تله مگس آهو خانگی | اقتصاددان خانه سالم


فهرست مطالب[Hide][Show]

نحوه ساخت تله مگس آهو خانگی با چند ماده ساده و ارزان برای پیشگیری آسان و غیرسمی از نیش دردناک و خونخوار آنها.

تله مگس گوزن خانگی روی میله ای با زمینه طبیعی

ساختن تله مگس گوزن اغلب در هوای گرم یک ضرورت است. کاملاً متفاوت از یک تله مگس خانگی یا دافع مگس خانگی DIY، پاکسازی موفقیت آمیز یک منطقه از مگس گوزن چیزی بیش از یک پوشش چسبنده روی یک شی با رنگ جذاب نیست.

مگس گوزن چیست؟

مگس آهو حشره ای از خانواده مگس اسبی Tabanidae است.

تقریباً 4300 گونه در جهان وجود دارد. سیصد مورد از اینها در آمریکای شمالی هستند و حداقل دو مورد آن معمولاً توسط مردم شناخته می شود: مگس اسب و مگس آهو (که گاهی اوقات مگس زرد یا کاج نامیده می شود).

این حشرات خون را می مکند و آفات مزاحم اولیه مردم، دام ها و حیات وحش هستند.

گزش دردناک و خارش دار

گزش مگس آهو به عنوان خونخواران می تواند بسیار دردناک باشد و اغلب جوش های بزرگ و خارش آور ایجاد می کند که یک هفته یا حتی بیشتر طول می کشد.

وقتی گاز می گیرم از این پماد ژل سیر برای تسکین سریع استفاده می کنم.

سایر درمان های طبیعی نیش حشرات برای مگس گوزن شامل روغن درخت چای و ACV خام است که با یک پد پنبه ای استفاده می شود.

اگر دوست دارید خودتان چیزهایی درست کنید، این دستور مرهم گیاهی خانگی نیز بسیار خوب عمل می کند.

واکنش های آلرژیک

برخی افراد نسبت به نیش مگس گوزن واکنش های آلرژیک نشان می دهند.

سپس اغلب می توانند متورم شوند و مستعد عفونت باشند. در این صورت ممکن است مراجعه به پزشک ضروری باشد.

خطر بیماری

گونه های مختلف مگس گوزن در زمان های مختلف در طول سال رخ می دهند و اغلب در جمعیت های بالایی در مناطق مسکونی یافت می شوند.

هنگامی که این حیاط خلوت یا محل ماهیگیری مورد علاقه است، مگس گوزن می تواند به یک مشکل سلامتی واقعی برای مردم و حیوانات خانگی تبدیل شود.

این به این دلیل است که مگس گوزن، مانند هر حشره خونخوار، می تواند بیماری هایی مانند لایم را گسترش دهد، اگرچه تحقیقات در مورد میزان خطر واقعی آن متفاوت است. (1)

چگونه تله مگس گوزن درست کنیم

اگر نیش های دردناکی که ممکن است باعث بیماری شود باعث شده است که بخواهید این موجودات را از فضاهای بیرونی خود دور کنید، خوشحال خواهید شد که بدانید ساختن تله مگس آهو برای خودتان بسیار آسان و بسیار کم هزینه است.

در چهار مرحله آسان می توانید در کمتر از 5 دقیقه یک تله ساده اما بسیار موثر برای مگس گوزن بسازید!

  • یک سوراخ در بالای یک فنجان نوشیدنی پلاستیکی آبی بزرگ ایجاد کنید. به گفته محققان دانشگاه فلوریدا، رنگ آبی بهترین آنها را جذب می کند. توجه داشته باشید که قرمز و مشکی نیز به میزان کمتری کار می کنند. (2)
  • یک سوراخ کوچک 1 اینچی در بالای فنجان ایجاد کنید.
  • یک چوب یا میله از نوعی که حدود 4 اینچ طول دارد را از سوراخ فنجان فشار دهید.
  • این پوشش چسبنده را در سراسر بیرون فنجان رنگ کنید. اگر مقداری از آن را روی دستان خود قرار دهید، یک پاک کننده همه منظوره روغن پرتقال غیر سمی که حاوی D-limonene (یکی از اجزای پوست مرکبات) است به راحتی آن را پاک می کند.

شما آماده رفتن هستید!

نحوه استفاده

مگس های آهو جذب حرکات آهسته می شوند و شکارچیان “کمین” هستند.

به نظر می رسد آنها نیز جذب صدای آب جاری شده اند. به عنوان مثال، زمانی که باغچه ام را آبیاری می کنم، بیشترین مشکل را دارم!

از این رو، موثرترین راه برای پاک کردن دارایی خود از این حشرات مزاحم این است که به آرامی در اطراف حیاط خود قدم بزنید و تله را نزدیک شاخ و برگ جایی که آنها پنهان شده اند نگه دارید.

همچنین می توانید تله را به ماشین چمن زنی، تراکتور یا ماشین وصل کنید. به آرامی در اطراف ملک خود رانندگی کنید تا مناطق بزرگتر را پوشش دهید.

سحر یا غروب بهترین زمان های روز هستند. با این حال، هر زمان در طول صبح یا اواخر بعد از ظهر نیز حداقل در گردنه من از جنگل اینجا در فلوریدا مرکزی کار می کند.

میله باید تقریباً 5-6 فوت از زمین فاصله داشته باشد … تقریباً به اندازه سر شما.

تماشا کنید که تله مانند جادو عمل می کند، همانطور که “برای مگس گوزن ترول می کنید”.

توجه داشته باشید که این تله همچنین در صورتی کار می کند که به سادگی چند قطب را به صورت استراتژیک در اطراف ملک خود رها کنید. اگرچه این تله کاملاً مؤثر نیست، اما همچنان در حالی که ثابت است برای گرفتن مگس های زیادی کار می کند!

من در حال حاضر یک میله را در فاصله 30 فوتی یک ایوان نگه می دارم و به طرز شگفت انگیزی کار می کند تا مگس های آهو هنگام نشستن بیرون به من حمله نکنند. من فنجان را هر زمان که بیشتر مگس پوشانده است تعویض می کنم. در منطقه من، حدود یک بار در هفته است.

تله آهو فنجانی چسبنده آبی در پس زمینه درخت قطب سفید

ارجاع

(1) تله مگس گوزن “ترولینگ” (مرکز تحقیقات و آموزش دانشگاه فلوریدا)

(2) آیا بیماری لایم توسط پشه، مگس اسب و مگس آهو به انسان منتقل می شود؟