درمان بیش از حد کارسینوم مجرای در محل


از هر ده زن، 9 نفر نمی دانند که برخی از انواع سرطان سینه هرگز در طول زندگی خود مشکلی ایجاد نکرده یا حتی شناخته شده نمی شوند. این مشکلی است که توسط کارسینوم مجرای درجا ایجاد می شود.

هدف اولیه غربالگری سرطان استآشکار کردن یک بیماری تهدید کننده زندگی که در مراحل اولیه است و قابل درمان تر است. بنابراین، برنامه های موثر غربالگری سرطان، بروز سرطان های در مراحل اولیه را افزایش می دهد و بروز سرطان در مراحل پایانی را کاهش می دهد. آنها را بیرون بیاورید و آنها را از گردش خون خود خارج کنید. این همان چیزی نیست که در ماموگرافی اتفاق افتاد، همانطور که در ساعت 0:30 در ویدیوی من می بینید. درمان بیش از حد مرحله صفر سرطان پستان DCIS. به عنوان ماموگرافی شیب در دهه 1980، تشخیص سرطان های اولیه در واقع به شدت افزایش یافت. آنچه که ما می خواهیم ببینیم تصویری آینه ای از این افزایش است، با بروز کمتر سرطان در مراحل بعدی. اگر زود به سرطان مبتلا شوید، در مرحله آخر سرطان نیست، درست است؟ اشتباه. به نظر نمی رسد که میزان سرطان در مراحل پایانی اصلاً کاهش نیابد.

راه دیگر برای نگاه کردن به این است مقایسه نرخ ماموگرافی در سراسر کشور هر چه تعداد ماموگرام‌ها بیشتر باشد، جمعیت با شدت بیشتری غربالگری می‌شوند و سرطان‌های اولیه بیشتری را تشخیص می‌دهند. وای! و در گذشته، بیماری پیشرفته نیز باید کاهش یابد، درست است؟ درست است، اما اینطور نیست. همانطور که می بینید در 0:59 در کشور من ویدئوبسیاری از سرطان های اولیه در حال وقوع هستند گرفته می شوند با جراحی، پرتودرمانی یا سایر درمان‌ها از گردش خون خارج می‌شود، به این معنی که تقریباً به همان تعداد سرطان در مراحل پایانی یافت نمی‌شود – یعنی باید تقریباً معادل کاهش تعداد سرطان‌های در مراحل آخر تشخیص داده شود، اما این اتفاق نیفتاده است ماموگرافی بسیاری از سرطان‌های کوچک را تشخیص می‌دهد، اما با «عدم کاهش همزمان در تشخیص سرطان‌های بزرگ‌تر»، این توضیح می‌دهد که چرا هرچه ماموگرافی‌های بیشتری پیدا کنند، سرطان‌های بیشتری پیدا کرده‌اند، اما به نظر نمی‌رسد که مرگ به دلیل سرطان سینه باشد. مقدار زیادی می چسبد. ده ها هزار سرطان پس از غربالگری حذف می شوند. چرا این همه زن نمی میرند؟ این یافته‌ها با هم نشان‌دهنده یک تشخیص بیش از حد گسترده، به معنای سرطان است انتخاب شد در ماموگرافی هایی که هرگز در طول زندگی یک زن به حدی نرسیده بود که ارائه شود و بنابراین اگر اصلاً انجام نمی شد مورد توجه قرار نمی گرفت یا آسیبی ایجاد نمی کرد.

بنابراین، برگردیم به نموداری که قبلا نشان دادم، که می توانید دوباره آن را در ساعت 2:00 در کشور من ببینید ویدئواگر حذف همه سرطان ها در مراحل اولیه آن منجر به این تعداد زیادی نمی شود کمتر سرطان ها در مراحل بعدی هستند، که نشان می دهد که اکثر آنها هرگز در این مدت رشد نمی کردند یا ممکن است خود به خود ناپدید شوند. این می تواند توضیح تقریباً تمام افزایش بروز در ماموگرافی مشاهده شد. در واقع، «بسیاری از سرطان‌های تهاجمی پستان که با ماموگرافی مکرر شناسایی می‌شوند، در پایان 6 سال با غربالگری شناسایی نمی‌شوند، و این نشان می‌دهد که سیر طبیعی بسیاری از سرطان‌های تهاجمی سینه شناسایی‌شده با غربالگری، رگرسیون خودبه‌خودی است». ، به طور خودکار ناپدید می شوند.

ما داریم لطف برای بیش از یک قرن، حتی سرطان سینه متاستاتیک جدی گاهی اوقات می تواند خود به خود ناپدید شود. مشکل این است که شما نمی توانید بگویید کدام کدام است، بنابراین اگر شما پیدا میکنی سرطان تمایل طبیعی برای درمان آن است. این می تواند بودن است به خصوص برای کارسینوم مجرای درجا (DCIS)، به اصطلاح سرطان پستان مرحله صفر، مشکل است. کانال ها به معنی “داخل مجاری سینه” سرطان .به معنی “سرطان” و در سایت این به معنای “در مکان” یا “در موقعیت” است و در خارج از کانال منتشر نمی شود. و DCIS می تواند کلسیفیکاسیون های کوچکی ایجاد کند که می توان آنها را با ماموگرافی تشخیص داد، همانطور که می توانید در ساعت 3:07 مشاهده کنید. ویدئو.

هدف اولیه ماموگرافی این است که تعیین کنید بیماری تهاجمی زودهنگام، بنابراین تعداد بالای … تشخیص کارسینوم مجرای درجا (DCIS) غیرمنتظره و ناخواسته بود. ساخته شده است تقریباً 3 درصد از سرطان‌های سینه شناسایی می‌شوند.» در حال حاضر، DCIS بخش بزرگی را به خود اختصاص می‌دهد. «سلول‌هایی که DCIS را تشکیل می‌دهند مانند سرطان‌های مهاجم به نظر می‌رسند… بنابراین فرض شده است که این ضایعات پیش‌ساز سرطان هستند» – مرحله کارسینوم صفر – «و حذف و درمان زودهنگام باعث کاهش بروز سرطان و مرگ و میر می شود. با این حال، اپیدمیولوژی طولانی مدت [population] مطالعات این را ثابت کرده است [surgical] برداشتن سالانه 50000 تا 60000 ضایعات DCIS با کاهش بروز سرطان های مهاجم سینه همراه نبود. این برخلاف تجربه برداشتن تومورهای روده بزرگ است [with colonoscopy] ضایعات نئوپلازی داخل اپیتلیال دهانه رحم [precancerous cervical lesions, thanks to pap smears]، که در آن حذف ضایعات پیش ساز به ترتیب بروز سرطان روده بزرگ و دهانه رحم را کاهش می دهد.» اینها برنامه های غربالگری سرطان هستند که کار می کنند.

رادیولوژیست ها جر و بحث تشخيص بيش از حد آن مشكل نيست فرا پردازش. مطمئناً، تشخیص سرطان سینه افتضاح است، حتی اگر سرطان هرگز به شما آسیب نرساند، اما در آن زمان نمی‌توانید بگویید، بنابراین بیشتر زنان تحت عمل جراحی و رادیوتراپی گسترده قرار می‌گیرند. چه اتفاقی برات افتاده مقایسه کردن میزان بقای ده ساله سرطان سینه برای زنان مبتلا به سرطان پستان با درجه پایین و موضعی؟ از جمله زنانی که انتخاب کردند نه اصلاً برای جراحی، 1.2 درصد از آنها در عرض یک دهه بر اثر سرطان سینه جان خود را از دست دادند. اما، در همان 10 سال، از آن دسته از زنانی که برای برداشتن سرطان، جراحی، لامپکتومی یا ماستکتومی کامل انجام دادند، 1.4 درصد به دلیل سرطان سینه جان خود را از دست دادند. بنابراین به نظر نمی رسید که جراحی تفاوتی ایجاد کند.

جدر حال حاضر، کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی و کنترل‌شده در حال انجام است برو بدو برای آزمایش، اما “بسیار دشوار است که بیمار با تشخیص ثابت شده کارسینوم مجرای درجا متقاعد شود که تحت درمان جراحی استاندارد قرار نگیرد” – بسیاری مایلند از شر آن خلاص شوند. ترس از سرطان بیماران را فلج می کند…[who may] توسل به اقدامات درمانی شدید که ممکن است ضروری نباشد، اقدامات بیش از حد مانند ماستکتومی. چگونه می توانیم جلوگیری کردن این هست؟ تغییر نامش چطوره؟ “یک گروه کاری از موسسه ملی سرطان ایالات متحده توصیه کرده است که اصطلاح “سرطان” را کنار بگذاریم، بنابراین شاید ما باید برقراری ارتباط این یک “ضایعه با رشد آهسته منشاء اپیتلیال” است. بیایید “از زبانی استفاده کنیم که ترس کمتری ایجاد کند”، درست است؟ تومور “خفته” چقدر بد است؟

گزینه دیگری برای اجتناب کردن این دوراهی؟ فقط در وهله اول مورد بررسی قرار نگیرید. اگرچه معمولاً به زنان هیچ یک از اینها گفته نمی شود. کمتر از یک در ده زن آنها بودند با درک اینکه ماموگرافی به هیچ وجه آسیب احتمالی ندارد، از هر ده نفر بیش از 9 نفر نمی‌دانستند که برخی از انواع سرطان سینه هرگز مشکلی ایجاد نمی‌کنند. تعداد کمی از DCIS شنیده بودند، اما زمانی که از آن مطلع شدند، اکثر آنها آرزو کردن قبل از ثبت نام برای معاینه به آنها اطلاع داده شد.

“یک بار سرطان است پیدا شددر حال حاضر نمی توان بین تهدید کننده زندگی و بی حالی تشخیص داد [potentially harmless] موارد بنابراین، تنها با خودداری از معاینه پستان و حذف کامل ماموگرافی، از تشخیص بیش از حد جلوگیری می شود.

