خطر ابتلا به آلزایمر با سطح کلسترول و قند خون در سن 35 سالگی مرتبط است


خطر ابتلا به آلزایمر با سطح کلسترول و قند خون در سن 35 سالگی مرتبط است

یک مطالعه جدید نشان می دهد که کلسترول و قند خون در سن 35 سالگی به پیش بینی بیماری آلزایمر کمک می کند، که یکی از علل اصلی مرگ و میر در افراد 65 سال و بالاتر است.

محققان اخیرا دریافته اند که لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) یا “کلسترول خوب”، تری گلیسیرید بالا و سطح گلوکز خون با افزایش خطر ابتلا به آلزایمر از سن 35 سالگی مرتبط است.

بیماری آلزایمر (AD) پنجمین علت مرگ و میر در میان آمریکایی های 65 سال و بالاتر است. هیچ راه اثبات شده ای برای جلوگیری یا کند کردن زوال شناختی آلزایمر (AD) وجود ندارد.

محققان دریافتند که سطوح پایین HDL، تری گلیسیرید بالا و گلوکز خون بالا با آلزایمر در سنین بعدی زندگی در سن 35 سالگی مرتبط است. اما آنها هیچ ارتباطی بین آلزایمر و LDL، BMI، سیگار کشیدن یا فشار خون پیدا نکردند.

بسیاری از مردم می‌دانند که کلسترول بالا یک عامل خطر برای بیماری‌های قلبی و سایر شرایط سلامتی است، اما نمی‌دانند که این یک عامل خطر برای زوال عقل است. برای حفظ سلامت مغز با افزایش سن، بهترین شواهد این است که یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید، سیگار نکشید، طبق دستورالعمل های توصیه شده نوشیدنی بنوشید، به طور منظم ورزش کنید، و فشار خون و کاسترول خود را کنترل کنید.

یکی از محققان می گوید: مغز پر از کلسترول است و برای رشد و تولید سلول های عصبی به کلسترول نیاز دارد. تعادل و انتقال کلسترول در مغز به دقت کنترل می شود و لیپیدها در عملکرد مغز بسیار مهم هستند. برجسته ترین پروتئین مرتبط با چربی در مغز ApoE است، پروتئینی که لیپیدها را به مغز و جاهای دیگر منتقل می کند. برخی از ذرات HDL غنی از apoE هستند و این نوع HDL غنی از apoE بیشتر در مغز متمرکز است. کیفیت و کمیت HDE غنی از apoE ممکن است تا حدی ارتباط بین بیماری آلزایمر را توضیح دهد زیرا این نوع HDL می تواند انتقال را افزایش دهد و در نتیجه تجمع پلاک های آمیلوئید بتا را کاهش دهد که باعث تجمع پروتئین هایی می شود که مشخصه بیماری آلزایمر هستند. این هست. وی درباره ارتباط بین آلزایمر و سطح گلوکز گفت: آلزایمر با غلظت بالاتر گلوکز در مغز و پلاک های شدیدتر در مغز مرتبط است. وی همچنین توضیح داد: یکی دیگر از مشکلات گلوکز بالا این است که ترشح انسولین باعث کاهش گلوکز می شود و این امر می تواند منجر به نوسانات شدید سطح قند خون در مغز شود که برای سلول های عصبی بسیار بد است.

محققان به این نتیجه رسیدند که مداخله زودهنگام برای حفظ سطح HDL، تری گلیسیرید و گلوکز ممکن است خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش دهد. و خوردن شکر و غذاهای فرآوری شده کمتر و ورزش منظم برای هر عضوی به خصوص مغز و قلب مفید است. نظارت بر قند خون و پروفایل های چربی و تماشای HDL اقدامات پیشگیرانه عالی هستند.