اگر واقعاً می‌خواهید دست‌های عاشقانه را کنار بگذارید، چرا باید از همین امروز نوشیدن نوشابه رژیمی را متوقف کنید

اگر نوشابه رژیمی می نوشید، احتمالاً به این دلیل است که در حال تلاش برای کاهش وزن و مهمتر از همه، خلاص شدن از شر دسته های عشق خود هستید. در حال حاضر، باید توجه داشته باشید که نوشیدنی های نوشابه معمولی می تواند باعث شود بدن شما قند زیادی مصرف کند و در نتیجه دور کمر شما را افزایش دهد. و نوشابه ها بسیار ناسالم هستند، شربت های چاق کننده و فروکتوز آسیب زیادی به سلامتی ما وارد می کنند.

با این حال، آنها و بسیاری از افراد دیگر فکر می کنند که نوشابه های رژیمی به کاهش وزن آنها کمک می کند. برخی می گویند که چنین نوشیدنی های رژیمی اثرات مضر نوشیدنی های معمولی را ندارند. حتی برخی آن را سالم می دانند.

برای این افراد باید چند نکته را روشن کنیم. نوشابه رژیمی به دور از در نظر گرفتن یک نوشیدنی سالم است. در واقع، برخی از مطالعات انجام شده است که ثابت می کند مصرف کنندگان نوشابه رژیمی حتی چاق تر از کسانی هستند که نوشابه های معمولی می نوشند.

دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهد نوشابه رژیمی بدترین نسبت به نوشابه های معمولی است.

یکی از دلایل آن استفاده از شیرین کننده های مصنوعی است. این شیرین‌کننده‌ها تولید هورمون ذخیره‌سازی را افزایش می‌دهند که نیاز به قند بیشتر را بلافاصله پس از نوشیدن نوشابه رژیمی تامین می‌کند.

دلیل دیگر این است که افرادی که نوشیدنی های رژیمی می نوشند متوجه می شوند که از آنجایی که با نوشابه وزن اضافه نمی کنند، انعطاف پذیری بیشتری برای خوردن غذا دارند. به همین دلیل است که آنها نوشابه رژیمی می نوشند که در واقع آنها را چاق می کند. و به دلیل این باور غلط، آنها شروع به خوردن بیشتر می کنند که مستقیماً منجر به تجمع کالری بیشتر در آنها می شود.

با این حال، اگر می خواهید بدنی سالم داشته باشید، باید از مصرف نوشابه ها خودداری کنید، حتی اگر رژیمی هستند یا به طور مرتب استفاده می شوند، مگر در شرایطی که واقعاً نمی توانید از آنها دوری کنید. تا زمانی که نوشابه نمی خورید، شانس خوبی برای سالم ماندن و عدم افزایش وزن دارید.

احتمالاً از خود می پرسید که آیا جایگزین هایی برای نوشابه های رژیمی وجود دارد؟

احتمالاً بهترین انتخابی که می توانید انجام دهید، مصرف آب ساده با لیمو و همچنین چای سرد بدون هیچ نوع شیرین کننده است. انواع مختلفی از چای برای انتخاب وجود دارد. چای سبز، چای سفید یا چای سیاه وجود دارد. نوشیدن چای باعث افزایش آنتی اکسیدان ها در بدن شما می شود و بنابراین شما سالم تر خواهید بود و شروع به کاهش وزن خواهید کرد. البته، اگر می‌خواهید چایتان کمی شیرین‌تر باشد، می‌توانید از چند شیرین‌کننده طبیعی استفاده کنید. یکی از آنها استویا نام دارد و شیرین کننده بسیار خوبی است.