رابطه رژیم غذایی با سرطان 4 ماده غذایی سرطان زا برای بدن


آیا غذا می تواند بر خطر سرطان تأثیر بگذارد؟

عوامل زیادی می توانند در ایجاد بیماری های مزمن از جمله انواع خاصی از سرطان نقش داشته باشند. رابطه بین رژیم غذایی و سرطان پیچیده است. با این حال، برخی از الگوهای غذایی و انتخاب های غذایی با افزایش خطر ابتلا به سرطان مرتبط است. این مقاله توضیح می دهد که چگونه رژیم غذایی ممکن است بر خطر سرطان تأثیر بگذارد.

محققان پیش‌بینی کرده‌اند که سرطان تا پایان قرن جاری به عامل اصلی مرگ و میر در همه کشورهای جهان تبدیل خواهد شد و به همین دلیل پیشگیری از سرطان به اولویت اصلی در حوزه مراقبت‌های بهداشتی تبدیل شده است.

اگرچه عوامل زیادی می توانند بر خطر ابتلا به سرطان در افراد تأثیر بگذارند، تحقیقات نشان می دهد که عوامل محیطی، از جمله انتخاب های غذایی، می تواند بر خطر ابتلا به سرطان تأثیر بگذارد.

در اوایل دهه 1960، محققان دریافتند که میزان سرطان بین کشورها متفاوت است و مشخص کردند که بین رژیم غذایی و سرطان ارتباط وجود دارد.

آنها همچنین دریافتند که نرخ ابتلا به سرطان در افرادی که از کشورهای با خطر ابتلا به سرطان پایین به کشورهای با خطر سرطان بالاتر نقل مکان کرده اند، افزایش یافته است. این نشان می دهد که رژیم غذایی و سبک زندگی به شدت بر پیشرفت سرطان تأثیر می گذارد.

از آن زمان، محققان برخی از غذاها و الگوهای غذایی را محدود کرده اند که ممکن است خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهد.

این مقاله در درجه اول بر روی غذا تمرکز خواهد کرد، اما مهم است که به یاد داشته باشید که مصرف الکل نیز یک عامل خطر شناخته شده رژیم غذایی برای توسعه سرطان است.

رژیم غذایی و سرطان

غذاها و رژیم های غذایی مرتبط با خطر سرطان:

تحقیقات در مورد رژیم غذایی و خطر سرطان ادامه دارد و محققان هنوز چیزهای زیادی در مورد چگونگی و چرایی تاثیر انتخاب غذا بر خطر سرطان دارند.

گوشت قرمز و فرآوری شده

دانشمندان می دانند که ارتباط قوی بین مصرف گوشت فرآوری شده و انواع خاصی از سرطان وجود دارد.

در سال 2015، آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC)، بخشی از سازمان بهداشت جهانی (WHO)، گوشت فرآوری شده را به عنوان سرطان زا و گوشت قرمز فرآوری نشده را به عنوان “احتمالا” سرطان زا طبقه بندی کرد.

یک بررسی در سال 2018 نشان داد که افزایش مصرف گوشت فرآوری شده به حدود 60 گرم در روز و گوشت قرمز به 150 گرم در روز خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را حدود 20 درصد افزایش می دهد.

رژیم های غذایی سرشار از گوشت های فرآوری شده و قرمز نیز با افزایش خطر ابتلا به سرطان های دیگر از جمله سرطان معده و سرطان سینه مرتبط است. ترکیبات ایجاد شده در فرآیندهای پخت و پز و دود کردن در دمای بالا می تواند باعث آسیب سلولی شود که می تواند منجر به افزایش سلول های سرطانی شود. آهن موجود در گوشت های قرمز و فرآوری شده نیز ممکن است اثر سمی روی سلول ها داشته باشد.

غذاهای بسیار فرآوری شده

غذاهای فوق فرآوری شده اغلب حاوی موادی مانند ایزوله های پروتئینی، روغن های هیدروژنه، شربت ذرت با فروکتوز بالا، تقویت کننده های طعم، شیرین کننده های مصنوعی و غلیظ کننده هایی هستند که از فرآوری صنعتی حاصل می شوند.