این محقق الکساندرا بارت بود توضیح دادن تصمیم او برای اجتناب از غربالگری: “من نگران هستم که ممکن است با درمان سرطان آسیب جدی ببینم که هرگز بر سلامت من تأثیر نمی گذارد.” از آنجایی که تنها راه برای جلوگیری از باز کردن “جعبه پاندورا”، انجام ندادن ماموگرافی بود، او تصمیم گرفت رژیم غذایی و سبک زندگی خود را برای پیشگیری از سرطان سینه در وهله اول بهبود بخشد.

سوکت اصلی

  • هدف از غربالگری سرطان، تشخیص زودهنگام بیماری های تهدید کننده زندگی در زمانی است که در مرحله ای به راحتی قابل درمان هستند. با افزایش ماموگرافی غربالگری در دهه 1980، تشخیص سرطان های اولیه افزایش یافت در حالی که بروز سرطان های در مراحل پایانی کاهش قابل توجهی نداشت.
  • ماموگرافی بسیاری از سرطان‌های اولیه را شناسایی می‌کند که می‌توان آن‌ها را با جراحی، پرتودرمانی یا شیمی‌درمانی از بین برد، و دلیل اینکه چرا تقریباً تعداد مشابهی از سرطان‌های اواخر مرحله شناسایی شده کاهش نمی‌یابد ممکن است تشخیص بیش از حد گسترده باشد – تشخیص و درمان سرطان سینه که حتی سلامت یک زن را تهدید نمی کند.
  • بسیاری از سرطان های تهاجمی پستان که در طی ماموگرافی شناسایی می شوند ممکن است خود به خود ناپدید شوند. حتی سرطان سینه متاستاتیک جدی ممکن است به طور خودبه خود پسرفت کند، چیزی که بیش از یک قرن است درباره آن می دانیم.
  • تمایل طبیعی برای تشخیص سرطان، درمان آن است، که یک چالش خاص برای کارسینوم مجرای درجا (DCIS)، یا به اصطلاح سرطان پستان مرحله صفر است. DCIS می تواند کلسیفیکاسیون های کوچکی تولید کند که می توان آنها را در ماموگرافی تشخیص داد و سلول های آن شبیه سرطان مهاجم به نظر می رسند. با این حال، برداشتن ضایعات DCIS با جراحی با کاهش بروز سرطان‌های مهاجم پستان ارتباطی نداشت.
  • هنگام مقایسه نرخ بقای ده ساله سرطان پستان برای زنان مبتلا به سرطان پستان با درجه پایین و موضعی، در میان افرادی که تصمیم به جراحی نداشتند، 1.2 درصد از سرطان سینه در طی یک دهه فوت کردند. در همین مدت، 1.4 درصد از کسانی که لامپکتومی یا ماستکتومی کامل انجام داده بودند به دلیل سرطان سینه جان خود را از دست دادند. بنابراین به نظر نمی رسد که جراحی هیچ تفاوتی ایجاد کند.
  • برای کمک به کاهش ترس از سرطان که می تواند بیماران را فلج کند، یک گروه کاری از موسسه ملی سرطان ایالات متحده توصیه کرد که کلمه “سرطان” را در DCIS حذف کنید و آن را به “ضایعه آهسته با منشاء اپیتلیال” تغییر دهید.
  • اجتناب از غربالگری گزینه دیگری برای جلوگیری از تشخیص بیش از حد است، اما کمتر از یک زن از هر ده زن متوجه می شود که ماموگرافی به هیچ وجه دارای هرگونه آسیب احتمالی است و بیش از نه نفر از هر ده متوجه نمی شوند که برخی از سرطان های سینه هرگز مشکلی ایجاد نمی کنند.

چگونه یک فرد می تواند رژیم غذایی و سبک زندگی خود را برای کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه بهبود بخشد؟ برای مثال ببینید:

این نهمین مورد از مجموعه 14 قسمتی ماموگرافی است که شامل موارد زیر است:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرطان سینه، ویدیوهای من را تماشا کنید کلسترول اکسید شده 27HC ممکن است سه راز سرطان سینه را توضیح دهدو تخم مرغ و سرطان سینه، و خاطرات جمعه: آیا دانه کتان می تواند به پیشگیری از سرطان سینه کمک کند؟.

من فقط در یک ویدیو توانستم غربالگری سرطان روده بزرگ را پوشش دهم. اگر از دست دادید ببینید آیا همه ما باید از سن 50 سالگی کولونوسکوپی کنیم؟.

همچنین در مورد معاینات پزشکی، بررسی کنید فلاش بک جمعه: آیا ارزش شرکت در معاینه پزشکی و معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟و آیا ارزش انجام معاینات پزشکی سالانه را دارد؟، و آیا ارزش انجام معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟.

در سلامتی،

مایکل گریر، دکتر

توجه: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: