خارش شدید و آلرژی؛ فایده مصرف 9 ماده غذایی – دکتر رویا خادمیان


183916 - خارش شدید و آلرژی؛  هدیه مصرف 9 ماده غذایی

خارش شدید و آلرژی؛ هدیه مصرف 9 ماده غذایی

مصرف برخی غذاها باعث ایجاد واکنش آلرژیک و خارش در بدن می شود. آلرژی غذایی یکی از بیماری های آزاردهنده ای است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند. به گونه ای که مدت کوتاهی پس از خوردن انواع خاصی از مواد غذایی، علائم آلرژی ظاهر می شود و باعث خارش و سوزش پوست و علائم مختلف می شود.

بهترین راه برای جلوگیری از علائم منفی آلرژی غذایی، از جمله خارش، شناسایی آلرژن های بالقوه در رژیم غذایی است. در این گزارش 7 ماده غذایی که ممکن است به عنوان یک واکنش آلرژیک باعث خارش شوند معرفی شده است:

آلرژی به سویا

این حساسیت به دلیل مصرف تمام محصولات سویا مانند دانه سویا و سس سویا ایجاد می شود و یکی از آلرژی های غذایی نادر است. آلرژی به سویا را می توان از دوران کودکی تشخیص داد. به گونه ای که در نوزادانی که از ترکیبات غذایی بر پایه سویا استفاده می کنند مشاهده می شود. علائم اندکی پس از مصرف محصولات سویا شروع می شود و احتمال ابتلا به آلرژی به سویا برای افرادی که به انواع دیگر غذاها حساسیت دارند، مانند: حساسیت به بادام زمینی، افزایش می یابد.

آلرژی به بادام زمینی

برخی از مردم فکر می کنند بادام زمینی آجیل است، اما این یک اشتباه رایج است. بادام زمینی ممکن است باعث ایجاد آلرژی شود که علائمی مشابه آلرژی به آجیل دارد و همچنین می تواند با آبریزش بینی و سرماخوردگی همراه باشد. آلرژی به بادام زمینی تنها به این نوع محدود نمی شود، بلکه شامل کره بادام زمینی، روغن بادام زمینی و هر محصولی است که حاوی ترکیبات آن باشد.

صدف خوراکی

صدف های خوراکی گروهی از ماهی ها مانند میگو و ماهی مرکب هستند که پوسته ای سخت مانند صدف دارند. آلرژی به صدف معمولاً توسط نوعی پروتئین موجود در صدف به نام تروپومیوزین ایجاد می شود. در موارد خفیف، واکنش آلرژیک به صدف می تواند علائمی مانند کهیر، بثورات و خارش ایجاد کند. در موارد شدیدتر، می تواند باعث کاهش فشار خون، خس خس سینه و حتی آنافیلاکسی شود که می تواند کشنده باشد.

آلرژی به گندم

آلرژی به گندم یا گلوتن برای بسیاری از افراد رایج است و این یک مشکل دردسرساز است، زیرا باعث می‌شود بیمار از مصرف هر نوع ماده غذایی حاوی این ماده که بسیاری از مواد نشاسته‌دار از آن ساخته می‌شود، مانند ماکارونی، بیسکویت و … اجتناب کند. انواع نان خودداری از حساسیت به گلوتن، جذب مواد مغذی وارد شده به بدن را با مشکل مواجه می کند و خطرات زیادی از جمله درد شدید معده، مشکلات پوستی و عفونت در بدن را به همراه دارد.

شیر گاو

آلرژی به شیر بیشتر در نوزادان و کودکان رخ می دهد و ممکن است بزرگسالان را نیز درگیر کند، اما اغلب با افزایش سن از بین می رود. قرار گرفتن در معرض می تواند باعث تورم لب ها، زبان یا گلو و همچنین خارش یا سوزن سوزن شدن در دهان شود. همچنین ممکن است باعث استفراغ، اسهال، گرفتگی معده، خس خس سینه و آنافیلاکسی شود.

تخم مرغ

تخم مرغ یکی از رایج ترین غذاهایی است که ممکن است باعث واکنش های آلرژیک در افراد جوان یا مسن شود. اکثر افراد به پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ و در برخی موارد به زرده تخم مرغ حساسیت دارند.

آجیل

آجیل از جمله غذاهایی است که علائم آلرژی را بعد از خوردن غذا نشان می دهد، مانند: درد معده، اسهال، تهوع و استفراغ، خارش پوست و تنگی نفس. این حساسیت ممکن است به یک نوع مهره یا انواع مختلف باشد.
توصیه می شود فقط از چیزهایی که باعث واکنش های آلرژیک می شوند خودداری کنید. زیرا آجیل برای سلامت کلی قلب و بدن مفید و مهم است.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

یک برنامه غذایی دریافت کنید