند هر تصمیم مهم بهداشتی، هر کس باید به طور کامل از خطرات و فواید آن مطلع باشد و در مورد بدن خود تصمیم بگیرد. این پنجمین قسمت از مجموعه 14 قسمتی من در مورد ماموگرافی است. برای بقیه نگاه کنید به:

اقلام کلیدی

  • منتقدان تصمیم هیئت پزشکی سوئیس مبنی بر توصیه نکردن ماموگرافی معمول سینه در هر سنی پیشنهاد کردند که هر زن باید پس از آگاهی کامل از مزایا و معایب، انتخاب کند که غربالگری شود یا نه.
  • اگرچه اکثر بیماران می‌دانند که داروهای نسخه‌ای می‌توانند عوارض جانبی منفی داشته باشند و جراحی‌ها می‌توانند عوارضی داشته باشند، برای مثال، غربالگری‌ها به عنوان ابزاری خوش‌خیم و جمع‌آوری اطلاعات بدون آسیب‌های احتمالی معرفی شده‌اند.
  • شایع ترین آسیب ماموگرافی غربالگری نتیجه مثبت کاذب است که اغلب منجر به آزمایشات بیشتر، اشعه ایکس بیشتر، سونوگرافی یا بیوپسی می شود و حتی ماه ها بعد می تواند باعث ناراحتی عاطفی شود.
  • اکثر زنان حداقل یک ماموگرافی مثبت کاذب را ظرف ده سال پس از غربالگری سالانه تجربه می کنند.
  • مطالعات نشان می‌دهد که ماه‌ها و حتی سال‌ها پس از تماس مجدد برای انجام یک ماموگرافی مشکوک که در نهایت چیزی نبود، اضطراب افزایش یافته است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سرطان سینه، ویدیوهای من را ببینید کلسترول اکسید شده 27HC ممکن است سه راز سرطان سینه را توضیح دهد، تخم مرغ و سرطان سینه و جمعه فلش بک: آیا دانه کتان می تواند به پیشگیری از سرطان سینه کمک کند؟

من فقط در یک ویدیو توانستم غربالگری سرطان روده بزرگ را پوشش دهم. اگر از دست دادید ببینید آیا همه ما باید از سن 50 سالگی کولونوسکوپی بگیریم؟

همچنین در مورد موضوع غربالگری پزشکی، بررسی کنید جمعه فلش بک: آیا ارزش معاینه سالانه سلامت و معاینه فیزیکی را دارد؟، آیا ارزش انجام معاینات سالانه سلامت را دارد؟ و آیا ارزش گرفتن یک معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟.

در سلامتی،

مایکل گرگر، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: