ترکیب موجود در آووکادو به درمان سرطان خون کمک می کند – دکتر رویا خادمیان


co144 1 - ترکیب موجود در آووکادو به درمان سرطان خون کمک می کند

ترکیب موجود در آووکادو به درمان سرطان خون کمک می کند

نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که ترکیب موجود در آووکادو ممکن است راهی برای درمان بهتر سرطان خون (سرطان خون) باشد.

دکتر Paul Spagnolo، سرپرست تیم تحقیقاتی از دانشگاه Guelph، کانادا، می گوید: این ترکیب آنزیمی را که دانشمندان برای اولین بار به عنوان عامل اصلی در رشد سلول های سرطانی شناسایی کرده اند، مورد هدف قرار می دهد.

به گزارش ساینس دیلی، در این تحقیق لوسمی حاد میلوئیدی (AML) که کشنده ترین نوع سرطان خون است مورد بررسی قرار گرفته است. بیشتر موارد در افراد بالای 65 سال رخ می دهد و کمتر از 10 درصد بیماران پنج سال پس از تشخیص زنده می مانند.

به گفته Spagnolo، “سلول های لوسمی دارای مقادیر بیشتری از آنزیمی به نام VLCAD هستند که در متابولیسم آنها نقش دارد.”

وی با بیان اینکه این ترکیب کاندیدای درمان دارویی است، گفت: سلول برای زنده ماندن به آن مسیر وابسته است. این اولین بار است که VLCAD به عنوان یک هدف در هر نوع سرطان شناسایی شده است.

در این مطالعه، تیم تحقیقاتی ترکیبات تغذیه‌ای متعددی را غربال کردند و به دنبال هر ماده‌ای بودند که بتواند آنزیم را مهار کند. بهترین ترکیب از آووکادو به دست آمد.

VLCAD می تواند نشانگر خوبی برای شناسایی بیماران مناسب برای این نوع درمان باشد. همچنین می‌تواند نشانگری برای اندازه‌گیری فعالیت دارو باشد که مبنایی برای استفاده نهایی از این مولکول در آزمایش‌های بالینی انسانی فراهم می‌کند.

در حال حاضر، حدود نیمی از بیماران بالای 65 سال مبتلا به AML مراقبت های تسکینی دریافت می کنند. برخی دیگر تحت شیمی درمانی قرار می گیرند، اما درمان های دارویی سمی هستند و می توانند بیماران را بکشند.

محققان در تلاشند داروهایی با سمیت کمتر پیدا کنند که بتوان در این گروه از بیماران استفاده کرد.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

یک برنامه غذایی دریافت کنید