بسته بندی برگ کلم برای زانوهای آرتروز


به طور باورنکردنی، یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده از بسته بندی برگ کلم برای آرتریت منتشر شد.

در بخشی از مجله پزشکی بریتانیا به نام “Minerva”، که در آن قطعات کوچک جالبی وجود دارد تدوین شده است، تصویری از زنی منتشر شد که یک برگ کلم را به زانویش چسبانده بود. او گفت که این تنها اقدامی بود که علائم آرتروز او را تسکین داد. شما می توانید عکس را در 0:12 در ویدیوی من ببینید فواید برگ کلم روی زانو برای آرتروز. برخی از پزشکان پاسخ داد با حیرت، و دیگری شگفت زده شد – «از اینکه از یک برگ کلم استفاده شده بود شگفت زده نشد، اما اینکه این کار ارزش خبری تلقی می شد.» آن دکتر فاش کرد که ممکن است کمی مغرض باشد، اما اعتراف کرد که خودش از برگ کلم استفاده می کند.

خواننده دیگری می نویسد: «برگ های تازه شسته شده کلم در طب عامیانه اروپایی به ضماد مرد فقیر معروف است. هیچ چیز جدیدی در مورد این داروی باستانی که برای کمک به کاهش انواع تورم دردناک استفاده می شود وجود ندارد… بنابراین هیچ چیز عجیب یا احمقانه ای در مورد زنی که در تصویر مینروا از آن روی زانوی دردناک خود استفاده کرده است وجود ندارد. من متوجه نشدم که موضوع آنقدر حساس است.

البته، چگونه می توانیم بفهمیم که واقعاً کار می کند؟ ما به یک کارآزمایی تصادفی‌سازی و کنترل‌شده از برگ‌های کلم موضعی برای آرتروز نیاز داریم، و ما دقیقاً به آن رسیدیم.

مطالعه: “اثربخشی بسته بندی برگ کلم در درمان استئوآرتریت علامتی زانو: یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده.” مطالعه حتی چگونه شد تامین مالی شد? یک بنیاد خانواده پا پیش گذاشت و هزینه آن را پرداخت کرد. من آن را دوست دارم. در واقع، این پایه و اساس رئیس جمهور سابق و بانوی اول آلمان بود. از این گذشته، “استئوآرتریت (OA) زانو یکی از شایع ترین بیماری های مزمن در میان افراد مسن است.” بنابراین، چرا اثرات بسته بندی برگ کلم را آزمایش نکنید؟

بیماران مبتلا به آرتروز تایید شده زانو به طور تصادفی به یکی از سه درمان به مدت چهار هفته تقسیم شدند: هر روز یک برگ کلم روی زانوهایشان، یک ژل موضعی درد حاوی یک داروی ضد التهابی یا هیچ یک، فقط “مراقبت معمول”. (به‌عنوان مثال، بهتر است که گروه چهارم از برگ‌های کاهوی یخی استفاده می‌کردند، اما من آنچه را که می‌توانم به دست می‌آورم می‌گیرم.)

در ساعت 2:13 در من ویدئو، من نموداری از شدت درد را در آزمایش 28 روزه نشان می دهم. ژل موضعی خیلی بهتر از انجام هیچ کاری نبود، اما درمان برگ کلم در واقع در کاهش شدت درد موثر بود. به طور کلی، این مطالعه “نشان داد که یک کاربرد 4 هفته ای CLWs [cabbage leaf wraps] موثرتر از UC بود [usual care] با توجه به درد، ناتوانی عملکردی و کیفیت زندگی. با این حال، در تجزیه و تحلیل نهایی نسبت به استفاده 4 هفته ای از داروهای موضعی برتری نداشت. از آنجایی که برگ های کلم “ایمن هستند و ممکن است در طولانی مدت استفاده شوند”، چرا اگر آرتروز زانو دارید آنها را امتحان نکنید؟