نمونه هایی از غذاها و نوشیدنی های بسیار فرآوری شده عبارتند از:

تنقلات شیرین و خوش طعم فوق العاده فرآوری شده، نوشابه ها و نوشیدنی های انرژی زا، غلات صبحانه، محصولات گوشتی بازسازی شده، پیتزاهای منجمد، آب نبات و غیره.

به گفته کارشناسان بهداشت، رژیم های غذایی سرشار از غذاهای بسیار فرآوری شده، از جمله رژیم های غذایی غربی، خطر ابتلا به برخی سرطان ها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

یک مطالعه در سال 2018 که شامل داده‌های نزدیک به 105000 نفر بود، نشان داد که افزایش 10 درصدی در نسبت غذاهای فوق فرآوری شده در رژیم غذایی با افزایش قابل توجه 12 درصدی در خطر کلی سرطان و افزایش 11 درصدی در خطر سرطان سینه مرتبط است.

غذاهای بسیار فرآوری شده سرشار از چربی اشباع شده، شکر افزوده شده و نمک هستند، اما مواد مغذی محافظتی مانند فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی کمی دارند. غذاهای فوق فرآوری شده همچنین حاوی ترکیبات بالقوه سرطان زا مانند آمین های هتروسیکلیک و هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای هستند که در طی فرآوری تشکیل می شوند.

افزودنی های غذایی و آلودگی شیمیایی در بسته بندی مواد غذایی نیز ممکن است در افزایش خطر ابتلا به سرطان های مرتبط با مصرف غذاهای بسیار فرآوری شده نقش داشته باشد.

علاوه بر سرطان، مصرف غذاهای بسیار فرآوری شده با بسیاری از بیماری های مزمن دیگر از جمله دیابت نوع 2 و بیماری قلبی و افزایش خطر مرگ به هر دلیلی مرتبط است. تلاش برای محدود کردن مصرف محصولات بسیار فرآوری شده تا حد امکان برای کاهش خطر ابتلا به این شرایط مهم است.

غذاهای شور

رژیم غذایی سرشار از نمک افزوده ممکن است خطر ابتلا به برخی سرطان ها، به ویژه سرطان معده را افزایش دهد.

دانشمندان گفته اند که مصرف زیاد نمک ممکن است خطر عفونت ناشی از باکتری هلیکوباکتر پیلوری را افزایش دهد. عفونت هلیکوباکتر پیلوری به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش می دهد.

رژیم های غذایی سرشار از نمک افزوده با افزایش خطر ابتلا به برخی سرطان ها از جمله سرطان معده و سرطان مری مرتبط است.

نوشیدنی های گرم

نوشیدن نوشیدنی های گرم ممکن است خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش دهد. این نوشیدنی ها با دمای بالاتر از 149 درجه فارنهایت یا 65 درجه سانتیگراد را به عنوان احتمالاً سرطان زا برای انسان طبقه بندی می کند.

بررسی 39 مطالعه در سال 2015 نشان داد که نوشیدن نوشیدنی های گرم با افزایش قابل توجه خطر ابتلا به سرطان مری، به ویژه در جمعیت های آمریکای جنوبی و آسیایی مرتبط است.

این مطالعه نشان داد افرادی که معمولاً نوشیدنی های بسیار گرم یا گرم می نوشند تقریباً دو برابر بیشتر از افرادی که معمولاً نوشیدنی های گرم یا سرد می نوشند در معرض ابتلا به سرطان مری هستند.

آسیب مکرر ناشی از گرما به سلول های مری ممکن است منجر به ضایعات پیش سرطانی و سرطانی شود.

نوشیدنی های گرم

رژیم غذایی و سرطان _ سایر عوامل خطر

آنها چندین عامل رژیم غذایی دیگر را شناسایی کردند که ممکن است منجر به ایجاد سرطان شود. به عنوان مثال، پیروی از یک رژیم غذایی با بار گلیسمی بالا ممکن است خطر ابتلا به سرطان آندومتر را افزایش دهد.

رژیم های غذایی با بار گلیسمی بالا بر قند خون تأثیر منفی می گذارند و ممکن است منجر به افزایش مزمن سطح انسولین و مقاومت به انسولین شوند. این ممکن است بر سطح هورمون تأثیر منفی بگذارد و منجر به افزایش خطر سرطان آندومتر شود.

