رژیم دوکان و یبوست 5 روش مختلف برای مقابله با این عارضه ناخوشایند

برخی از افرادی که تازه وارد رژیم دوکان شده اند، ناراحتی ناشی از یبوست و مشکلات گوارشی را تجربه می کنند. در بیشتر موارد، این وضعیت پاسخی موقت و طبیعی به سازگاری بدن با غذاهای جدید و رژیم غذایی متفاوت است. با توجه به این واقعیت که رژیم دوکان سرشار از پروتئین و کم چربی و کربوهیدرات است، افرادی که رژیم دارند اغلب گزارش می دهند که کمتر به دستشویی می روند. این کاهش دفعات و نیاز را می توان به اشتباه به عنوان یبوست تعبیر کرد. کسی که عادت به پیاده روی در یک زمان خاص از روز دارد، ممکن است متوجه شود که روال زندگی آنها به دلیل یبوست مختل نشده است، بلکه صرفاً به دلیل کمبود مواد زائد است که باید دفع شوند. اگر اینطور باشد مشکلی قابل حل نیست. البته یبوست واقعی ناراحت کننده و ناراحت کننده است و باید به سرعت برطرف شود.

در این مقاله قصد دارم به دنبال 5 راه برای مقابله با مشکل یبوست در رژیم غذایی دوکان باشم.

1. سبوس جو دوسر خود را هر روز بخورید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید هر روز مقدار توصیه شده سبوس جو دوسر را مصرف می کنید. می توانید سبوس جو خود را به تنهایی در فرنی (با طعم دارچین و وانیل برای یک خوراکی خوشمزه روزانه) بخورید یا آن را به غذاهای دیگر مانند فیلر برگر اضافه کنید.

اگر به اندازه کافی سبوس جو می خورید اما همچنان یبوست دارید، می توانید مقدار مصرف روزانه خود را تا زمانی که سیستم گوارشی به حالت عادی بازگردد، افزایش دهید.

2. سعی کنید مقداری سبوس گندم به رژیم غذایی خود اضافه کنید

گزینه دیگری که دکتر. دوکان در کتاب رسمی پیشنهاد می کند که هر روز یک قاشق سبوس گندم را در برنامه غذایی خود قرار دهید که مشکل دارید.

3. باید مقدار زیادی آب بنوشید

سومین کاری که می توانید انجام دهید این است که مطمئن شوید هر روز به اندازه کافی آب می نوشید. کمبود آب در سیستم شما می تواند منجر به یبوست شود. مطمئن شوید که حداقل دو لیتر آب در روز مصرف می کنید. حتی اگر مشکل گوارشی ندارید، چه در رژیم دوکان هستید یا نه، این مقدار آبی است که باید هر روز بنوشید.

4. اگر کمک کرد می توانید مقداری آلو بخورید

گزینه چهارم این است که مقدار کمی میوه مانند آلو بخورید تا زمانی که حرکات شما به حالت عادی بازگردد. بله، شما مجاز به خوردن میوه در رژیم دوکان نیستید، اما رنج بی مورد فایده ای ندارد. اگر به رفع مشکلات گوارشی کمک می کند، می توانید چند آلو بخورید.

5. از داروساز خود کمک بخواهید

در نهایت، اگر واقعاً از یبوست رنج می برید، برخی از داروهای بدون نسخه برای خرید از داروساز محلی خود وجود دارد. البته، شما نمی خواهید در مواردی مانند ملین ها و شیاف ها زیاده روی کنید، اما یک دوز کوچک فقط برای حل یک مشکل فوری کاملاً قابل قبول است.