جراحی بینی فانتزی یا عروسکی


جراحی بینی فانتزی سال هاست که به یک جراحی زیبایی محبوب تبدیل شده است. در خارج از کشور و به خصوص کشورهای غربی افرادی که این عمل را انجام می دهند دوست ندارند دیگران از عمل آنها باخبر شوند و وانمود می کنند که هیچ عمل زیبایی روی بینی خود انجام نداده اند. در واقع از بین انواع جراحی بینی، روش طبیعی را انتخاب می کنند. اما در ایران برعکس است. در اینجا دوستان و آشنایان زیادی را در کوچه و خیابان می بینیم که به بینی خود می چسبند و جراحی بینی را نوعی افتخار و برتری می دانند. اینها افرادی هستند که معمولا جراحی بینی فانتوم را به جراحی بینی طبیعی ترجیح می دهند. حتی ممکن است افرادی باشند که بینی آنها از نظر زیبایی مشکلی نداشته باشد اما دوست دارند برای تنوع و زیبایی بیشتر بینی فانتزی داشته باشند. در ادامه می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم.

بینی فانتزی یا عروسکی چیست؟

بینی فانتزی دارای ویژگی های خاصی است که آن را از یک بینی طبیعی متمایز می کند. مهمترین تفاوت ظاهری این است که در جراحی بینی فانتزی، زاویه بین لب بالا و نوک بینی بین 90 تا 100 درجه است. یعنی نوک بینی به سمت بالا کشیده شده و نسبت به بینی معمولی کوچکتر و باریکتر است. اگر در جراحی زاویه بین لب بالایی و نوک بینی بیش از 105 درجه باشد، می گویم این بینی خوکی است. نتیجه عمل بینی فانتزی یعنی انحنای بینی زیاد می شود و بینی بالا می رود. سوراخ های بینی نیز کوچکتر می شوند. به طوری که با سایر قسمت های بینی متناسب باشد. چیزی که به زیبایی بیشتر بینی فانتزی کمک می کند ایجاد خط بالایی تیغه های بینی است که هر جراحی نمی تواند آن را به خوبی انجام دهد.

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی فانتزی

آنچه در این عمل مشخص است این است که برای افرادی که بینی گوشتی دارند مناسب نیست. بلکه اگر بافت بینی و همچنین غضروف بینی آنها قوی باشد و در عین حال پوست بینی نازک تری داشته باشند، از جراحی بینی عروسکی نتایج بهتری می گیرند. به طور کلی کسانی که صورت عروسکی و بینی استخوانی دارند می توانند بهترین نتیجه را از این عمل بگیرند. البته به شرطی که جراح کار خود را عالی انجام دهد.
کسانی که بینی گوشتی دارند به هیچ وجه از این عمل سود نمی برند، زیرا پوست بینی آنها به قدری ضخیم است که بعد از عمل هیچ ظرافت جراحی را نشان نمی دهد. اگر چنین فردی بخواهد عمل بینی عروسکی انجام دهد، پزشک مجبور است مقدار زیادی را برش دهد تا تغییرات لازم را انجام دهد و بینی را کوچک کند که می تواند عوارض زیادی را به دنبال داشته باشد.

آیا جراحی بینی عروسکی صورت شما را زیبا می کند؟

این باعث می شود اندازه بینی کوچکتر از بینی معمولی باشد. بنابراین ناگفته نماند که برای افرادی با ویژگی های صورت بزرگ مناسب نیست. اما اگر صورت انسان کوچک باشد و عمل بینی عروسکی انجام صحیح این کار توسط جراح ماهر و با تجربه می تواند به زیباتر شدن چهره فرد کمک کند. در واقع اهمیت یک پزشک خوب برای جراحی بینی فانتزی به طوری که اگر کوچکترین اشتباهی در حین عمل رخ دهد باعث بزرگ یا کوچکتر شدن بینی از حد معمول می شود و تاثیر بدی در زیبایی چهره می گذارد. حتی ممکن است منجر به مشکلات تنفسی در بیمار شود.

به طور کلی صورت فرد باید پتانسیل این نوع عمل را داشته باشد و نمی توان گفت کدام نوع عمل بینی صورت را زیباتر می کند و کدام یک بهتر از بقیه است. این آناتومی صورت فرد است که تعیین می کند چه نوع بینی روی صورت او باشد. اگر نتیجه جراحی بینی به گونه ای باشد که با سایر اجزای صورت فرد هماهنگ باشد، می تواند به نتیجه مطلوب منجر شود.

چه کسی دوست دارد جراحی بینی عروسکی روی بدن انجام دهد؟

افرادی هستند که دوست دارند اندازه بینی شان بسیار کوچک و عروسکی باشد، نوک بینی شان بالاتر از حد معمول باشد و در عین حال انحنای بیشتری در تیغه داشته باشد. همچنین افرادی که دوست دارند در پره های بینی فرورفتگی بیشتری داشته باشند، خواهان جراحی بینی فانتزی هستند. افرادی که این گونه اقدامات را انجام می دهند، چهره های فانتزی را دوست دارند و در عین حال نگران این نیستند که دیگران متوجه عمل آنها شوند.

بهترین جراح بینی فانتزی

بهترین جراح برای انجام عمل فانتزی بینی، کسی است که قبل از عمل به بیمار مشاوره های لازم را بدهد و فقط به درخواست بیمار عمل را انجام ندهد. در عوض، حتماً به بیمار در مورد عوارض جانبی احتمالی هشدار دهید و اگر نتیجه مورد انتظار بیمار واقع بینانه نیست، به بیمار اطلاع دهید. علاوه بر سلامت جسمی، بیمار باید از سلامت روانی نیز اطمینان داشته باشد. یعنی اگر بیمار بیش از حد وسواس دارد یا به دلیل مشکلات روحی ممکن است بعداً از کاری که انجام داده پشیمان شود، باید بیمار را از عمل منصرف کند.

نکته مهم دیگری که جراح باید قبل از عمل به بیمار بگوید این است که اگر به هر دلیلی بیمار از نتیجه عمل راضی نبود، دیگر نمی توان عمل طبیعی بینی او را انجام داد. زیرا اندازه بینی بسیار کوچک است و با عمل ترمیم بینی نمی توان کار زیادی روی بینی انجام داد. اما اگر بیمار قبلاً جراحی بینی طبیعی داشته باشد، هیچ مانعی برای انجام جراحی فانتزی وجود ندارد.

از نظر فنی، جراح باید آناتومی صورت فرد را به دقت بررسی کند و بتواند استانداردهایی مانند قد، زاویه، عرض و در عمل را رعایت کند. او باید تمام تلاش خود را بکند تا در نهایت بینی فانتزی بیمار را با سایر قسمت های صورت هماهنگ کند. پزشک باید بسیار مراقب باشد که این جراحی منجر به مشکلات تنفسی برای بیمار نشود.

پس باید بیمار را پیدا کرد بهترین جراحی بینی فانتزی تحقیقات زیادی انجام دهید، نتایج کار پزشک را ببینید و بپرسید که بیماران چقدر از نتیجه عمل راضی هستند. به هیچ وجه در عمل عجله نکنید و زمان کافی را صرف یافتن یک جراح خوب کنید تا نتیجه مطلوب را از عمل بگیرید.بازدید پست:
15