رژیم های غذایی با بار گلیسمی بالا معمولاً حاوی قندهای افزوده شده و کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نان سفید و برنج سفید هستند.

به گفته آژانس بین المللی تحقیقات سرطان، آفلاتوکسین ترکیبی است که توسط یک قارچ تولید می شود که در غذاهایی مانند آجیل، غلات و میوه های خشک که در شرایط گرم و مرطوب نگهداری می شوند، رشد می کند. آفلاتوکسین را سرطان زا می داند.

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفلاتوکسین ها با افزایش خطر ابتلا به سرطان کیسه صفرا و سرطان کبد مرتبط است.

دانشمندان قرار گرفتن در معرض آفلاتوکسین را به عنوان یک عامل خطر مهم برای سرطان کبد در کشورهای کم درآمد شناسایی می کنند، به ویژه در افراد مبتلا به عفونت فعال هپاتیت، جایی که آفلاتوکسین بر کبد تأثیر می گذارد.

کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن از طریق رژیم غذایی

قبل از بحث درباره اینکه کدام غذاها و الگوهای غذایی ممکن است در برابر سرطان محافظت کنند، درک این موضوع مهم است. دانشمندان معتقدند که عوامل خطر مهم سرطان، مانند سیگار کشیدن یا نوشیدن الکل زیاد، ممکن است اثرات محافظتی بالقوه رژیم غذایی را خنثی کند.

اجتناب از سیگار، کاهش مصرف الکل، مدیریت وزن بدن و فعال بودن برای کاهش خطر ابتلا به سرطان بسیار مهم است.

محققان کشف کرده‌اند که همانطور که برخی الگوهای غذایی ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد، انتخاب‌های غذایی نیز می‌تواند اثر محافظتی در برابر سرطان داشته باشد.

به عنوان مثال، یک رژیم غذایی مدیترانه ای غنی از فیبر، آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی و گوشت قرمز و فرآوری شده کم و غذاهای فوق فرآوری شده دارای اثر محافظتی کلی در برابر سرطان و مرگ ناشی از سرطان است.

مطالعات نشان داده‌اند که رژیم‌های غذایی سرشار از میوه‌ها، سبزیجات و سایر غذاهای گیاهی غنی از فیبر از ابتلا به سرطان محافظت می‌کنند. این به این دلیل است که این غذاها حاوی ترکیباتی هستند که به محافظت در برابر آسیب سلولی کمک می کنند.

مصرف یک رژیم غذایی متنوع که دارای مقادیر بهینه فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی مفید و ترکیبات گیاهی باشد برای سلامت کلی و کاهش خطر ابتلا به سرطان ضروری است.

علاوه بر خوردن یک رژیم غذایی غنی از غذاهای گیاهی، کاهش مصرف گوشت های فرآوری شده و قرمز، غذاهای بسیار فرآوری شده و قندها و نمک افزوده ممکن است به کاهش خطر برخی سرطان ها و بسیاری از بیماری های مزمن دیگر کمک کند.

آخرین کلمه

اگرچه بسیاری از عوامل، از جمله عواملی که خارج از کنترل فرد هستند، می‌توانند بر خطر ابتلا به سرطان در فرد تأثیر بگذارند، تحقیقات نشان می‌دهد که رژیم غذایی و سرطان ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند و خوردن برخی غذاها ممکن است شانس ابتلا به انواع خاصی از سرطان را افزایش دهد. خاص را افزایش دهد

شواهد نشان می دهد که غذاهای بسیار فرآوری شده، فرآورده های گوشتی فرآوری شده، رژیم های غذایی سرشار از نمک افزوده شده و نوشیدن نوشیدنی های گرم ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند.

اگرچه دانشمندان هنوز راه درازی برای یادگیری در مورد تأثیر رژیم غذایی بر رژیم غذایی و سرطان دارند، کاهش یا اجتناب از این غذاها و سازگاری با الگوهای غذایی احتمالاً سلامت کلی را بهبود می بخشد. همچنین ممکن است به کاهش خطر ابتلا به برخی سرطان ها در فرد کمک کند.

منبع مقاله

https://www.medicalnewstoday.com/articles/can-food-choices-influence-cancer-risk#The-bottom-line