تغذیه سلول های بنیادی بزرگسالان – نه تنها یک ناله امید، بلکه یک انقلاب واقعی را فراهم می کند

تقریباً در سن 35 سالگی، بدن با سرعت بیشتری شروع به تجزیه می کند. یکی از دلایل این کاهش سلامتی، کاهش انتشار سلول های بنیادی بالغ در جریان خون است، منبعی که به راحتی در مغز استخوان خود شما موجود است.

سلول های بنیادی جوهر اصلی زندگی هستند. هنگامی که یک اسپرم با تخمک متحد می شود، اولین سلول ایجاد شده یک سلول بنیادی است. سلول های بنیادی که به عنوان “سلول های اصلی” نیز شناخته می شوند، توانایی تمایز به سایر انواع بافت سلولی را دارند. این توانایی به سلول‌های بنیادی اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز بدن به انواع مختلفی از سلول‌ها تبدیل شوند و بنابراین، عملکرد بهینه اندام و بافت را پشتیبانی کنند. آیا قلب شما نیاز به ترمیم، پوست، چشم، کبد، معده، مغز دارد؟ سلول های بنیادی این توانایی را دارند که به عنوان یک سیستم ترمیم کننده عمل کنند، تا زمانی که ارگانیسم زنده است، عملکردهای سالم را بازسازی و بازیابی کنند و سلول های دیگر را دوباره پر کنند. در ابتدا، اعتقاد بر این بود که تنها سلول های بنیادی جنینی توانایی تبدیل شدن به هر نوع سلولی در بدن انسان را دارند که به عنوان “قابلیت های پرتوان” شناخته می شود. با این حال، اخیراً کشف شده است که سلول های بنیادی بالغ ممکن است همان پتانسیل دستیابی گسترده را داشته باشند.

ردیابی یک سلول بنیادی بالغ

کشف یک پروتئین سبز فلورسنت یافت شده در ماهی ژله ای در اعماق اقیانوس بود که برای اولین بار دانشمندان را قادر ساخت تا فرضیه خود را مبنی بر اینکه سلول های بنیادی بالغ ممکن است همان توانایی های پرتوانی مانند سلول های بنیادی جنینی داشته باشند را توسعه دهند. با جداسازی DNA پروتئین فلورسنت و سپس تزریق همان کد ژنتیکی به سلول‌های بنیادی بالغ در یک محیط آزمایشگاهی، آن‌ها می‌توانند تمایلات قاچاق خود را با دیدن قسمت‌هایی از بدن که با رنگ‌های فلورسنت روشن شده است، دنبال کنند.

در یکی از این مطالعات، سلول‌های بنیادی مغز استخوان بسیار خالص‌شده برای تولید این پروتئین فلورسنت اصلاح ژنتیکی شدند. سلول‌های بنیادی موش‌ها سپس از طریق تابش از بین رفتند و سلول‌های بنیادی اصلاح‌شده ژنتیکی به مغز استخوان آن‌ها پیوند زده شدند و تنها سلول‌های بنیادی فلورسنت مغز استخوان به عنوان تنها منبع سلول‌های بنیادی موجود باقی ماندند. ایست قلبی متعاقباً در موش ها با انسداد عروق کرونر ایجاد شد. در کمتر از دو هفته، سلول‌های بنیادی فلورسنت پیوند شده از طریق جریان خون به عضله قلب رفتند و به عضله قلب و سلول‌های اندوتلیال تمایز یافتند که به شکل‌گیری بافت عملکردی قلب و همچنین رگ‌های خونی جدید کمک کردند.

مطالعات بیشتر نشان داد که سلول های بنیادی بالغ می توانند از سد خونی مغزی عبور کرده و سپس به سلول های مغزی تمایز پیدا کنند. نویسندگان این مطالعه نوشتند: «نتایج ما به وضوح نشان می‌دهد که سلول‌های بنیادی بالغ از مغز استخوان می‌توانند به مغز بالغ دسترسی پیدا کنند و ویژگی‌های نورون‌های سیستم عصبی مرکزی را به خود بگیرند.»

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط تیم های علمی مختلف، دکتر Gitte Jensen اخیرا نظریه سلول های بنیادی درمان، بازسازی و ترمیم را ارائه کرده است. این نظریه پیشرفت نشان می‌دهد که سلول‌های بنیادی مغز استخوان از مغز استخوان مهاجرت کرده و در سراسر بدن حرکت می‌کنند و برای بهبود و بازسازی اندام‌های آسیب‌دیده در طول کل زندگی فرد فراهم می‌کنند.

