درمان زخم با رژیم غذایی


آیا حذف محصولات لبنی، افزودنی های غذایی و غلات حاوی گلوتن از رژیم غذایی به مبتلایان به زخم های عود کننده شانکر (زخم آفتی) کمک می کند؟

زخم های عود کننده شایع ترین بیماری التهابی و زخمی در دهان هستند. اثر از هر پنج نفر یک نفر.

همانطور که در ویدیوی خود بحث می کنم نقش لبنیات و گلوتن در زخم های سرطانیزخم دهان گاهی می تواند نشانه ای از بیماری سلیاک باشد، یک بیماری خودایمنی نسبتاً نادر ناشی از پروتئین گلوتن موجود در گندم. اما در مورد کسانی که بیماری سلیاک ندارند چطور؟ سی و هفت سال پیش، گزارشی از گروه کوچکی از بیماران مبتلا به زخم های عود کننده وجود داشت که متعاقبا بهبود یافتند. حذف گلوتن از رژیم غذایی آنها، اگرچه هیچ نشانه ای از بیماری سلیاک وجود نداشت. بدون گروه کنترل، نمی توانید بگویید که آیا آنها به تنهایی بهبود می یابند یا خیر، اما این یافته به اندازه کافی جالب بود که جرقه مطالعات بیشتر را برانگیخت. با نگاهی به آن سری کوچک از بیماران تحقیق ایجاد برای امتحان یک رژیم غذایی بدون گلوتن بر روی 20 بیمار مبتلا به زخم های عود کننده شانکر، مجدداً به صراحت کسانی که به بیماری سلیاک مبتلا هستند را حذف کنید. به نظر می رسید که پنج تا از بیست سالگی آنها در حال بهبود هستند، و مهمتر از همه، زمانی که با چالش گلوتن مواجه شدند بدتر شدند. اگرچه هیچ گروه کنترلی وجود نداشت، اما در تعداد کمی از بیمارانی که بهبود یافته بودند، با اضافه شدن گلوتن به رژیم غذایی آنها، زخم ها عود کردند.

این یک گروه تصادفی از افراد مبتلا به زخم شانکر نبود. دلیل اینکه آنها برای رد کردن بیماری سلیاک بیوپسی روده می گیرند این است که آنها دارای برخی ناهنجاری های دیگر هستند، بنابراین شما نمی توانید از این مطالعه استنباط کنید که یک نفر از هر پنج نفر مبتلا به آفت می تواند از حذف گلوتن، علیرغم ظاهر آن، سود ببرد. برای کمک به برخی اگر چالش کور بود بهتر بود. اگر خوردن گلوتن (یا هر ماده غذایی) را متوقف کنید و به طور اتفاقی احساس بهتری پیدا کنید، ممکن است خودتان را متقاعد کنید که گلوتن مقصر است. سپس، زمانی که محققان تکه‌ای نان به شما می‌دهند، تنها استرس ناشی از این که زخم‌های شما عود می‌کنند ممکن است به بازگشت زخم‌ها کمک کند.

به همین دلیل است که در حالت ایده‌آل، چالش‌های کور گلوتن را انجام می‌دهید تا ببینید آیا گلوتن واقعاً علت آن است یا خیر. به عنوان مثال، اگر افرادی را مصرف کنید که بیماری سلیاک یا آلرژی به گندم ندارند اما ادعا می کنند به گلوتن حساس هستند، می توانید تست برای اینکه ببینند آیا آنها با اختصاص تصادفی یک کپسول گلوتن یا دارونما ساخته شده از نشاسته برنج، خود را گول می زنند. بنابراین، مردم رژیم غذایی بدون گلوتن دارند و شما به آنها یک دانه گلوتن می دهید که معادل دو تکه نان است و می بینید که بدتر می شوند یا خیر. همانطور که می بینید در 2:17 در کشور من ویدئو، فقط فکر از جانب گرفتن چیزی که ممکن است حاوی گلوتن باشد – یعنی یک دانه نشاسته برنج ساختگی – علائم آنها را تشدید کرد. دلیل اینکه ما حساسیت گلوتن غیر سلیاک را می دانیم این است که دانه های گلوتن واقعی باعث بدتر شدن آنها می شود. این دقیقاً همان چیزی است که در مورد آفت‌ها اتفاق افتاد: کسانی که فکر می‌کردند به گلوتن حساس هستند، در مقابل گلوتن تقلبی، در مواجهه با گلوتن واقعی، زخم‌های شانکر بیشتری داشتند.

