اگر صبحانه نخورم می توانم قد بلندتر شوم؟ – تغذیه برای قد بلندتر شدن 4 هوشمند

آیا یک صبحانه مقوی را ترجیح می دهید یا یک لقمه سبک صبحگاهی را برای افزایش قد در سلامتی خوب؟ یک وعده غذایی بزرگ هنگام ناهار یا شام؟ تنقلات یا بدون تنقلات؟ سه وعده غذایی در روز یا چند وعده غذایی کوچک؟ اگر از دستورالعمل‌های شخصی خود پیروی کنید، هیچ رویکردی سالم‌تر از خوردن صبحانه نیست. گفته می شود، یک وعده غذایی، یک میان وعده، یا یک روز انتخاب های غذایی کمتر سالم یا خوردن پرکالری باعث سلامتی شما نمی شود. انتخاب های غذایی شما در بیشتر روزها، در دراز مدت، مهم است! در مورد تغییراتی که می توانید ایجاد کنید فکر کنید. می‌توانید کم شروع کنید، شاید فقط یک قاشق بزرگتر سبزیجات را به بشقاب خود اضافه کنید یا یک کارتن شیر برای ناهار فست فود سفارش دهید. مانند اکثر مصرف کنندگان امروزی، ممکن است 45 دقیقه یا کمتر برای تهیه یک وعده غذایی خانوادگی صرف کنید (در مقایسه با 2 ساعت، 45 سال پیش).

در واقع، تحقیقات بازاریابی نشان می دهد که 60 درصد از زنان آمریکایی می خواهند کمتر از 15 دقیقه برای تهیه یک وعده غذایی صرف کنند! مانند دیگران، ممکن است تا پایان روز کاری در مورد منو تصمیم نگیرید. آشنا بنظر رسیدن؟ وقتی زمان کوتاه است، از خوردن سالم دست نکشید. فقط برای صرفه جویی در وقت و انرژی، از راه های کوتاه استفاده کنید! «زمان نیست»، «چیزی برای خوردن نیست»، «خیلی دیر از خواب بیدار شدم» و «در رژیم غذایی»: مردم دلایل زیادی برای حذف یا کم‌نوشی صبحانه می‌آورند. با وجود فوایدی که دارد، صبحانه ممکن است نادیده گرفته ترین وعده غذایی روز باشد. برخی ساعت بدن خود را به دلیل عدم احساس گرسنگی هنگام بیدار شدن از خواب سرزنش می کنند. بهانه «گرسنه نیستم» در عوض ممکن است استرس باشد. هورمون های استرس می توانند بر علائم گرسنگی تأثیر بگذارند. با سبک زندگی پرمشغله امروزی، دیگران اول صبح وقت و انرژی ندارند. برخی به دروغ معتقدند که نخوردن صبحانه برای کنترل وزن موثر است.

چه چیزی در منوی امروز برای رشد قد کل خانواده وجود دارد؟ با این حال صبحانه راهی سالم برای شروع روز است. بیش از چهل سال مطالعات مربوط به صبحانه نشان می دهد که صبحانه برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان مفید است. صبحانه توقف سوخت‌گیری بدن شما در اوایل صبح است. پس از 8 تا 12 ساعت بدون وعده غذایی یا میان وعده، بدن شما نیاز دارد تا گلوکز (قند خون) خود را با ذخایر جدیدی از غذا پر کند.

مغز به ذخایر تازه ای از گلوکز، منبع اصلی انرژی خود، نیاز دارد، زیرا هیچ ذخایر ذخیره ای ندارد و نمی توانید به این راحتی قد خود را افزایش دهید. کار ذهنی پایدار در مدرسه یا محل کار نیاز به گردش زیاد گلوکز در مغز دارد. ماهیچه‌های شما برای فعالیت بدنی حتی برای راه رفتن از روی میز تا چاپگر در طول روز به یک منبع گلوکز خون دوباره نیاز دارند. صبحانه برای سلامتی بهتر از جمله فواید صبحانه: شروع سریع در جا دادن میوه، سبزیجات و غلات کامل در روز. آب پرتقال برای صبحانه بیشتر از ویتامین C است. همچنین منبع خوبی از پتاسیم است. غلات کامل و سایر غلات و نان های غنی از فیبر می توانند مصرف فیبر و فولات شما را برای افزایش قد افزایش دهند. مطالعات دو دلیل دیگر را برای خوردن صبحانه نشان می دهد: قد بلندتر شدن به روشی سالم و کاهش خطر بیماری قلبی.

افرادی که صبحانه می خورند کمتر برای خوردن میان وعده یا ناهار در اواسط صبح گرسنه می شوند. به طور کلی آنها تمایل به خوردن چربی کمتر در طول روز نیز دارند. در مقایسه با افرادی که صبحانه می‌خورند، مطالعات نشان می‌دهد افرادی که صبحانه را حذف می‌کنند، سطح کلسترول خون بالاتری دارند که یک عامل خطر برای بیماری‌های قلبی است. برای کشف این پیوند، تحقیقات بیشتری در مورد افزایش قد لازم است. برای کسانی که صبحانه غلات آماده برای صبحانه را انتخاب می کنند، الگوی غذایی آنها معمولاً ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری دارد و چربی کل، چربی اشباع شده و کلسترول کمتر و کالری کمتری دارد. چرا غذاهای پروتئینی برای افزایش قد و رضایت بخش تر کردن وعده های غذایی ایده آل به نظر می رسند؟ برای شما، رضایت شما ممکن است تا حدی ناشی از چیزی باشد که شما به عنوان یک وعده غذایی تعریف می کنید، شاید یک غذای پروتئینی – مانند گوشت، ماهی، مرغ، تخم مرغ، یا یک برگر سویا که با سایر غذاها (سبزیجات، میوه ها، غذاهای غلات کامل، و/یا غذاهای لبنی)

اما مزایای پروتئین برای افزایش قد در وعده های غذایی فراتر از ترجیحات غذایی است. با توجه به نیازهای پرانرژی و شکم کوچک، اکثر کودکان به تنقلات نیاز دارند. و همینطور نوجوانان. سه وعده غذایی روزانه اغلب برای تامین تمام مواد مغذی و انرژی غذایی مورد نیاز آنها کافی نیست. توصیه به والدین: به کودکان کمک کنید تا عادت های خوب میان وعده را یاد بگیرند. و میان وعده های غذایی غنی از مواد مغذی را که بچه ها از آن لذت می برند در دسترس داشته باشید و کودکان را تشویق کنید تا برای رفع گرسنگی، بدون پرخوری، میان وعده بخورند. کالری میان وعده را در برنامه غذایی سالم شخصی خود قرار دهید تا قد خود را افزایش دهید بدون اینکه بودجه کالری روزانه خود را خرج کنید. میان وعده ها را به عنوان وعده های غذایی کوچک در نظر بگیرید که می تواند به غذاهای غنی از مواد مغذی کمک کند. به “یک طرح گروهی غذایی برای شما و “دو میان وعده غذایی گروهی” مراجعه کنید.

تنقلات پر انرژی (آب نبات، آبمیوه، نوشابه، و غیره) با مقدار زیادی چربی، به خصوص چربی اشباع شده (جامد) و/یا قندهای اضافه شده را به راحتی مصرف کنید. آنها را به درستی انتخاب کنید تا انتخاب های غذایی روزانه شما با بودجه کالری شما مطابقت داشته باشد. کمی غذای پروتئینی بدون چربی ممکن است باعث سیری شود. از برچسب مواد غذایی برای تصمیم گیری در مورد میان وعده استفاده کنید. به یاد داشته باشید: اگر یک بسته میان وعده دارای دو وعده باشد و شما کل آن را بخورید، کالری، چربی های اشباع شده و ترانس، کلسترول و سدیم ذکر شده در یک وعده را نیز دو برابر می کنید! لیست مواد تشکیل دهنده قندهای اضافه شده را بررسی کنید… آیا مکمل های مایع کنسرو شده یا جایگزین های وعده غذایی میان وعده های خوبی برای شما هستند؟

با وجود پیام‌های تبلیغاتی، اگر سالم هستید و قدتان بلندتر می‌شود، برای تکمیل وعده‌های غذایی خود نیازی به مواد غذایی گران قیمت ندارید. بچه های شما هم این کار را نمی کنند. غذا-میوه ها، اسموتی ها، کراکرهای غلات کامل، ماست طعم بهتری دارند و مواد مغذی و سایر مواد مفیدی را فراهم می کنند که “غذاهای” مایع کنسرو شده فاقد آن هستند. اگر فکر می کنید به مکمل نیاز دارید، از یک قرص مکمل مولتی ویتامین/معدنی استفاده کنید. برای کسری از قیمت، همان فواید مواد مغذی را برای افزایش قد دریافت می کنید.