از طریق این مطالعات، ما دیدگاه قابل‌توجهی در مورد مکانیسم‌های درمانی طبیعی که توسط بدن انسان برای بازسازی و ترمیم سلولی استفاده می‌شود، به دست آورده‌ایم که توسط سلول‌های بنیادی بالغ که قبلاً به وفور در مغز استخوان وجود دارد، تولید می‌شوند. این مفهوم باعث شد تا شرکت StemTech محصولی تولید کند که می تواند توانایی طبیعی بدن در آزادسازی سلول های بنیادی بالغ از مغز استخوان را افزایش دهد.

مقدمه ای بر تغذیه سلول های بنیادی

مؤسسه ملی بهداشت 74 بیماری قابل درمان را با استفاده از ASCs در درمان فهرست می‌کند – یک روش تهاجمی و پرهزینه برای برداشتن سلول‌های بنیادی از مغز استخوان فرد (یا مغز استخوان اهداکننده) و تزریق مجدد همان سلول‌ها به ناحیه تحت درمان. به عنوان مثال، گاهی اوقات این روش قبل از اینکه یک بیمار سرطانی تحت پرتو قرار گیرد، انجام می شود. سلول‌های بنیادی سالم از مغز استخوان برداشته و ذخیره می‌شوند تا پس از تابش اشعه در ناحیه‌ای از بدن که نیاز به ترمیم دارد، دوباره وارد شوند. این یک روش پیچیده و پرهزینه است که برای افراد عادی قابل دسترسی نیست. با این حال، اکنون راهی وجود دارد که هر فرد، صرف نظر از وضعیت سلامتی خود، می تواند به مزایای افزایش توانایی ذاتی بدن خود برای ترمیم هر اندام و بافت با استفاده از تغذیه سلول های بنیادی دسترسی داشته باشد.

StemEnhance اولین محصول در نوع خود است که دسته ای از محصولات تغذیه ای را ایجاد می کند که به عنوان “تقویت کننده سلول های بنیادی” شناخته می شوند. روش StemEnhance برای افزایش “قاچاق سلول های بنیادی” توسط حق اختراع ایالات متحده #6814961 که به StemTech HealthSciences Inc. در دریاچه Klamath، اورگان، ایالات متحده آمریکا اعطا شده است محافظت می شود و ثبت اختراع دوم در انتظار است.

دکتر کریستین دراپو در دو دهه گذشته در تحقیقات بر روی سیانوفتا آفانیزومنون فلوس آکوئه (AFA)، ماده مغذی کلیدی در StemEnhance که مسئول آزادسازی و مهاجرت میلیون‌ها سلول بنیادی بالغ است، پیشگام بوده است. AFA یک گونه آب شیرین و خوراکی از جلبک سبز آبی است که به عنوان یکی از قدیمی ترین و مغذی ترین مواد غذایی روی کره زمین شناخته می شود. این ارگانیسم ساده، تغذیه کامل در ابتدایی ترین شکل آن است که “آسمان های سازنده سلامت” را فراهم می کند. StemEnhance نه تنها باعث آزادسازی سریع سلول های بنیادی از مغز استخوان می شود، بلکه توانایی آنها را برای رسیدن به بافت های آسیب دیده ای که بیشتر به آنها نیاز دارند، با کامل کردن مکانیسم خانه خود افزایش می دهد. اگرچه AFA در بسیاری از مناطق دیگر جهان رشد می‌کند، زیست توده‌ای که در دریاچه کالامات انباشته می‌شود هم از نظر فراوانی و هم خلوص منحصربه‌فرد است و این محل برداشت برای عرضه تازه AFA توسط StemTech است.

مکمل های سلامت سنتی سلول های موجود را تغذیه می کنند، آنها سلول های جدیدی ایجاد نمی کنند. هنگامی که دو کپسول StemEnhance را مصرف می کنید، مواد تشکیل دهنده به آزادسازی میلیون ها سلول بنیادی از مغز استخوان به جریان خون کمک می کنند. بر اساس مجله پزشکی نیوانگلند، تعداد سلول های بنیادی در گردش خون یکی از بهترین شاخص های سلامتی است.

StemEnhance ترکیبی از دو ترکیب است که از AFA استخراج می شود. این ترکیبات با استفاده از یک فرآیند اختصاصی استخراج می شوند که از مواد شیمیایی یا عوامل خشن استفاده نمی کند. یکی از این ترکیبات، که حاوی لیگاند ال-سلکتین است، گیرنده‌های سلول‌های بنیادی را که آنها را در مغز استخوان نگه می‌دارند، مسدود می‌کند، بنابراین به آنها اجازه گردش می‌دهد. ترکیب دوم که Migratose نام دارد، غنی از پلی ساکارید است و ممکن است از مهاجرت سلول‌های بنیادی به خارج از خون و به بافت‌ها و اندام‌هایی که بیشتر مورد نیاز هستند کمک کند. این نتایج در یک مطالعه سه سو کور، تصادفی و کنترل شده با دارونما که توسط دکتر کریستین دراپو انجام شد، نشان داده شد. نتایج کاملا چشمگیر بود. داوطلبان قبل از ایجاد سطوح پایه به مدت یک ساعت استراحت کردند. پس از اولین نمونه های خون، به داوطلبان داروهای تقویت کننده ساقه یا دارونما داده شد.

