برای تقویت کلیه ها سبزیجات مصرف کنید


مصرف سبزیجات برای تقویت کلیه مفید است

کلیه ها اندام های مهمی هستند که تقویت و بهبود عملکرد آن ها بسیار مهم است، در این مقاله به چند سبزی مهم که به بهبود عملکرد کلیه کمک می کنند اشاره شده است. در مقاله امروز در سایت دکتر رضا اطمینانی متخصص تغذیه در اصفهان به بررسی مصرف سبزیجات برای تقویت کلیه می پردازیم.

رژیم غذایی شما بیشترین قدرت را برای تأثیرگذاری و بهبود بدن دارد. کلیه‌ها عضوی حیاتی هستند که عملکرد آن بر کیفیت زندگی تأثیر می‌گذارد. غذایی که می خورید باید حاوی مواد مغذی باشد که قدرت بهبود عملکرد کلیه ها به خصوص سبزیجات را دارند.

سلامت جسمانی از طریق یک رژیم غذایی سالم و متعادل به دست می آید. از چربی ها، غذاهای فرآوری شده و مصرف زیاد برخی از اقلام مانند نمک و شکراولین قدم هایی هستند که می توانید در مراقبت از کلیه بردارید.

مقاله پیشنهادی: فواید میوه ها و سبزیجات پرتقال

اگر به دنبال تغییری در رژیم غذایی خود هستید که می تواند تغییرات مثبتی برای سلامتی داشته باشد، متخصصان تغذیه و پزشکان غذاهایی را توصیه می کنند که قدرت پاکسازی، محافظت و بهبود عملکرد کلیه را دارند. در اینجا برخی از سبزیجات وجود دارد که می توانند اندام های داخلی را تحریک کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشند.
مارچوبه

تنها عارضه جانبی که ممکن است مارچوبه داشته باشد بوی قوی است که پس از خوردن آن در ادرار خود احساس می کنید. وجود آسپاراژین در مارچوبه منجر به بوی شدید ادرار می شود که کلیه ها را نیز پاک می کند. برای اطمینان از قدرت و سلامت کلیه های خود، بهتر است مارچوبه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

مارچوبه با ویتامین ها و مواد معدنی زیادی وارد بدن می شود. علاوه بر این، مارچوبه بدون چربی و سرشار از پروتئین گیاهی است. مارچوبه منبع قوی آنتی اکسیدان ها و سرشار از ویتامین C و فیبر است. علاوه بر این، این سبزی بسیار خوشمزه است.

بررسی غذاهای پرفیبر متخصص تغذیه اصفهان

فلفل دلمه ای قرمز

فلفل دلمه ای قرمز حاوی مقدار زیادی پتاسیم است، به همین دلیل است که دوست کلیه است. علاوه بر این، فلفل دلمه ای قرمز حاوی لیکوپن، ویتامین های A، C، B6، اسید فولیک و فیبر است.

کلم

کلم یک عامل قدرتمند در مبارزه با رادیکال های آزاد مانند بروکلی است که نه تنها طعم خوبی دارد، بلکه سرشار از فیتوکمیکال های مختلف است. از آنجایی که کلم پتاسیم کمی دارد، فواید زیادی برای کبد و کلیه ها دارد. علاوه بر این، کلم سرشار از ویتامین های K و C، ویتامین B6، اسید فولیک و فیبر است که این سبزی را به یک ماده مغذی ارزشمند تبدیل می کند.

گل کلم

گل کلم نیز دارای مواد مغذی مشابه کلم است و فواید بسیاری برای کلیه ها دارد. می توانید از گل کلم در سالاد خود استفاده کنید. گل کلم سرشار از ویتامین C و فیبر است و طعم مطبوعی دارد. اسید فولیک و فیبر موجود در گل کلم به تقویت و پاکسازی کلیه ها کمک می کند. علاوه بر این، به کبد کمک می کند تا سموم موجود در بدن را خنثی کند. بنابراین توصیه می شود گل کلم را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

سیر

سیر یک داروی طبیعی و باستانی شناخته شده است که می تواند التهاب را کاهش دهد، با عفونت مبارزه کند، بوی بد دهان را از بین ببرد، کلسترول را کاهش دهد و یک آنتی بیوتیک طبیعی است. علاوه بر این، سیر حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان و ضد انعقاد است.

نیازی نیست نگران طرز پخت آن باشید، جوشاندن سیر خواص آن را از بین نمی برد. سیر را می توان در طبخ انواع غذاها استفاده کرد پس بهتر است مصرف سیر را در غذای خود افزایش دهید.

دکتر رضا اطمینانی را در اینستاگرام دنبال کنید

یک پیاز

اگر به دنبال ماده ای هستید که بدون بد طعم کردن غذا به پاکسازی بدن کمک کند، می توانید از پیاز استفاده کنید. پیاز سرشار از فلاونوئیدهایی مانند کوئرستین کوئرستین این به بدن کمک می کند تا از شر سموم و مواد شیمیایی وارد شده به بدن و همچنین موادی که به طور طبیعی در بدن یافت می شوند، از جمله چربی خلاص شود.

پیاز به پاکسازی رگ های خونی و بهبود گردش خون کمک می کند، به علاوه پیاز دارای خواص ضد التهابی است. خوشبختانه در بیشتر غذاها می توان از پیاز استفاده کرد. پیاز پتاسیم کمی دارد و به متابولیسم کمک می کند.

اگر به تغییر مثبت در رژیم غذایی خود و همچنین بهبود عملکرد کلیه فکر می کنید، حتما سبزیجات معرفی شده را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.


بیشتر بخوانید:

بهترین تغذیه برای خانم ها

جایگزین های غذایی برای گوشت

زمان هضم غذاهای مختلف در معده است