آنها این ایده را در مطالعه اصلی از کجا آوردند تا آن را امتحان کنند؟ بریدن گلوتن؟ خوب، در دهه 1960، خون بیماران مبتلا به آفت بد دهان گزارش شد واکنش برای برخی از پروتئین های غذایی، مانند گلوتن، همانطور که می توانید در ساعت 3:01 در کشور من ببینید ویدئو، اما آنها پادشاه واکنش قوی تر به پروتئین شیر کازئین. این از آن زمان به طور رسمی تر آزمایش شده است. پنجاه بیمار مبتلا به زخم های عود کننده شانکر مقایسه با 50 فرد سالم برای سطوح آنتی بادی ضد گلوتن و پروتئین ضد شیر گاو. افراد مبتلا به آفت‌ها به گلوتن واکنش نشان نمی‌دهند، اما سطح پروتئین‌های ضد شیر به طور قابل‌توجهی بالاتر بود. در واقع اکثریت نسبت به شیر گاو واکنش نشان دادند. این نتایج نشان می‌دهد که “ارتباط قوی” بین سطوح بالای پروتئین‌های ضد شیر در خون با زخم‌های عود کننده شانکر وجود دارد، اما آنچه برای ما مهم است این است که آیا افراد با قطع نوشیدن شیر واقعاً بهبود می‌یابند یا خیر. با شنیدن نتایج آنها، سه نفر از بیماران به طور خود به خود تصمیم گرفتند که تمام لبنیات را از رژیم غذایی خود برای چند ماه حذف کنند تا ببینند چه اتفاقی افتاده است – و به نظر می رسید که کمک کند. زخم ها در بیمار یک یا بیمار دو دوباره ظاهر نشد – تا زمانی که او مقداری بستنی شیر گاو خورد. در بیمار سوم، به نظر می‌رسد که زخم کمتر دیده می‌شود. اینها فقط مشاهدات بودند، اگرچه یک مطالعه واقعی نبودند.

همانطور که می بینید در ساعت 4:10 در کشور من ویدئوهمین امر را می توان با برخی از افزودنی های غذایی مشاهده کرد. افراد مبتلا به زخم های ضایعه مکرر ممکن است واکنش نشان دهند بیشتر از برخی رنگهای غذایی پس اگر شما تلاش كردن افرادی که از رژیم غذایی بدون گلوتن، رژیم غذایی بدون لبنیات یا رژیم غذایی عاری از برخی مواد افزودنی غذایی پیروی می کنند، احتمالاً افراد به روش های مختلف واکنش نشان می دهند. در این مورد، به عنوان مثال، 6 نفر از 11 نفر به ترک رژیم غذایی پاسخ دادند – برخی در رژیم غذایی بدون گلوتن بهتر عمل کردند، برخی دیگر در رژیم غذایی بدون لبنیات بهبود یافتند، و برخی دیگر در رژیم غذایی بدون افزودنی – اما پاسخ ها خیلی هیجان انگیز بودند، فقط در یک هفته دیده شدند. به نظر می رسد که ارزش این را داشته باشد که این رژیم های غذایی حذفی را امتحان کنید تا ببینید آیا بهبود قابل توجهی وجود دارد یا خیر.

نمی تونی تست آلرژی یا چیزی انجام بدی؟ ظاهرا نه. مثلا یک زن جوان فقیر پادشاه زخم های عود کننده شانکر از دو سالگی – تقریباً همیشه “ضایعات دردناک متعدد” در دهان او. آنها در مورد شیر از او پرسیدند، و او پاسخ داد که به ندرت آن را می نوشد زیرا به نظر می رسید که تقریباً بلافاصله باعث زخم های دهانی بیشتری می شود. بنابراین، آنها تصمیم گرفتند که آن را بررسی کنند. آنها او را از نظر حساسیت به لبنیات آزمایش کردند که هر دو تست حساسیت پچ و پریک نامیده می شد و هر دو منفی بودند. با این حال، اگر نسبت به لبنیات احساس بدی دارید، ممکن است سعی کنید تمام لبنیات را به طور کامل حذف کنید، درست است؟ او این کار را کرد و برای اولین بار در زندگی اش زخم ناپدید شد و او دور ماند. آنها فقط زمانی دوباره ظاهر شدند که او به طور تصادفی شیر خورد. بنابراین حتی اگر آزمایش‌ها منفی شد، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که تمام لبنیات را حذف کنید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد. شاید شیر گاو را می دانیم بازی نقش در سایر بیماری‌های آلرژیک و خودایمنی و گزارش‌های مربوط به دهه‌های گذشته نشان‌دهنده زیرمجموعه‌ای از بیماران زخمی است که محصولات لبنی عامل ایجادکننده آن‌ها هستند. با این حال، آگاهی از این رابطه هم در بین بیماران و هم در بین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کم است.

بهبود می تواند به سرعت اتفاق بیفتد. به عنوان مثال، یک پسر و یک دختر هر کدام چندین سال زخم های مکرر داشتند و ظاهراً ظرف دو هفته پس از حذف لبنیات از رژیم غذایی خود بهبود یافتند. ما نمی دانیم هر چند وقت یکبار کار می کند. ما می دانیم که او این کار را می کند – گاهی اوقات. بنابراین، به عنوان مقاله 2017 در مجله انجمن دندانپزشکی آمریکا پیشنهاد کنید، چرا سعی نکنید پروتئین شیر گاو را حذف کنید، “به خصوص قبل از استفاده از داروهایی با عوارض جانبی بالقوه”.

راه های دیگر برای کمک به جلوگیری از شیوع آتی می تواند شامل اجتناب از عوامل کف کننده در خمیر دندان باشد. با تماشای ویدیوهای من بیشتر بیاموزید آیا سدیم لوریل سولفات بی خطر است؟ و آیا CAPB در یک خمیر دندان بدون SLS بهتر است؟.

چه در مورد درمان یا درمان؟ می بینیم عسل موضعی برای آفت دهان و بهترین مکمل برای آفت دهان.

سوکت اصلی

  • از هر پنج نفر یک نفر به زخم های دهانی عود کننده مبتلا می شود که شایع ترین بیماری التهابی و زخمی دهان است.
  • آفت ممکن است نشانه ای از بیماری سلیاک باشد، یک بیماری خود ایمنی ناشی از گلوتن، پروتئین گندم.
  • محققان 20 بیمار مبتلا به زخم های عود کننده شانکر را که بیماری سلیاک نداشتند، تحت رژیم غذایی بدون گلوتن قرار دادند و به نظر می رسید که 5 نفر از آنها با افزودن گلوتن به رژیم غذایی آنها بهبود یافته و مهمتر از همه بدتر می شوند. با این حال، هیچ گروه کنترلی وجود نداشت، و این یک چالش کورکورانه نبود، بنابراین ممکن است آزمودنی‌ها با علم به دریافت گلوتن، منتظر نتیجه باشند.
  • در واقع فقط فکر از دریافت علائمی که باعث تشدید گلوتن در مطالعه‌ای که چالش کور گلوتن را انجام می‌دهد.
  • گلوتن برای اولین بار در دهه 1960 به عنوان یک عامل احتمالی شناخته شد، زمانی که گزارش شد که خون بیماران مبتلا به زخم های بد دهان با پروتئین های رژیم غذایی خاصی مانند گلوتن واکنش نشان می دهد. با این حال، آنها واکنش قوی تری به پروتئین شیر کازئین داشتند.
  • در یک آزمایش رسمی تر، افراد مبتلا به آفت بیشتر احتمال داشت به گلوتن واکنش نشان دهند، اما سطوح پروتئین های ضد شیر به طور قابل توجهی بالاتر بود و اکثریت با شیر گاو واکنش نشان دادند که نشان دهنده “ارتباط قوی” بین سطوح بالای ضد شیر است. -پروتئین های شیر در خون با زخم های ضایعات مکرر.
  • برخی از رنگ‌های غذایی یا سایر افزودنی‌ها ممکن است در افراد مبتلا به آفت‌های مکرر واکنش‌های بیشتری ایجاد کنند.
  • حذف رژیم‌های غذایی، مانند رژیم غذایی بدون گلوتن، رژیم غذایی بدون لبنیات، یا رژیم بدون افزودنی‌های غذایی خاص، ممکن است در تلاش برای دستیابی به هر گونه بهبود قابل توجه مفید و مفید باشد. به نظر نمی رسد که آزمایش های آلرژی مفید باشند.
  • بهبود می تواند به سرعت اتفاق بیفتد. در یک مورد، به نظر می‌رسد کودکانی که سال‌ها زخم‌های مکرر و متعدد داشته‌اند، ظرف دو هفته پس از حذف لبنیات از رژیم غذایی‌شان، درمان می‌شوند.

من همچنین نقش رژیم های غذایی بدون گلوتن و بدون لبنیات را در اوتیسم بررسی کرده ام:

آیا همه باید از گلوتن اجتناب کنند؟ پرداخت کردن:

در سلامتی،

مایکل گریر، دکتر

توجه: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: