بابا نوئل لیست شیطون یا خوبش را از کجا می آورد؟

این هفته معشوقه ی بخشنده ی پارسوناژ با یک سوال جدی به من مراجعه کرد.

تا آنجا که به من مربوط می شود، زندگی پر از سوال است، اما از او، من باید بسیار مراقب باشم. من متوجه شده ام که سؤال با او صرفاً یک سؤال نیست. این می تواند بسیار بیشتر از آن با چندین لایه باشد. من هنوز در تلاشم تا ابعاد سؤالات او را بفهمم.

اگر من سوال او را درک نکنم، پاسخ من مرا به دردسر می اندازد. باور کن؛ میدونم دردسر چیه

من چندین گربه در محله دارم که به آنها غذا می دهم. من مطمئن نیستم که آنها از کجا آمده اند، اما آنها در ایوان پشتی برای پذیرایی های رایگانی که برای آنها گذاشتم ظاهر می شوند. این همچنین باعث جذب posums، راکون ها و روباه هایی شده است که برای خوراکی هایی که من در آنجا برای آنها دارم می آیند.

اکثر آنها تا حدی عصبانی هستند و سعی می کنند تا حد امکان از دردسر دوری کنند. من مطمئناً می توانم با آن ارتباط برقرار کنم.

هفته گذشته همسرم یک فرش کاملا نو برای ایوان پشتی خرید. قرمز بود و خیلی زیبا به نظر می رسید. با نشان دادن آن به من گفت: “مطمئن شو که روی این فرش جدید چیزی نریزی.”

حتما من تنها کسی نبودم که این را شنیدم. از آن زمان، هیچ یک از “مخلوقات” من که به ایوان پشتم آمده اند، روی آن فرش راه نرفته اند. همه آنها در اطراف آن قدم می زنند و طوری به آن خیره می شوند که انگار چیز بسیار خاصی است.

از آنجایی که خودم بارها با آن معضل مواجه شده‌ام، متوجه معضل آنها شدم.

با این حال، سؤالی که توسط معشوقه ی بخشنده از من پرسیده شد، “آیا امسال در لیست شیطون یا خوب بابانوئل هستید؟”

با شنیدن این سوال کمی ترس و وحشت در من ایجاد شد. اگر کسی فرق بین شیطون و خوب را می داند، باید همسر من باشد. فکر می‌کنم بابانوئل خوب در این مورد از همسرم مشاوره می‌گیرد. اگر من در لیست شیطان او باشم، پس می دانم چه کسی مرا در آنجا قرار داده است.

مطمئن نیستم که بتوانم هر زمانی را به خاطر بیاورم که در لیست خوب او بودم. مطمئنم که پشت آن داستانی وجود دارد.

دقیقاً، شیطنت از نظر بابانوئل به چه معناست؟

برای لحظه ای وسوسه در ذهنم نقش بست تا از همسرم در این مورد بپرسم، اما مطمئن بودم که اگر این کار را بکنم، او بیشتر از آنچه واقعاً می خواستم بدانم به من می گفت و به من می گفت.

سعی کردم در طول سال فکر کنم تا ببینم آیا نشانه‌ای وجود دارد که از خط عبور کرده‌ام و وارد منطقه شیطانی شده‌ام. نمی توانستم به هیچ کدام فکر کنم، اما مطمئن هستم که از چیزی غافل بودم.

چیزی که من سعی می کنم بفهمم این است که چگونه می توانم در لیست خوب او قرار بگیرم؟ آیا کاری وجود دارد که بتوانم برای خارج شدن از لیست شیطانی انجام دهم؟ من برای همه نوع پیشنهاد در اینجا آماده هستم.

این نیست که من نگران قرار گرفتن در لیست شیطان بابانوئل باشم. من از پس آن برمی یام. من به سادگی نمی خواهم در لیست شیطنت های همسرم باشم. این قطعا هدف من در زندگی است. من هر کاری در حد معقول انجام خواهم داد (اگر دلیلی داشته باشم) نه تنها در لیست خوب او قرار بگیرم بلکه در آنجا بمانم.

باید اعتراف کنم که مواقعی به سمت شیطان متمایل می شوم. امیدوارم بابانوئل هرگز مرا در آن مرحله از زندگی ام نبیند. مهمتر از آن، امیدوارم همسرم هرگز مرا در آن مرحله نبیند.
شیطان، برای من، انجام کاری پشت سر همسرم است. به عنوان مثال: خوردن سیب زمینی بهتر است پشت سر همسرم انجام شود. اگر ببیند که من سیب سرخ می‌کنم، به من یادآوری می‌کند که در رژیم غذایی من نیست.

وقتی می گوید «رژیم غذایی من»، به رژیم غذایی اش اشاره می کند که به من تحمیل شده است. اگر به رژیم غذایی من نگاهی بیندازید، این رژیم شامل سیب‌زمینی‌های سیب‌زمینی و خیلی بیشتر از رژیم او می‌شود.

من شخصاً خوردن طبق رژیم غذایی را شیطنت نمی دانم. من چیزی بهتر از نشستن با یک فنجان قهوه داغ و یک سیب سرخ کننده تازه نمی شناسم. بعد، وقتی گرفتار نمی شوم خیلی خوب است.

در مورد این سوال که آیا من در لیست شیطون یا خوب بابانوئل هستم، کاملا مطمئن نیستم. در تمام طول سال، من سعی کردم از شیطنت ها دور باشم و روی چیزهای خوب تمرکز کنم. باید اعتراف کنم که وقتی شیطنت خیلی راحت‌تر می‌شود، تمرکز بر خوب بودن دشوار است.

نکته دیگر این است که چرا کسی که فقط یک بار در سال ملاقات می کند باید در مورد شیطنت یا خوب بودن من چیزی بداند؟ اگر در تمام طول سال مراقب من نباشند، چگونه قضاوت آنها درست است؟

بنابراین، برای پاسخ به سوال همسرم، به سادگی گفتم: “من معتقدم که امسال در لیست خوب او هستم.”

او به سادگی با یکی از “آن نگاه ها” به من نگاه کرد و من می دانستم که اعتقاد او و اعتقاد من در صفحات مختلف است.

چند روز پیش به آنچه در کتاب مقدس خواندم فکر کردم. چیزی که سلیمان شاه گفت. «تا در راه مردان نیک سلوک کنی و راههای صالحان را حفظ کنی» (امثال 2:20).

مهم این نیست که من شیطون یا خوب هستم یا اینکه در لیست بابانوئل هستم. مهم این است که اطرافم را با “مردان خوب” احاطه کنم. اصحابی که نگه می دارم، کسانی هستند که مرا در راه حق یاری می دهند.