بیماری های قلبی عروقی … بیماری بزرگسالان؟


داشتن مشکل در اجرا در اتاق ملاقات یا اتاق خواب؟

آیا داری چرخه قاعدگی نامنظم یا ناباروری نگرانی ها؟

آیا اغلب دست و پای شما سرد است؟

توجه داشته باشید به عنوان اینها ممکن است علائم بیماری قلبی عروقی زودرس (CVD) باشند

بسیاری از افراد در مورد افرادی که دچار حمله قلبی ، سکته مغزی ، فشار خون بالا یا مشکلات کلسترول شده اند به CVD فکر می کنند. و در حالی که اینها بیماریهای اصلی سیستم قلبی عروقی هستند ، مهم است که درک خود را گسترش دهید ، زیرا ممکن است در معرض خطر باشید و باید زودتر مداخله کنید.

به عنوان مثال ، اگر تشخیص داده شده اید نعوظ اختلال عملکرد بیماری عروقی در آلت تناسلی شما. این در واقع یک علامت اولیه است که نشان می دهد احتمالاً با عروق خونی در سایر اندام های بدن مشکل دارید. مشکلات حافظه همچنین می تواند نشانه ای از بیماری عروق مغزی باشد. آلزایمر در واقع دیابت نوع 3 محسوب می شود.

برای خانم ها، چرخه قاعدگی نامنظم ممکن است در نتیجه شرایطی به نام سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) که می تواند به ناباروری کمک کند. پاتوفیزیولوژی PCOS مقاومت به انسولین است که یک عامل خطر اصلی برای CVD است.

بدن شما براق است و سعی می کند سرنخ هایی را به شما نشان دهد که در سیستم عروقی شما در حال رخ دادن است. این شما هستید که باید به این علائم اولیه توجه کنید تا در نهایت از بیماری جدی جلوگیری کنید.

جلوگیری

خبر خوب این است که اکثر CVD ها از نظر ژنتیکی تعیین نمی شوند. بنابراین ، اگر مادر یا پدر شما دارای کلسترول بالا و دیابت هستند ، محکوم نیستید. اینکه آیا شما CVD ایجاد می کنید تا حد زیادی توسط شیوه زندگی شما تعیین می شود.

  • دیروز چند سبزی رنگی خوردید؟
  • آیا رژیم غذایی شما شامل برخی از چربی های سالم بود؟
  • آیا اخیراً در معرض نور خورشید و فعالیت در فضای باز قرار گرفته اید؟
  • آیا هر روز مدفوع می کنید و به ته دستشویی فرو می روید؟
  • آخرین باری که گریه کردید کی بود؟
  • چند ساعت به طور مرتب می خوابید؟
  • بدن شما فاقد چه ویتامین هایی است و چرا؟

آزمایش و درمان بیماری قلبی عروقی

مقابله با بیماری های قلبی عروقی بسیار فراتر از مصرف قرص فشار خون و کلسترول استاتین است. بله ، ممکن است لازم باشد در حین مقابله با علل یا عوامل اصلی بیماری خود ، موقتاً به آنها مراجعه کنید. اما اگر 50 درصد از بیمارانی که دچار حمله قلبی می شوند کلسترول طبیعی داشته باشند ، به نظر می رسد این قرص ها کافی نیستند.

اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که خودتان را بشناسید “سلامتی واقعی” وضعیتبه متأسفانه ، بسیاری از آزمایشگاه های “عادی” در نظر گرفته نمی شوند سطوح بهینه و ممکن است مطابق نظر پزشک سالم تر از آنچه هستید ، مطب پزشک خود را ترک کنید. دلیل این امر این است که شما یک آزمایش آزمایشگاهی کامل در عمق کافی برای بیان این مطلب دریافت نکرده اید.

مال شما سلامتی واقعی به سوالات چالش برانگیزتر پاسخ می دهد مانند …

CVD_Pg2_graphic

غواصی عمیق به معنی انجام آزمایش پیشرفته – خارج از پنل های اصلی شما است.

شرایطی که باید ارزیابی شود

طب سنتی

طب کاربردی

چربی خون بالا

کلسترول ، HDL ، LDL ، TG

کلسترول ، HDL ، LDL ، TG ، LDL کوچک ، ذرات LDL ، Apo (B) ، CRP ، ESR ، Lp (a) ، هموسیستئین ، منیزیم

وضعیت قند خون

گلوکز (سرم)

گلوکز (سرم) ، HbAic ، انسولین ناشتا ، پپتید C (در صورت نشان دادن)

فشار خون

نوار قلب

نوار قلب ، استرس ECHO ، نتیجه کلسیم کرونر

این سوپ الفبای آزمایشی تصویر دقیق تری از سلامت شما و نحوه عملکرد سیستم های بیولوژیکی شما برای ایجاد یک برنامه درمانی شخصی سازی شده متناسب با فیزیولوژی شما را در اختیار تمرین کنندگان قرار می دهد.

با این حال ، آزمایش فراتر از این آزمایشگاه ها است. عوامل زیادی در افزایش خطر ابتلا به CVD نقش دارند. به عنوان مثال ، فشار خون بالا می تواند با کمبود ویتامین ها و سموم مرتبط باشد – مانند فلزات سنگین موجود در آمالگام های دندان. جایگزینی این ویتامین ها و حفظ مسیرهای سم زدایی بدن شما ممکن است تنها چیزی باشد که برای کاهش قرائت و جلوگیری از نیاز به شروع دارو لازم است.

