رژیم غذایی برای کبد چرب درمان خانگی کبد چرب


کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های قرن بیست و یکم است. سبک زندگی و رژیم غذایی معمول ما باعث ایجاد چربی اضافی در کبد می شود. بنابراین علاوه بر کبد چرب الکلی، در بسیاری از جمعیت جهان شاهد وجود کبد چرب غیر الکلی نیز هستیم. کبد چرب یک بیماری خاموش و بسیار خطرناک است. با این حال، همانطور که عوارض جانبی خطرناکی دارد، به راحتی قابل درمان است. برخی افراد برای درمان کبد چرب به پزشک مراجعه می کنند. اما برای درمان کبد چرب می توانید از یک رژیم غذایی ساده و موثر نیز کمک بگیرید. امروز قصد داریم در مورد رژیم غذایی برای کبد چرب با شما صحبت کنیم.

رژیم غذایی برای کبد چرب

رژیم غذایی برای کبد چرب

همانطور که عادات بد و سبک زندگی بد منجر به کبد چرب می شود، با جایگزینی این عادت ها می توانیم کبد چرب را درمان کنیم. همه ما همان چیزی هستیم که می خواهیم. اگر چربی زیادی دارید، به این معنی است که مقدار زیادی چربی مصرف می کنید. در عین حال افرادی که بدنی سالم و متناسب دارند، بدنشان نشان دهنده سبک زندگی و عادات غذایی آنهاست. جالب است بدانید به گفته متخصصان تغذیه تنها با کاهش وزن 5 تا 10 درصدی می توان کبد چرب را تا حد زیادی درمان کرد. بنابراین در واقع می توان گفت که با رژیم کاهش وزن می توان به درمان کبد چرب نیز کمک کرد. بنابراین، رژیم غذایی برای کبد چرب ممکن است بسیار شبیه به رژیم کاهش وزن باشد. با این حال، مواردی وجود دارد که باید در رژیم غذایی خود رعایت کنید تا به درمان سریعتر بیماری کبد چرب کمک کنید.

رژیم غذایی برای کبد چرب

از امگا 3 غافل نشوید

امگا 3 در واقع چربی کبد ماهی است. این ماده تاثیر زیادی بر عملکرد بدن دارد. اما در دسته چربی های مفید قرار می گیرد. افراد مبتلا به کبد چرب فکر می کنند که باید از خوردن هر نوع چربی خودداری کنند. با این حال، مصرف چربی های مفید مانند امگا 3 می تواند به درمان کبد چرب کمک کند. به گفته متخصصان تغذیه، افراد مبتلا به بیماری کبد چرب باید حداقل 1 گرم مکمل امگا 3 در روز مصرف کنند. خوشبختانه، انواع مکمل های امگا 3 در داروخانه ها موجود است. با این حال، می توانید از گردو، شاهدانه، بذر کتان و روغن زیتون به عنوان منابع امگا 3 استفاده کنید.

چربی های اشباع شده و ترانس را کاهش دهید

انواع مختلفی از چربی وجود دارد. برخی اشباع و برخی غیراشباع هستند. چربی های اشباع شده به عنوان چربی های بد در نظر گرفته می شوند. این چربی ها باعث افزایش کلسترول LDL می شوند. این کلسترول در رگ های قلب رسوب می کند و باعث حمله قلبی می شود. روغن های سرخ کردنی، روغن های جامد و مایعی که در غذا استفاده می کنید، بخشی از چربی های اشباع و ترانس هستند. همچنین به مقدار کم در گوشت قرمز، لبنیات و برخی آجیل های روغنی یافت می شود. می توانید روغن ترانس را جایگزین روغن ترانس کنید. همچنین برای پخت و پز بهتر است از روغن زیتون و کنجد استفاده کنید. به یاد داشته باشید که برای پخت و پز یا سرخ کردن از روغن زیتون و کنجد استفاده کنید. این روغن‌ها چربی‌های مضر بسیار کمی دارند و حتی می‌توانند کمک زیادی به درمان کبد چرب شما کنند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

مصرف قند و فروکتوز را محدود کنید

برای درمان کبد چرب، باید مصرف کربوهیدرات، قند و به خصوص فروکتوز را محدود کنید. کربوهیدرات ها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. اما مصرف مستقیم شکر تاثیر مخربی بر کبد شما خواهد داشت. در طبیعت انواع مختلفی از شکر وجود دارد. یکی از آنها فروکتوز است. مقادیر زیادی از این قند را در شهر ذرت، نوشابه های گازدار، شیرینی ها، نان ها، غلات، غذاهای منجمد، چاشنی ها، سس ها و آب میوه های بسته بندی شده می توانید پیدا کنید. فروکتوز آسیب زیادی به کبد وارد می کند. بنابراین در رژیم غذایی کبد چرب باید فروکتوز را حذف کنید.

پس دوستان و همراهان هراز نظر شما در مورد رژیم غذایی کبد چرب چیست؟ به نظر شما آیا رژیم غذایی می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از داروهای شیمیایی استفاده کنیم؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید. همه منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم.