جراحی بینی گوشتی


جراحی بینی گوشتی ، یکی از جراحی های زیبایی که این روزها بیشتر مورد توجه قرار گرفته و مراجعین زیادی دارد، جراحی زیبایی بینی است. جراحی بینی به دلایل زیادی انجام می شود. مشکلات تنفسی، بینی بزرگ و گوشتی، بینی استخوانی و قوز و. همه دلایلی هستند که افراد را به انجام جراحی بینی ترغیب می کنند. در این مقاله قصد داریم در مورد جراحی بینی گوشتی صحبت کنیم و با چگونگی و چرایی این نوع جراحی آشنا شویم.

جراحی بینی گوشتی

برای اینکه عمل زیبایی بینی بسیار موفق باشد، قبل از انجام هر کاری باید نوع بینی و مشکلات آن بررسی شود. بینی گوشتی یکی از انواع بینی هایی است که می تواند بینی را بزرگتر و تغییر شکل دهد. مطمئناً هر فردی بسته به نوع بینی که دارد شرایط متفاوتی را در جراحی تجربه می کند. در این قسمت می خواهیم با ویژگی ها و مشخصات بینی گوشتی آشنا شویم. از ویژگی های بینی گوشتی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • درجه استخوانی و غضروفی بینی گوشتی کمتر از سایر انواع بینی است
 • این نوع بینی ها غدد چربی زیادی دارند
 • نوک بینی گوشتی پهن است
 • تیغه های بینی گوشتی معمولاً ضخیم، بلند و پهن هستند
 • پوست بینی گوشتی می تواند دو نوع باشد، بینی های گوشتی با پوست ضخیم و بینی های گوشتی با پوست معمولی. پوست این بینی ها معمولا چرب با منافذ بسیار بزرگ است

نوع پوست در جراحی بینی گوشتی بسیار موثر است. در واقع اگر پوست بینی ضخیم باشد، جراحی را کمی سخت تر و پیچیده تر از جراحی بینی استخوانی می کند. در واقع هر چه پوست بینی ضخیم‌تر باشد، عیوب بینی که در لایه‌های داخلی و زیرین قرار دارند کمتر آشکار می‌شود و این خود چالش بزرگی برای جراحان بینی است.

آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

در مورد جراحی بینی گوشتی و برگشت پذیر بودن آن در میان مردم صحبت های زیادی شده است. برخی افراد بر این باورند که بینی دوباره رشد می کند و پس از مدتی دوباره رشد می کند. برخی معتقدند با کمک یک پزشک و جراح مجرب و ماهر این اتفاق نمی افتد. این می تواند یکی از دغدغه های افرادی باشد که تصمیم به جراحی بینی دارند. خب شاید در قدیم که علم خیلی پیشرفت نکرده بود و همه کارها بر اساس و اصولی انجام می شد این درست بود و بعد از جراحی بینی به حالت اول برمی گشت اما با تکنیک ها و روش ها و ابزارهای جدید. با ورود به صنعت پزشکی این نگرانی به کلی از بین رفته است.

بسیاری از جراحان با تجربه فوق العاده ای که به دست آورده اند و آخرین فناوری های روز دنیا می توانند جراحی بینی گوشتی را به گونه ای انجام دهند که بدن به حالت اولیه خود برنگردد. اگر با یک جراح مجرب و مجرب عمل زیبایی بینی انجام دهید، مطمئن باشید که عمل رضایت بخشی خواهید داشت.

میزان رینیت بعد از جراحی

خوب، علائمی وجود دارد که بعد از جراحی بینی کاملا طبیعی است و افراد زیادی آن را تجربه می کنند. کبودی و تورم شایع ترین مواردی است که بعد از جراحی مشاهده می شود. البته شدت تورم و کبودی برای هر فردی می تواند متفاوت باشد. برای جراحی بینی گوشتی میزان تورم بیشتر از کبودی است و آن هم به دلیل نوع جراحی و تفاوت هایی است که با جراحی های دیگر دارد. مقداری از این تورم در عرض یک هفته از بین می رود. البته باید انتظار داشته باشید که تورم مدت بیشتری با شما باقی بماند.

به عنوان مثال بعد از 6 ماه تا یک سال می توانید مقداری تورم در ناحیه بینی مشاهده کنید که به مرور زمان این تورم کاهش می یابد و شکل جدید بینی شما مشخص می شود. بنابراین بهتر است نگران نباشید و سعی کنید نکات توصیه شده توسط پزشک را بعد از جراحی رعایت کنید. برخی افراد فکر می کنند که تغییرات باید بلافاصله پس از جراحی احساس شود. اما در نظر داشته باشید که جراحی بینی به خصوص جراحی بینی گوشتی بین 1 تا 3 سال طول می کشد تا به خوبی روی صورت شما بنشیند و زیبایی خود را نشان دهد. پس در این مورد صبور باشید.

نکات مهم بعد از جراحی بینی گوشتی

بعد از جراحی بینی گوشتی کار تمام نشده است و باید کمی دقت کنید تا بینی شما زودتر شکل جدید خود را بگیرد. در این قسمت نکات مهم بعد از جراحی بینی گوشتی را به شما می گوییم.

 • برای کاهش کبودی و به خصوص تورم حتما از کمپرس آب سرد استفاده کنید
 • تا حد امکان از دوش آب گرم خودداری کنید.
 • از خوردن غذاها و تنقلات شور خودداری کنید. نمک می تواند احتقان بینی را افزایش دهد.
 • از حرکات سنگین و سخت خودداری کنید
 • سر خود را پایین نیاورید و سعی کنید کار خود را با سر بالا انجام دهید.
 • هنگام خواب به یک طرف نخوابید تا بینی به یک طرف متورم نشود و حالت جدید خود را از دست ندهد.

بهترین جراح بینی گوشتی

بخش مهمی از جراحی بینی گوشتی جراح شماست. چه کسی جراحی بینی را انجام می دهد یک نتیجه بسیار موثر است. هر چه جراح تخصص، مهارت، تجربه و دانش بیشتری داشته باشد، رضایت شما از نتیجه بیشتر خواهد بود. جراحان موفق و معتبر قبل از هر چیز وضعیت بینی، وضعیت فیزیکی مراجعه کننده، نظر شخصی و انتظارات وی از جراحی بینی را در نظر می گیرند و با توجه به دانش و مهارت خود بهترین توصیه ها را به بیمار ارائه می دهند.

جراح بینی سعی می کند با کمک تکنولوژی نتیجه بعد از عمل را در اختیار مراجعین قرار دهد تا در صورت وجود مشکل یا ابهام قبل از جراحی برطرف شود. این رابطه نزدیک و دوستانه بین جراح و مراجعه کننده می تواند به رضایت بخش بودن نتیجه عمل برای هر دو طرف کمک کند. بنابراین، حتماً تحقیقات گسترده و جامعی در مورد مرکز پزشکی و جراح مورد نظر خود انجام دهید تا از نتیجه نهایی عمل شگفت زده شوید.بازدید پست:
14