درمانی برای لوپوس – 10 راز رژیم غذایی لوپوس اریتماتوز

ما همان چیزی هستیم که می خوریم – آیا رژیم غذایی می تواند لوپوس را درمان کند؟

ضرب المثل قدیمی هنوز برای همه صادق است. ما همانیم که میخوریم. انتخاب های رژیم غذایی ما تأثیر مستقیمی بر بدن و احساس ما دارد. مصرف مواد غذایی مناسب به میزان مناسب، پیش نیاز سلامتی مطلوب است. این یک ملاحظات کلیدی برای همه است، اما به ویژه برای کسانی که بیماری هایی مانند لوپوس دارند مهم است. رژیم غذایی می تواند نقش زیادی در نحوه بروز علائم لوپوس داشته باشد، زیرا لوپوس یک بیماری خودایمنی است.

رژیم غذایی لوپوس برای کاهش علائم و عود

اگرچه رژیم غذایی لوپوس درمانی برای لوپوس نیست، انتخاب غذاهای مناسب می تواند در کاهش علائم لوپوس بسیار مفید باشد. رژیم غذایی لوپوس بر التهاب، درد، تحرک کلی و سطح استقامت تاثیر دارد. همچنین تصور می‌شود که رژیم غذایی صحیح یا اجتناب از برخی غذاها نیز می‌تواند عامل مهمی در مقابله با علت زمینه‌ای لوپوس، یعنی: بیماری خودایمنی باشد.

در اینجا ده پیشنهاد رژیم غذایی لوپوس وجود دارد که مشخص شده است، اگرچه این فهرست تنها یک لیست کوچک است، اما به تسکین علائم لوپوس کمک می کند:

10 غذایی که مبتلایان به لوپوس باید از آن اجتناب کنند

  • از غذاهای فرآوری شده و غذاهای حاوی مونوسدیم گلوتامات (MSG) خودداری کنید.
  • به گوشت قرمز به عنوان منبع پروتئین اعتماد نکنید. به جای آن ماهی یا مرغ بخورید.
  • رژیم غذایی کم چرب را حفظ کنید. شما نمی توانید به طور کامل مصرف چربی را حذف کنید، اما باید تلاش کنید تا از چربی اضافی اجتناب کنید.
  • قرار گرفتن در معرض غذاهای تند را به حداقل برسانید، که ممکن است شعله ور شدن را تحریک کند.
  • به جای الکل، نوشابه، نوشابه های انرژی زا و سایر نوشیدنی های ناسالم آب بنوشید.
  • مصرف شکر و نمک را کاهش دهید.
  • مصرف کربوهیدرات ها و نشاسته های تصفیه شده را کاهش یا حذف کنید. در عوض به غلات کامل نگاه کنید.
  • سبزیجات و میوه های تازه و خام بیشتری مصرف کنید.
  • روی غذاهایی تمرکز کنید که بدن شما به راحتی آن ها را هضم کند.
  • رژیم غذایی لوپوس خود را با پروبیوتیک ها و سایر کمک های گوارشی تکمیل کنید.

توجه: قبل از اجرای یک رژیم غذایی خاص برای لوپوس، باید به طور کامل از نظر آلرژی غذایی آزمایش شوید، آلرژی های غذایی خواه ناشناخته باشند یا نه ممکن است باعث تشدید بیماری لوپوس شوند.

این می تواند به هر دو مبتلا به SLE و DLE کمک کند

این ده دستورالعمل رژیم غذایی لوپوس به عنوان پایه و اساس یک برنامه غذایی هوشمند برای کسانی است که از SLE یا DLE رنج می برند زیرا علت اصلی معمولاً بسیار مشابه یا مرتبط است. برنامه های غذایی همیشه باید با آن اصول کلی سازگار باشد، حتی اگر آنها یک درمان کامل برای لوپوس نیستند. کسانی که از این توصیه ها منحرف می شوند ممکن است تشدید تعداد یا شدت بسیاری از علائم لوپوس را تجربه کنند.

اجتناب از شعله ور شدن لوپوس هنگام غذا خوردن

همچنین متوجه خواهید شد که این توصیه‌ها کاملاً با انواع استراتژی‌های غذایی برای کسانی که به لوپوس مبتلا نیستند مطابقت دارد. برنامه های غذایی از این نوع ممکن است به مبتلایان به لوپوس مجموعه ای آماده از ایده ها و راهنمایی های منو ارائه دهد. به علاوه دانستن اینکه کدام غذاها ممکن است باعث تشدید بیماری لوپوس شوند می تواند هنگام غذا خوردن در خارج از خانه بسیار مفید باشد.

تغییر رژیم غذایی می تواند تأثیر فوق العاده ای بر نحوه تجربه علائم لوپوس داشته باشد، اما غیرواقعی است که باور کنیم رژیم غذایی به تنهایی درمانی برای لوپوس ارائه می دهد. یک رژیم غذایی هوشمند لوپوس در بسیاری از زمینه ها کمک می کند، اما درمان همه چیز نیست.

اگر لوپوس برای شما تشخیص داده شده است، در مورد ایجاد یک برنامه غذایی ایده آل برای لوپوس با پزشک خود یا یک متخصص تغذیه با درک لوپوس صحبت کنید. ممکن است متوجه شوید که چند تغییر در نحوه غذا خوردن و آماده کردن وعده های غذایی شما می تواند نقش مهمی در احساس شما در هر روز داشته باشد.