جراحی پلک یا بلفاروپلاستی


جراحی پلک نوعی جراحی زیبایی که می تواند مشکلات ظاهری پلک های شما را به طور کامل از بین ببرد و چهره شما را زیباتر و جوان تر نشان دهد. به همین دلیل است که بسیاری از مردم اکنون دوست دارند این کار را انجام دهند. البته بد نیست بدانید که کیفیت نتیجه این عمل به عوامل زیادی بستگی دارد و از آنجایی که این موضوع بسیار مهمی است، قصد داریم تمامی ابعاد آن را به تفصیل بررسی کنیم. همچنین پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با جراحی پلک تا پایان با ما همراه باشید.

نحوه جراحی پلک

سه راه برای حل مشکلات ظاهری پلک وجود دارد. این روش ها عبارتند از:

• تزریق بوتاکس

یکی از بهترین روش ها برای جراحی پلک، تزریق بوتاکس است. تزریق بوتاکس عضلات اطراف چشم را شل می کند و چین و چروک دور چشم را از بین می برد. این روش به دلیل عوارض بسیار کمی که دارد توانسته اعتماد بسیاری از افراد را جلب کند.

• پرکننده های تزریقی

روش بعدی تزریق فیلر است. این روش هم ظاهر پلک ها و هم پف زیر چشم را بهبود می بخشد.

• تزریق چربی

آخرین روشی که می خواهیم به شما معرفی کنیم تزریق چربی است. در این روش پزشک چربی را از سایر قسمت های بدن خارج کرده و به زیر چشم تزریق می کند.

اقدامات قبل از جراحی پلک

برای اینکه عمل جراحی نتیجه مطلوبی داشته باشد، بیمار باید قبل از جراحی یک سری اقدامات را انجام دهد. طبیعتا جراحی پلک نیز از این قاعده مستثنی نیست و فرد متقاضی این عمل باید قبل از عمل خود را آماده کرده و کارهای زیر را به طور کامل انجام دهد. این وظایف عبارتند از:

• بیمار ابتدا باید سلامت خود را بررسی کند و برای معاینه کامل به آزمایشگاه مجهز مراجعه کند.
• فردی که قصد جراحی پلک را دارد نباید 6 هفته قبل از عمل سیگار بکشد. زیرا سیگار روند بهبودی را کند می کند و بیمار نمی تواند در زمان مقرر به زندگی عادی بازگردد.
• ممکن است پزشک به شما بگوید فردی که می خواهد پلک های خود را عمل کند باید قبل از جراحی یک سری دارو مصرف کند. در این صورت بیمار باید تمام داروهای تجویز شده توسط پزشک خود را مصرف کند و به تمام توصیه های او گوش دهد.
چه کسانی می توانند جراحی پلک انجام دهند؟
افرادی که شرایط زیر را دارند می توانند جراحی پلک را انجام دهند:
• افرادی که شکاف طبیعی بالای پلک دارند و پلک هایشان ساختار طبیعی ندارد.
• گروه بعدی آن دسته از افرادی هستند که پلک بالایی آنها پوست اضافی دارد و به درستی نمی بیند.
• گروه دیگری از افرادی که مجاز به جراحی پلک هستند، افرادی هستند که دارای کیسه های چربی در پلک های خود هستند و این کیسه ها بر روی ظاهر پلک آنها تاثیر منفی می گذارد.

نتیجه جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

اگر روند جراحی پلک اگر خوب پیش برود و تمام مراحل عمل به صورت اصولی انجام شود، می توان انتظار داشت که نتیجه جراحی پلک تا 10 سال ماندگار باشد. البته نتیجه یک عمل مهم مانند جراحی پلک تا حد زیادی به مهارت پزشک بستگی دارد. به همین دلیل به بیماران توصیه می شود که چنین عمل حساسی را توسط پزشک متخصص انجام دهند تا بتوانند به نتیجه دلخواه خود برسند و با مشکلی مواجه نشوند.

مزایای جراحی پلک

جراحی پلک فواید زیادی دارد. به همین دلیل است که تعداد متقاضیان این عمل روز به روز در حال افزایش است. حال برای اینکه این موضوع را برای شما روشن کنیم، می خواهیم به طور خاص در مورد مزایای این عمل صحبت کنیم. مهمترین این مزایا به شرح زیر است:

یکی از مهمترین مزایای جراحی پلک – بلفاروپلاستی این است که نیازی به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی قابل انجام است.
از دیگر مزایای این جراحی زیبایی این است که عوارض زیادی ندارد و بیمار پس از چند هفته می تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.
بلفاروپلاستی می تواند احتمال افتادگی پلک را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

افرادی که جراحی پلک انجام می دهند باید مدتی از کمپرس آب سرد استفاده کنند تا کبودی و تورم بعد از جراحی کاهش یابد و صورت خود را زودتر به حالت عادی برگردانند.

بعد از جراحی پلک

  • پس از جراحی پلک، بیمار هنگام خواب و استراحت باید سر خود را بالاتر از حد معمول نگه دارد و از دو بالش استفاده کند.
  • بیمار باید از قرار گرفتن در مکان های کثیف و آلوده خودداری کند و چشمان خود را تا زمان بهبودی کامل تمیز نگه دارد.
  • پس از جراحی پلک بهتر است بیمار تلویزیون تماشا نکند تا به چشم هایش فشار نیاید.
  • بیمار تا 72 ساعت پس از جراحی نباید از لنز استفاده کند.
  • لازم است بیمار به طور مرتب چشمان خود را تا زمان تایید نتیجه جراحی خیس نگه دارد. او همچنین می تواند از قطره های چشمی برای این منظور استفاده کند.
  • بهتر است بیمار برای مدتی اصلا آرایش نکند. زیرا لوازم آرایشی حاوی ترکیبات شیمیایی است و می تواند روند بهبودی بیمار را کند کند.
  • انجام فعالیت های شدید و ورزش در دوران نقاهت جراحی پلک ممنوع است. زیرا ممکن است به چشم فشار بیاورد و سلامتی بیمار را به خطر بیندازد.
  • در این مدت بیمار باید تمام داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کند و هر چند وقت یک بار برای معاینات بعد از عمل به مطب خود مراجعه کند.بازدید پست:
7