بیشتر بیماریهای مزمن ناشی از زمینه ای است التهاب که در آزمایشات پیشرفته آزمایشگاهی قابل ارزیابی است. اما التهاب دقیقاً چیست و از کجا ناشی می شود؟

التهاب

انتخاب رژیم غذایی نامناسب

استرس و کورتیزول بالا

نداشتن خواب با کیفیت

روده ها و سایر عفونت های مزمن

بیماری های خود ایمنی

کمبود ویتامین ها و مواد مغذی

عدم تعادل هورمونی

سموم

اکثر این عوامل را می توان با رژیم غذایی و شیوه زندگی مدیریت کرد تا نیاز به مداخلات دارویی به حداقل برسد. گام بعدی در درمان این است که تعیین کنید چه عواملی (1) به CVD شما کمک می کند یا (2) شانس ابتلا به این بیماری را در آینده افزایش می دهید.

رویکرد کاربردی دارو چگونه متفاوت است؟

دلیل اصلی. ما در تلاش هستیم تا علت (های) اصلی بیماری شما را تعیین کنیم ، نه اینکه فقط علائم را با دارو درمان کنیم. بسیاری از مداخلات را می توان با رژیم غذایی و شیوه زندگی حل کرد. این ممکن است شامل استفاده از برنامه های رژیم غذایی ضد التهابی یا رژیم حذف موقت برای از بین بردن محرک های شناخته شده باشد. شما می توانید از برنامه های ناشتا به صورت محدود / دوره ای که توسط مربیان سلامتی ما ارائه می شود استفاده کنید. برنامه هایی برای کاهش استرس و بهبود مداخلات بهداشت خواب نیز برای کاهش التهاب مورد نیاز است.

خاتمه تجویز. هدف ما این است که نیاز شما به داروسازی را کاهش داده و در نهایت آن را از بین ببریم. با این حال ، آنها می توانند به صورت موقت عمل کنند پل در حالی که برای مقابله با آسیب شناسی زمینه ای بیماری خود کار می کنید. متأسفانه ، برخی از بیماران ممکن است نیاز به استفاده از دارو داشته باشند. در این مورد ما با متخصص قلب و پزشک مراقبت های اولیه شما کار می کنیم تا دوز شما را تا حد ممکن پایین نگه داریم. به عنوان مثال ، بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر شدید ممکن است به درمان طولانی مدت با استاتین نیاز داشته باشند. متأسفانه ، به دلیل عوارض جانبی احتمالی ، این بیماران باید از نظر کمبودهای خاص ویتامین ، کاهش شناختی ، درد مفاصل و ماهیچه ها و دیابت تحت نظر باشند.

مدیریت بسیاری از عوارض جانبی مرتبط با دارو بخش مهمی دیگر از برنامه درمانی شما است. در طب رایج ، داروهای بیشتری برای درمان علائم جدید که در واقع نتیجه داروهای تجویز شده اولیه هستند ، تجویز می شود.

داروی جامع بیمار. سیستم قلبی عروقی شما از مغز یا دستگاه گوارش جدا نیست. مهم است که به سلامت خود به عنوان یک سیستم کامل و یکپارچه فکر کنید. اگرچه تمرکز بر بیماری های قلبی عروقی است ، ممکن است کار شما یک عفونت گوارشی یا یک بیماری خود ایمنی را نشان دهد که برای کاهش التهاب و خطر بیماری های قلبی عروقی باید مورد توجه قرار گیرد.

CVD_Page_4

نتیجه

بیماریهای قلبی عروقی بیماریهای سالمندان نیستند. همه بزرگسالان باید به علائم و نشانه های اولیه توجه کنند و در مورد منظور آنها با پزشک خود مشورت کنند. علاوه بر این ، کار با پزشک متخصص عملکرد به شما این امکان را می دهد که ارزیابی جامعی از وضعیت فعلی خود را انجام دهید. و اگرچه بیماریهای قلبی عروقی نتیجه فرآیندهای بیولوژیکی پیچیده هستند ، اما بیشتر درمان حول مداخلات طبیعی ، رژیم غذایی و شیوه زندگی انجام می شود ، که به بهترین وجه توسط یک تیم چندرشته ای یکپارچه برای بهینه سازی سلامتی ، تندرستی و نشاط ارائه می شود.

قرار ملاقات با پزشکی کاربردی را تعیین کنید

دکتر Tapscott_functional_med_doctor DCدکتر دنیا تاپسکات ، دکتر دارای مجوز پزشکی داخلی است و درمان شخصی با رویکرد پزشکی کاربردی را ارائه می دهد تا به علت اصلی مشکلات برسد و سفر به سلامتی را آغاز کند. زمینه های مورد علاقه وی عبارتند از: پزشکی کاربردی ، مراقبت اولیه جامع برای بزرگسالان ، ناباروری ، داروی چاقی و کاهش وزن ، بیماری های قلبی عروقی ، پیشگیری از دیابت و سندرم متابولیک ، مدیریت بیماری های مزمن ، مراقبت قبل و بعد از جراحی چاقی و رژیم غذایی و مراقبت از شیوه زندگی.

مطالبی بیشتر از این نویسنده

سلامتی واقعی به چه معناست؟

4 آزمایش آزمایشگاهی برای ارزیابی خطرات قلبی عروقی واقعی شما

سلامت سیستم ایمنی بدن خود را برای مقابله با ویروس ها افزایش دهید

چرا کاهش وزن اینقدر سخت است؟دیدگاهتان را بنویسید