اگر شما هم ضرری نداشته باشد خورد برخی نیز، زیرا کلم ممکن است پتانسیل ضد التهابی داخلی نیز داشته باشد. در واقع، اثرات ضد التهابی ممکن است توضیح فواید سلامتی کلم و سایر سبزیجات خانواده چلیپایی و من فقط نیستم صحبت کردن در مورد ضد التهابی قوی اثرات در ظروف پتری، اما در مردم نیز. در یک مطالعه ده روز مصرف کلم بروکلی در افراد سیگاری انجام شد قطع کردن سطح پروتئین واکنشی C 40 درصد! خوب، اما برای آرتریت چطور؟

در شرایط آزمایشگاهی، سولفورافان، ماده شیمیایی جادویی کلم، محافظت می کند غضروف ناشی از تخریب، نشان می دهد که رژیم غذایی سرشار از کلم یا سایر سبزیجات چلیپایی «ممکن است اقدام مفیدی برای پیشگیری یا کند کردن پیشرفت OA، آرتروز باشد. اما، همانطور که در ساعت 3:38 در من می بینید ویدئوحتی اگر سولفورافان بتواند محافظت سلول های غضروفی در یک ظرف پتری، چگونه متوجه شویم که این ترکیب هنگام خوردن آن را وارد مفاصل ما می کند؟ منظورم این است که هیچ کس تا به حال مطالعه ای انجام نداده است که در آن افراد کلم بروکلی بخورند و سپس یک سوزن در مفاصل زانو آنها گیر کرده تا بررسی شود. هیچ کس، که … تا به حال.

و در واقع، سولفورافان بود شناسایی شده در مایع سینوویال 40 بیمار مبتلا به استئوآرتریت پس از مصرف بروکلی و به دنبال آن تغییرات اپی ژنتیکی قابل توجهی در بیان ژن در مفصل. گام بعدی این است که ببینیم آیا واقعاً می تواند بیماری را بهبود بخشد یا خیر.

زانوها اعضای بدن نیستند که کلم روی آنها آزمایش شده است. منتظر ویدیوی من در مورد استفاده از برگ کلم برای ورم پستان باشید!

اقلام کلیدی

  • برگ کلم که در طب عامیانه اروپایی به «ضماد مرد فقیر» معروف است، برای کمک به کاهش تورم دردناک استفاده شده است.
  • یکی از شایع ترین بیماری های مزمن در میان سالمندان، آرتروز زانو است.
  • محققان بیماران مبتلا به استئوآرتریت را به مدت یک ماه به یکی از سه گروه تقسیم کردند: هر روز برگ کلم روی زانوهایشان، ژل موضعی درد حاوی یک ضد التهاب یا چیزی جز «مراقبت معمول». بسته بندی روزانه برگ کلم نسبت به مراقبت های معمول از نظر درد، ناتوانی عملکردی و کیفیت زندگی موثرتر بود، اما در مقایسه با یک ماه استفاده از داروی موضعی موثر نبود.
  • از آنجایی که برگ های کلم “ایمن هستند و ممکن است در طولانی مدت استفاده شوند”، ممکن است ارزش تلاش برای تسکین درد ناشی از آرتروز زانو را داشته باشند.
  • خوردن کلم نیز ممکن است مفید باشد، زیرا سبزیجات چلیپایی دارای اثرات ضد التهابی ثابت شده‌اند. به عنوان مثال، افراد سیگاری تنها پس از ده روز مصرف کلم بروکلی، سطح پروتئین واکنشی C خود را تا 40 درصد کاهش دادند.
  • سولفورافان، یک ماده شیمیایی قوی در چلیپاها، در شرایط آزمایشگاهی نشان داده شده است که از غضروف در برابر تخریب محافظت می کند.
  • هنگامی که در افراد به جای پتری دیش مورد مطالعه قرار گرفت، سولفورافان در واقع در مایع سینوویال بیماران آرتروز پس از مصرف بروکلی شناسایی شد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد درمان های طبیعی برای آرتریت، نگاه کنید به:

آن مواد سولفورافانی که گفتم چیست؟ وارسی:

در سلامتی،

مایکل گرگر، MD

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: