به دنبال گاوهای فریزین برای فروش هستید؟

اگر به دنبال گاوهای شیری برای فروش هستید، ممکن است علاقه خاصی به پیدا کردن گاوهای فریزی برای فروش داشته باشید. این نژاد به نام هلشتاین فریزیان نیز شناخته می شود. کشاورزان به دلایل زیادی جذب این نژاد می شوند، از جمله سهولت زایمان و میزان تولید شیر بالاتر. در مطلب زیر حقایق جالبی در مورد این نژاد گاو آورده ایم.

قابل تشخیص با علائم سیاه و سفید (و گاهی اوقات قرمز و سفید) آنها که به جای ترکیب شدن به وضوح قابل شناسایی هستند. این نژاد گاو از اروپا منشا گرفته و حدود 2000 سال است که وجود داشته است. خط خونی آنها را می توان در هلند جستجو کرد. یک گاو فریزی کاملاً بالغ معمولاً 580 کیلوگرم وزن دارد و حدود 147 سانتی متر است.

آنها برای اولین بار در سال 1884 توسط یک کشاورز به نام جان گریگ وارد کانتربری شدند و چند سال بعد راهی جزیره شمالی شدند.

تولید شیر بالای آنها به این معنی است که این نژاد می تواند در هر دوشش روزانه تا 20 لیتر شیر تولید کند. این معادل 4000 لیتر شیر در هر فصل به دنبال یک رژیم غذایی عمدتاً مبتنی بر علف است. پروتئین و لاکتوز در غلظت های بالایی در شیر آنها یافت می شود. بنابراین مشاهده گله های شیری که عمدتاً از این نژاد تشکیل شده اند رایج است. در نیوزلند، این نژاد 43 درصد از کل گاوهای شیری را تشکیل می دهد. دومین نژاد پرطرفدار در نیوزلند، جرسی است و پس از آن نژادهای مختلط قرار دارند.

اگر تازه وارد دامداری هستید، ممکن است حقایق زیر برایتان جالب باشد:

– صنعت لبنیات با میانگین 11 میلیارد دلار بزرگترین درآمد صادرات نیوزلند است. همچنین یکی از صنایع با رشد سریع در کشور است

– محصولات لبنی ما یک سوم تجارت بین المللی لبنیات را تشکیل می دهند

– برخی از بزرگترین بازارهای صادراتی عبارتند از: ایالات متحده آمریکا، چین و ژاپن

– بزرگترین شرکت تولید شیر در نیوزلند Fonterra است

– پرجمعیت ترین منطقه پرورش لبنیات در نیوزیلند، منطقه Waikato/South Auckland است.

– جزیره شمالی 81 درصد از مزارع تولید شیر کشور را در اختیار دارد

علاوه بر مناطق Waikato/South Auckland، می توانید به راحتی گاوهای فریزی را برای فروش در این مناطق نیز پیدا کنید: Northland، Lower North Island، Canterbury و Southland.

توصیه می شود با یک شرکت دامداری در منطقه ای که می خواهید کشاورزی کنید تماس بگیرید. یک شرکت حرفه ای می تواند شما را با فروشندگان سهام با کیفیت بالا ارتباط دهد. یک شرکت معتبر دارای نمایندگان دامداری خواهد بود که در انواع نژادهای گاو از جمله گاو فریزی آگاه هستند.