جراحی بینی طبیعی


جراحی بینی طبیعی در میان جراحی های زیبایی، تقاضا برای جراحی بینی همیشه در راس است. افرادی که این جراحی را انجام می دهند، انتظارات متفاوتی از نتیجه جراحی دارند. برخی از افراد به بینی های عروسکی و فانتزی علاقه دارند و برخی دیگر دوست دارند بعد از عمل بینی کاملا طبیعی داشته باشند. به طوری که وقتی فردی برای اولین بار آنها را می بیند، متوجه نمی شود که در حال انجام جراحی بینی است. معمولا در کشورهای غربی تقاضای جراحی بینی طبیعی بیشتر از جراحی بینی فانتزی نسبت به ایران است. البته در ایران افرادی هستند که جراحی بینی طبیعی را دوست دارند. در ادامه می خواهیم در مورد این نوع جراحی بیشتر صحبت کنیم.

جراحی بینی طبیعی

هیچ تعریف دقیقی برای بینی طبیعی وجود ندارد. زیرا بینی طبیعی در رابطه با سایر قسمت های صورت تعریف می شود. به عنوان مثال، یک بینی کامل در یک فرد ممکن است در دیگری زیبا به نظر نرسد. به عنوان مثال، بینی کوچک در چهره فردی با ویژگی های بزرگ صورت ممکن است چندان جالب نباشد. اما همان اندازه بینی در چهره فردی که قسمت های کوچک صورتش بسیار زیبا به نظر می رسد.

بنابراین، برای اینکه جراحی زیبایی بینی به طور طبیعی انجام شود، پزشک باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرد: صورت استخوانی یا گرد، اندازه چشم و گونه، اندازه سوراخ های بینی، اندازه بینی و …

روش های جراحی بینی طبیعی

پیش از این تنها از یک روش به نام روش باز برای انجام انواع جراحی های بینی از جمله جراحی بینی طبیعی استفاده می شد. اما با پیشرفت تکنولوژی یک روش جراحی بسته برای این عمل ایجاد شد که با توجه به شرایط فرد و انتظارات وی از عمل یکی از این دو روش استفاده می شود:

روش باز

در این روش برش هایی در محل اتصال دو سوراخ بینی و همچنین داخل بینی ایجاد می شود و تمام پوست بینی توسط دستگاه مخصوص بالا نگه داشته می شود. خوبی این روش این است که پزشک می تواند دید خوبی به تمام قسمت های بینی داشته باشد و عیوب را با دقت بیشتری ببیند.

روش بسته

در این روش جراح ابزار بسیار ظریفی را وارد ثنایا می کند و فقط برش هایی در داخل بینی ایجاد می شود.

در جراحی بینی طبیعی چه اصلاحاتی در بینی انجام می شود؟

در جراحی بینی، بسته به مشکلی که هر بیمار دارد، ممکن است یک یا چند مورد از اصلاحات زیر روی بینی انجام شود:

 • اندازه بینی کوچک یا بزرگ می شود تا به یک سطح متعادل برسد.
 • حالت نامتقارن آن اصلاح می شود.
 • ظاهر بینی تغییر می کند.
 • قوس بینی را از بین می برد.
 • زاویه بین دهان و بینی تغییر می کند.
 • مشکلات تنفسی بیمار بهبود می یابد.
 • شکستگی بینی بهبود می یابد.
 • انحراف تیغه اصلاح می شود.
 • بینی شکلی متقارن به خود می گیرد.
 • رینوپلاستی یا جراحی ترمیمی بینی انجام می شود.
 • نوک بینی به صورت متعادل به سمت بالا کشیده می شود.
 • پل بینی تغییر می کند.
 • عرض بینی کم و زیاد می شود.
 • نوک بینی به طور طبیعی می آید.

تفاوت بین جراحی بینی طبیعی و عروسکی

در جراحی بینی عروسکی، زاویه لب بالایی تا نوک بینی معمولا زیاد است و می تواند به 105 درجه برسد. یعنی متقاضی دوست دارد نوک بینی تا حد زیادی به سمت بالا کشیده شود. اما در جراحی بینی معمولی این زاویه کاملا طبیعی است. همچنین لازم به ذکر است که فاصله بین لب بالایی تا نوک بینی در آقایان بیشتر از خانم ها است که برای جراحی حتما باید در نظر گرفته شود.

در جراحی بینی طبیعی، پزشک ساختار اصلی بینی را تغییر نمی دهد. در اوایل که جراحی بینی جدید بود و پزشکان زیبایی تجربه زیادی در این زمینه نداشتند، پره های بینی را زیاد دستکاری می کردند. این تغییر در برخی از بیماران به قدری زیاد بود که نه تنها تغییر بزرگی در ظاهر بینی ایجاد شد. همچنین باعث مشکلات تنفسی شد.

جراحی بینی معمولی معمولا توسط متقاضیان انجام می شود عمل بینی طبیعی آنها یا مشکل پزشکی دارند یا می خواهند تغییرات کوچکی در ظاهر بینی خود ایجاد کنند. بنابراین بیمار قبل از مراجعه به پزشک باید تصمیم قطعی در مورد تمایل به داشتن بینی عروسکی یا طبیعی گرفته و همه جوانب را در نظر بگیرد تا بتواند با دید واضح تری جراح را انتخاب کند و بعد از عمل پشیمان نشود.

بهترین جراح بینی طبیعی

درست است که جراحی بینی طبیعی مانند یک بینی فانتزی نیاز به پیچیدگی زیادی ندارد و نیازی به برش های حساس ندارد. اما این بدان معنا نیست که هر پزشک می تواند به راحتی با آن کنار بیاید. برعکس، پزشک باید آنقدر مهارت داشته باشد که بتواند با تمام محدودیت هایی که در این روش وجود دارد، عمل را به بهترین شکل انجام دهد.

به طور کلی، جراحی بینی طبیعی نیاز به مهارت و تجربه بیشتری نسبت به نوع فانتزی دارد. پس باید این کار را انجام دهید بهترین پزشک جراحی بینی طبیعی اشاره کنید که علاوه بر تخصص و دانش کافی در این زمینه، سابقه عملیات موفق را نیز در کارنامه خود دارد. بنابراین قبل از اقدام برای جراحی، در انتخاب جراح خوب بسیار دقت و حوصله داشته باشید.

نحوه انجام جراحی بینی طبیعی

هم در جراحی بینی طبیعی و هم در جراحی فانتزی از بی حسی عمومی یا موضعی استفاده می شود که با توجه به شرایط جسمانی و سابقه پزشکی بیمار، پزشک با صلاحدید خود یکی از روش ها را انتخاب می کند. از آنجایی که این عمل خیلی پیچیده نیست و ساختار کلی بینی تغییر نمی کند، می توان آن را در کلینیک نیز انجام داد. یعنی به عنوان یک عمل سرپایی محسوب می شود و نیازی به بستری شدن بعد از عمل ندارد. در انتخاب روش جراحی، چه باز و چه بسته، پزشک وضعیت بینی و انتظارات بیمار از جراحی را در نظر می گیرد. در جراحی بینی طبیعی، پزشک باید به نوک بینی و همچنین سوراخ های آن توجه کند و با توجه به این موارد، برش هایی را به گونه ای ایجاد کند که بینی شکل طبیعی خود را حفظ کند.بازدید پست:
23