تعویض لباس سالمندان – اول سلامت


مراقبت از سالمندان و سالمندان کار ساده ای نیست و باید با دقت زیادی انجام شود. اگر پرستار یا مراقب سالمندان هستید. در این صورت کارهایی مانند تعویض لباس سالمندان بر عهده شما عزیزان می باشد. مثلاً باید در زمان های معین لباس آنها را عوض کنید و یکسری نکات را رعایت کنید. این امر به ویژه زمانی که افراد مسن مبتلا به بیماری هایی مانند آلزایمر هستند بسیار مهم است، بنابراین در برخی موارد ممکن است از پوشیدن لباس خودداری کنند.

بنابراین یک پرستار خانگی باید در این زمینه آموزش های لازم را ببیند. یا ممکن است بی اختیاری ادرار داشته باشند و نیاز به تعویض لباس داشته باشند. در واقع مراقبت از افراد مسن که نیاز به پوشه دارند بسیار سخت تر از مراقبت از سالمندان است. اگر قصد ورود به این شغل را دارید و دوست دارید اطلاعاتی در این زمینه به خصوص تعویض لباس سالمندان دارید. در این مقاله تا انتها با ما همراه باشید. زیرا اولین سلامت موضوع مقاله امروز به یکی از خدمات پرستاری یعنی تعویض لباس سالمندان اختصاص دارد.

نحوه تعویض لباس پوشیدن سالمندان کمک کردند

لیست عناوین:

اولین چیزی که هنگام تعویض لباس باید به آن توجه کنید این است که مکانی مناسب و راحت برای تعویض لباس سالمندان فراهم کنید. نکته بعدی این است که با آرامش و حوصله این کار را انجام دهید و با بیمار محترمانه رفتار کنید و از هرگونه عصبانیت دوری کنید. سپس برای او توضیح دهید که قصد انجام چه کاری را دارید. این امر به ویژه برای افراد مسن مبتلا به آلزایمر بسیار مهم است. چون همه چیز را فراموش می کنند و وقتی قدم به قدم مراحل را برای او توضیح دهید با شما کار خواهند کرد. از هل دادن و همچنین هل دادن خودداری کنید.

اگر سالمندان بیماری هایی مانند پوکی استخوان و پوکی استخوان داشته باشند و هر حرکتی حتی کوچکترین حرکتی باعث شکستگی و از دست دادن پاها یا دست هایشان شود. در این صورت تمام تلاش خود را بکنید که کوچکترین آسیبی به او وارد نشود. همچنین از لباس هایی که در جلو باز و گشاد هستند استفاده کنید. در یک کلام در انتخاب لباس بسیار دقت کنید و لباس مناسب بخرید.

چگونه به لباس پوشیدن سالمندان کمک کنیم - وب سایت سلامت اول

چگونه از افتادن سالمندان هنگام تعویض لباس جلوگیری کنیم؟

در وهله اول بهتر است سوابق پزشکی سالمندان را مطالعه کنید، سپس متوجه می شوید که چگونه برنامه او را تنظیم کنید. در مورد افراد مسن مبتلا به افت فشار خون قبل از انجام هر کاری فشار خون آنها را اندازه گیری کنید. در مرحله بعد به نحوه راه رفتن بیمار توجه کنید و تعادل او را بررسی کنید. هنگام پوشیدن کفش کتانی دقت کنید که هر دو پا روی زمین باشد، پس بهتر است از صندلی استفاده کنید. اگر برای کفپوش از سرامیک یا کاشی استفاده می کنید، مراقب باشید که سر نخورد. بهتر است یک کفش راحت در کنار تخت او قرار دهید.

چگونه برای سالمندان مبتلا به آلزایمر لباس عوض کنیم؟

  • به سالمندان مبتلا به آلزایمر احساس استقلال بدهید، اما بهتر است انتخاب های آنها را محدود کنید.
  • به کشو و کمد لباس او برچسب بزنید تا در صورت نیاز بتواند لباس هایش را پیدا کند.
  • در مرحله بعد باید دمای اتاق را حفظ کنید تا سالمندان احساس سرما یا گرما نکنند و احساس به هم ریختگی نکنند.
  • اگر برای تعویض لباس به وسایلی مانند صندلی و سایر وسایل نیاز دارید، قبل از شروع کار این وسایل را آماده کنید.
  • تعویض لباس افراد مسن و بیماران آلزایمر زمان بیشتری می برد و ممکن است رفتار کودکانه و بی قراری داشته باشند که در این صورت باید صبور باشید.

چگونه برای سالمندان مبتلا به آلزایمر لباس عوض کنیم؟

کلام پایانی

در این مطلب از سلامت اول سعی کردیم در مورد تعویض لباس سالمندان برای شما همراهان عزیز توضیح دهیم. امیدواریم این مطلب که مربوط به نکاتی در مورد لباس پوشیدن سالمندان بود برای شما عزیزان مفید بوده باشد.