دستور العمل کیک پنیر کتو – فقط 5 ماده!


این بهترین و ساده ترین دستور العمل کیک پنیر کم کربوهیدرات و کتو است که شما امتحان خواهید کرد. حتی افرادی که رژیم کتو ندارند، این چیزکیک خامه ای باورنکردنی را دوست دارند!

طرز تهیه کیک پنیر کتو

چیزکیک کتو پنج ماده

آسان برای ساخت

بدون قند

فقط 5 ماده

یک گزینه بدون پخت نیز وجود دارد!

من در چند ماه گذشته درخواست های زیادی دریافت کردم تا دستور تهیه کیک پنیر کتو را ارائه کنم. و این یکی به قدری لذیذ صاف و خامه ای است که هیچ کس باور نمی کند که احتمالاً کربوهیدرات کم باشد!

این دستور کیک لیوان کتو را نیز امتحان کنید

در بالا، ویدیوی دستور کیک پنیر کتو را تماشا کنید

دستور تهیه کیک پنیر کتو (بدون شکر، سالم)

چیزکیک کم کربوهیدرات به سبک نیویورکی

این چیزکیک کتو کاملاً می تواند خود را در برابر هر چیزکیک سنتی حفظ کند.

آن را ساده میل کنید یا با توت فرنگی یا یک پیمانه بستنی کتو میل کنید.

برای آزمایش دستور غذای نهایی و اطمینان از اینکه مهر تایید آن حتی از سوی افرادی که هیچ رژیم غذایی خاصی ندارند را دریافت کرده است، به دنبال سرسخت ترین مخاطبان بودم. این شامل دوستانی می‌شود که گیاه‌خوار، فاقد گلوتن یا کتو هستند و معمولاً دسرهای سالم نمی‌خورند.

همه آنها چیزکیک را دوست داشتند … بنابراین شما آن را می دانید باید باشد واقعا خوب!

حکم آنها این بود که اگر از قبل این راز را نمی دانستند، هرگز حدس نمی زدند که این راز مانند هر دستور پخت دیگری که با مواد سنتی تهیه می شود نیست.

شما همچنین ممکن است این پنکیک کتو کرکی را دوست داشته باشید

طرز تهیه کیک پنیر دسر بدون شکر

مواد تشکیل دهنده چیزکیک بدون شکر

این دستور شامل پنیر خامه ای، ماست، عصاره وانیل خالص، شیرین کننده انتخابی، آرد بادام یا آرد بادام و آب لیمو اختیاری است.

حتما از پنیر خامه ای پر چرب استفاده کنید. برای چیزکیک وگان کتو، پنیر خامه ای گیاهی را انتخاب کنید. من جایگزین پنیر خامه‌ای کم‌چرب یا پنیر نوفشاتل را امتحان نکرده‌ام، بنابراین شخصاً نمی‌توانم آن‌ها را توصیه کنم.

ماست معمولی، بدون لبنیات یا ماست یونانی همه کار می کنند. اگر از ماست وانیلی استفاده می کنید، عصاره وانیل را در دستور غذا حذف کنید. همچنین می توانید ماست های طعم دار مانند توت فرنگی، تمشک، زغال اخته یا هلو را آزمایش کنید!

تقریباً هر شیرین کننده همه منظوره ای خوب است، از جمله اریتریتول یا زایلیتول برای یک دسر بدون قند. شکر معمولی، شربت افرا خالص و شکر نارگیل نیز همه در دستور غذا کار می کنند. این کیک کتوژنیک نخواهد بود، اما همچنان شکر بسیار کمتر و کالری کمتری نسبت به چیزکیک های سنتی خواهد داشت، در حالی که به همان اندازه خوشمزه است.

از باقی مانده آرد بادام در این نان موز آرد بادام استفاده کنید

کیک پنیر کتو آسان، کم کربوهیدرات، بدون گزینه پخت

گزینه های پوسته کتو

از آنجایی که اکثر چیزکیک ها در حال حاضر بدون آرد هستند، تغییر دستور غذا به گونه ای که کتو پسند باشد به هیچ وجه نیاز به تنظیمات زیادی ندارد. من با چیزکیک مورد علاقه ام شروع کردم و سه چیز را تغییر دادم: غلیظ کننده، شیرین کننده و پوسته.

این پوسته کیک پنیر کتو خانگی به آرد بادام به عنوان پایه نیاز دارد. اگر دم دستی ندارید، به سادگی بادام خام یا گردو را در غذاساز بریزید تا زمانی که به یک قوام آرد تبدیل شود.

یا می‌توانید از دستور پخت متفاوتی استفاده کنید یا حتی اگر دوست دارید چیزکیک را بدون پوسته درست کنید، و هر برش فقط 200 کالری و کمتر از 2 گرم کربوهیدرات خالص دارد.

در حال حاضر پرطرفدار: کوکی های کره بادام زمینی کتو

کیک پنیر پردازنده غذا

طرز تهیه چیزکیک کتو

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید و کف یک تابه فنری هشت یا نه اینچی را با کاغذ روغنی بپوشانید. در صورت استفاده، کراست خود را آماده کنید.

هر تابه پخت را تا نیمه با آب پر کنید. آن را در طبقه پایینی فر قرار دهید.

پنیر خامه ای را به دمای اتاق برسانید تا به راحتی مخلوط شود. تمام مواد کیک پنیر را به مخلوط کن یا غذاساز اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا یکدست شود.

این فیلینگ کیک پنیر را روی پوسته آماده شده پخش کنید. تابه را روی قفسه وسط فر قرار دهید. 30 دقیقه برای یک قالب نه اینچی یا 38 دقیقه برای یک قالب هشت اینچی بپزید.

در فر را بسته نگه دارید، حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید پای پنیر برای پنج دقیقه دیگر در فر بماند. سپس آن را از فر خارج کرده و کیک زیر پخته شده را روی پیشخوان حدود بیست دقیقه خنک کنید.

یک شب در یخچال بگذارید، بدون درپوش یا خیلی شل با دستمال کاغذی بپوشانید تا رطوبت از آن خارج شود. در این مدت به میزان قابل توجهی سفت خواهد شد.

چیزکیک باقی مانده را به مدت سه تا روز در یخچال نگهداری کنید. یا برش داده و در ظرف دربسته تا سه ماه فریز کنید.

طرز تهیه کیک پنیر بدون شکر

نکات پخت بهترین چیزکیک کتو

مهمترین چیز در مورد چیزکیک ها این است که خمیر را زیاد نزنید، که می تواند حباب های هوا ایجاد کند که ممکن است در فر بترکند و باعث ترک خوردن شود.

به همین ترتیب، خنک شدن تدریجی کیک از هرگونه تغییر دمای ناگهانی که می تواند باعث ترک خوردن کیک شود، جلوگیری می کند.

نیازی به حمام آبی نیست، اما من دوست دارم در حین پختن چیزکیک، یک ظرف پخت با آب زیر آن قرار دهم، که به فر رطوبت می‌افزاید و به عنوان یک بافر بیشتر در برابر ترک خوردن چیزکیک بدنام عمل می‌کند.

اگر می خواهید از ظرف آب صرف نظر کنید یا اگر چیزکیک شما به هر دلیلی ترک خورده است، همه چیز از بین نمی رود: می توانید به راحتی ترک ها را با یک لایه توت تازه، خامه فرم گرفته یا حتی مقداری نوتلا خانگی پنهان کنید.

وقتی پای را از فر بیرون می آورید، همچنان باید در وسط به نظر نرسیده و تکان بخورد. با سرد شدن و تبخیر شدن رطوبت اضافی، چیزکیک به طور قابل توجهی سفت می شود. تا روز بعد، یک چیزکیک کتو غنی و منحط خواهید داشت.

مزه دارد خیلی بهتر بیش از هر چیزی که تا به حال از کارخانه کیک پنیر خورده اید.

کیک پنیر کتو وانیلی بدون پخت

اگر یک دسر بدون پخت می خواهید

برای یک چیزکیک بدون پخت، به سادگی نصف فنجان از ماست را در دستور زیر با کره نارگیل نرم شده یا روغن نارگیل جایگزین کنید.

به جای پختن دسر کتو، فقط چیزکیک پخته نشده را خنک کنید تا سفت شود. سپس برش بزنید و لذت ببرید. باقی مانده را در یخچال نگهداری کنید.

امیدوارم شما هم مثل همه ما این چیزکیک را دوست داشته باشید!

طرز تهیه کیک پنیر کتو کم کربوهیدرات (بدون تخم مرغ)

دستور غذا از این دستور غذای کیک پنیر وگان اقتباس شده است.

  • به راحتی می توانید از پوسته ای که در فروشگاه خریداری شده است استفاده کنید یا آن را بدون پوسته بسازید. این پوسته ای است که من استفاده کردم: 2 فنجان آرد بادام یا اسپند، 1/4 قاشق چایخوری نمک، 4-6 قاشق غذاخوری روغن نارگیل ذوب شده یا آب به اندازه ای که کمی چسبناک شود. همه مواد را با هم ترکیب کنید، در یک تابه فنری 8 یا 9 اینچی بریزید و به طور یکنواخت فشار دهید. هنگام درست کردن فیلینگ کنار بگذارید.فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. هر قالب پخت را تا نیمه با آب پر کنید و آن را در طبقه پایینی فر قرار دهید. پنیر خامه ای را به دمای اتاق برسانید، سپس همه مواد را در مخلوط کن یا غذاساز بزنید تا یکدست شود (هم زدن بیش از حد می تواند باعث ترک خوردن در حین پخت شود). من معمولاً لیمو را برای طعم کیک پنیر کلاسیک می‌آورم، اما اگر لیمو در دست ندارید و لازم است آن را کنار بگذارید، باز هم کار می‌کند. فیلینگ را روی پوسته آماده شده پخش کنید. روی قفسه وسط (بالای قفسه با ظرف آب) قرار دهید. 30 دقیقه (یا 38 دقیقه اگر از قالب 8 اینچی استفاده می کنید) بپزید و در این مدت به هیچ وجه در فر را باز نکنید. پس از تمام شدن زمان، در فر را باز نکنید، اما حرارت را خاموش کنید و بگذارید چیزکیک 5 دقیقه دیگر در فر بماند. سپس آن را از فر خارج کنید – هنوز هم به نظر می رسد که نیمه آماده است. اجازه دهید 20 دقیقه روی پیشخوان خنک شود، سپس یک شب در یخچال قرار دهید و در این مدت به میزان قابل توجهی سفت شود. همانطور که در پست ذکر کردم زمان خنک شدن مهم است بنابراین کیک به تدریج خنک می شود و در نتیجه ترک نمی خورد. باقیمانده غذاها را به مدت 3 تا 4 روز در یخچال نگهداری کنید یا در صورت تمایل برش بزنید و فریز کنید. اگر آن را درست کردید، حتماً یک بررسی بگذارید یا به آن امتیاز دهید!مشاهده حقایق تغذیه

دسرهای کتو بیشتر

بهترین دستور العمل کیک کتو شکلاتی

کیک کتو – شکلاتی یا وانیلی

کوکی‌های کیتو شکلاتی بدون شکر

کوکی های کتو

موس آووکادو شکلاتی

موس شکلاتی آووکادو

پودینگ دانه چیا با توت فرنگی

پودینگ چیا

اسموتی آووکادوی سالم سبز وگان کتو

پوره آووکادو

بمب های چربی

بمب های چربی

کلوچه بلوبری کتو