این یک مبارزه است، اما ما تنها نیستیم

کلام خدا بارها به ما هشدار داده است: 12 هر که بخواهد برای مسیح زندگی کند، با مشکلات بسیار روبرو خواهد شد. هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد. و این حقیقت اضافه می شود: کلاهبرداران بی وجدان به سوء استفاده از ایمان ادامه خواهند داد.

اگر در مورد کار خداوند جدی باشید، همه چیز همیشه خوب پیش نخواهد رفت. و این در حال حاضر چندان خوب نیست، زیرا ما می توانیم انتظار رفتار ترجیحی داشته باشیم، درست است؟ آیا شما اینطور فکر نمی کنید؟

خوب، اگر تا به حال مردی وجود داشته باشد که همه چیز خود را برای کار خدا بگذارد، آن پولس بود. اما او به مسیر داخلی هم نرسید. برعکس، پولس واقعاً زجر کشید: 11با تمام غم هایی که در انطاکیه، ایکونیوم و لستره متحمل شدم، همدردی کن.

او می توانست چند بار بمیرد. مردم به او حمله کردند و به او فحش دادند و بر او آب دهان انداختند. تحقیر شد و به حاشیه رانده شد. او واقعاً به مردم اهمیت می داد و می خواست به مردم کمک کند و آنها را از جهنم ابدی به هر قیمتی حتی به قیمت خودش نجات دهد.

آیا تا پائول پیش می رفتید؟

در هر صورت، می شد آرزو کرد که قهرمان مسیحیت از چند امتیاز برخوردار باشد. مانند فیلم‌ها، دوست داشتیم پل هر از گاهی در یک واحه استراحت کند تا برای روزهای سخت پیش رو، نیروی خود را دوباره پر کند. او شایسته یک جاده هموار است. اما این اتفاق نیفتاد. دیتریش بونهوفر، الهی‌دان آلمانی، می‌گوید وقتی خدا شما را می‌خواند، شما را به مردن می‌خواند.

اماده ای؟ آیا می خواهید تمام کارهایی را که پولس برای انجیل و عشق خود به عیسی انجام داد انجام دهید؟

تنهایی هرگز. ما به تنهایی هرگز نمی توانیم با این چیزها روبرو شویم و قطعاً در اولین مانع تسلیم می شویم و خدا را انکار می کنیم. ما به تنهایی ضعیف تر از آن هستیم که در مقابل باد بایستیم. ما به تنهایی نمی توانیم این کار را انجام دهیم.

خوشبختانه ما مجبور نیستیم این کار را به تنهایی انجام دهیم. و در اینجا مقداری آرامش و راهنمایی در وظیفه ای که همه ما باید انجام دهیم وجود دارد: 11… و شما هم خوب می دانید که خدا مرا نجات داد!

تقریباً ناامید شدم. اما خدا را شکر که مجبور نیستم این کار را به تنهایی انجام دهم. خداروشکر خدا خودش مواظب منه خدایا شکرت که دستم را می گیرد و از موانع سر راهم عبور می کند. خدا خودش دستم را می گیرد و با من به تاریکی می رود.

پولس این را می دانست و تجربه می کرد.او می توانست در زندان باشد زیرا می دانست که خدا با اوست. او می‌توانست دردی را که دیگران به او تحمیل می‌کردند تحمل کند، زیرا می‌دانست که تا به خواست خدا به سرش نمی‌رسد. پولس می‌توانست با هر مانعی در مسیر خود روبرو شود، زیرا می‌دانست که خدا از او حمایت خواهد کرد.

این خبر خوبی نیست که بدانیم همیشه مسیر آسانی در زندگی نخواهیم داشت. ما می‌خواهیم غر بزنیم و بگوییم این ناعادلانه است، اما بیایید با آن صلح کنیم. خدا بهتر می داند. او می داند که ما در جاده های آسفالته چیز زیادی یاد نمی گیریم. او می داند که ما در مورد زندگی در جاده های شنی بیشتر یاد می گیریم. او می‌داند که ما واقعاً تنها زمانی با دیگران آشنا می‌شویم که در جاده‌های سنگ‌ریزه‌ای سرعت خود را کم کنیم. او بهتر می داند.

خوشبختانه، من و شما و پل می دانیم که هرگز نباید تنها سفر کنیم.

نوشتن

2 تیم 3:10-13

توجه

کجا عذاب میکشی

آیا بار را به تنهایی به دوش می کشی؟

آیا اعتماد دارید که خداوند در این امر به شما کمک خواهد کرد؟

دعا

خدای عزیز، مطمئن نیستم که همیشه بتوانم فشار را تحمل کنم. گاهی اوقات خیلی زیاد می شود و پاهایم شروع به لرزیدن می کند. از قولی که دادی متشکرم که مجبور نیستم به تنهایی با زندگی روبرو شوم. پس خواهش میکنم به من قدرتی بده تا زندگی رو طی کنم. آمین