سپس در 30، 60 و 120 دقیقه پس از مصرف مواد مصرفی، نمونه خون گرفته شد. تعداد سلول‌های بنیادی در گردش با آنالیز نمونه‌های خون با استفاده از طبقه‌بندی سلولی فعال شده با فلورسانس تعیین شد. مصرف تقویت کننده های بنیادی منجر به افزایش تعداد سلول های بنیادی در گردش شد، در حالی که مصرف دارونما هیچ اثر آماری قابل توجهی نداشت. طی 60 دقیقه پس از مصرف، افزایش 25 تا 30 درصدی در سلول های بنیادی بالغ اندازه گیری شد. این به معنای تقریباً 3.5 میلیون سلول بنیادی در گردش اضافی است. این مطالعه تایید کرد که StemEnhance به طور موثری از آزادسازی سلول های بنیادی از مغز استخوان حمایت می کند. از طریق یک فرآیند طبیعی، آن سلول‌های بنیادی سپس در جریان خون به مناطقی از بدن می‌روند که بیشتر مورد نیاز هستند.

مهاجرت سلول های بنیادی بزرگسالان به مکان های آسیب دیده

اخیراً تحقیقات گسترده ای توسط بیمارستان رویال ویکتوریا در مونترال کانادا به سرپرستی دکتر Gitte S. Jensen بر روی تأثیر AFA بر سیستم ایمنی و غدد درون ریز و همچنین فیزیولوژی عمومی خون انجام شده است. نتایج قابل توجه بود. مشخص شد که مصرف AFA تأثیر عمیق و منحصر به فردی بر سلول های کشنده طبیعی دارد. نتایج تحت عنوان “اثرات جلبک سبز آبی Aphanizomenon flos-aquae بر سلول های کشنده طبیعی انسان”، فصل 3.1 از سری کتابخانه IBC، جلد 1911، “Phytoceuticals: بررسی فواید سلامتی و خواص دارویی آنتی اکسیدان های طبیعی و خواص دارویی” منتشر شد. مواد شیمیایی گیاهی.” در عرض دو ساعت پس از خوردن 1.5 گرم AFA، به طور متوسط ​​40 درصد از سلول های کشنده طبیعی خون (یک میلیارد) جریان خون را ترک کردند و به بافت ها مهاجرت کردند. آنها همچنین کشف کردند که در برخی موارد سلول های کشنده طبیعی باقی مانده در جریان خون دو تا سه برابر مولکول های چسبنده قبل از مصرف AFA داشتند. پس از چند ساعت، سلول های کشنده طبیعی به جریان خون بازگشتند.

تغذیه سلول های بنیادی چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟

StemEnhance محصولی مبتنی بر شواهد حکایتی نیست (اگرچه داستان های قابل توجه به سرعت در حال جمع شدن هستند) بلکه مجموعه ای از شواهد جمع آوری شده است. هر کس متفاوت است، بنابراین داستان ها کاملاً دراماتیک و متنوع هستند. بدن همانند این سلول های اصلی می داند به چه چیزی نیاز دارد. افرادی که به دلیل درد مفاصل در رفت و آمد مشکل دارند، با ترمیم غضروف، توانایی راه رفتن خود را دوباره به دست می آورند. بیماران مبتلا به ام اس و پارکینسون متوجه می شوند که آسیب انباشته در حال ترمیم است و علائم کاهش یافته یا ناپدید می شوند. این به بهبود بینایی برخی افراد کمک می کند زیرا سلول های بنیادی بالغ در سلامت چشم نقش دارند. یک زن که قبلاً به میگرن مکرر مبتلا بود، از زمان شروع StemEnhance تا به حال حتی یک مورد هم نداشته است. می تواند ماهیچه قلب، کبد، دستگاه گوارش و قطعا پوست را ترمیم کند. StemEnhance از عملکرد مغز، بهبود وضوح، تمرکز و خلق و خوی پشتیبانی می کند. نتایج می تواند کاملاً خارق العاده باشد.

هنگامی که StemEnhance به عنوان مکمل روزانه در طول زمان استفاده می شود، تحریک میلیاردها سلول بنیادی اضافی در جریان خون می تواند یکی از ایمن ترین و کارآمدترین روش ها برای حفظ سلامت مطلوب باشد که علم تاکنون کشف کرده است.